Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Lista e temave [1]

Forumi ėshtė kycur. Postimi dhe modifikimi i mesazheve nuk lejohettagGlobal announcement:

Lexoni kėtu perpara se te hapni nje teme ose te postoni ne forum.

http://i97.servimg.com/u/f97/19/39/69/68/b6umfh10.png
Hapur nga : Admin , 24th April 2008, 20:22
Post: 0
Shikime: 161
Admin
prej 24th April 2008, 20:22 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

KRISTAQ F. SHABANI "Poetika, peshė meridianėsh" kushtuar Dritėro Agollit, nė pėrvjetorin e ditėlindjes

Hapur nga : Kristaq Shabani , 13th October 2017, 00:58
Post: 0
Shikime: 66
Kristaq Shabani
prej 13th October 2017, 00:58 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Fjala pėrshėndetėse e shkrimtares Nexhmije Hasani nė prezantimin analitik tė veprave tė saj nė Athinė, datė 30 shtator 2017

Hapur nga : Kristaq Shabani , 9th October 2017, 01:55
Post: 0
Shikime: 77
Kristaq Shabani
prej 9th October 2017, 01:55 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Cikėl poetik “IMAZHI I NDJENJĖS” nga LIDA BASHLlARI

Hapur nga : Kristaq Shabani , 2nd September 2017, 20:04
Post: 0
Shikime: 38
Kristaq Shabani
prej 2nd September 2017, 20:04 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"ARRATISJA NGA “VDEKJA” Zekerija Idrizi "Grand Prind"botuese Semi Haxhiu

Hapur nga : Kristaq Shabani , 23rd August 2017, 10:27 1, 2, 3, 4
Post: 73
Shikime: 168
Kristaq Shabani
prej 23rd August 2017, 16:28 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“Emfazė” spirituale, shpresėdhėnėse dhe terapike pėr gjallimin e qenies nga Kristaq F. Shabani, IWA, WPS, AOM shkrimtar, poet, studiues, estet

Hapur nga : Kristaq Shabani , 11th August 2017, 00:37
Post: 0
Shikime: 136
Kristaq Shabani
prej 11th August 2017, 00:37 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

SUCCESSFUL ACTIVITIES FOR UNIVERSAL PEACE ALBANIA, KOSOVO, MACEDONIA, MONTENEGRO, GREECE By MAJLINDA SHABANI(ALEKSANDRA) IWA

Hapur nga : Kristaq Shabani , 2nd August 2017, 22:12
Post: 0
Shikime: 50
Kristaq Shabani
prej 2nd August 2017, 22:12 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Vepra e tablove tė shenjtėruara nė qėndrim filozofik, moral dhe psikologjik Nga Nexhmije Hasani , shkrimtare , LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

Hapur nga : Kristaq Shabani , 31st July 2017, 23:46
Post: 1
Shikime: 461
Kristaq Shabani
prej 1st August 2017, 00:44 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“Studimi, realja dhe surprizantja e njė kėndvėshtrimi gjithėgjinish” Nga Kristaq F. Shabani IWA, WPS, AOM

Hapur nga : Kristaq Shabani , 21st July 2017, 02:07
Post: 0
Shikime: 124
Kristaq Shabani
prej 21st July 2017, 02:07 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Poezia e shfaqjes sė shpejtė refleksive nė njė trinitet kreativ … Nga Kristaq F. Shabani

Hapur nga : Kristaq Shabani , 21st July 2017, 02:01
Post: 0
Shikime: 95
Kristaq Shabani
prej 21st July 2017, 02:01 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"POETIKA DIJANA" nga Rami KAMBERI

Hapur nga : Kristaq Shabani , 26th June 2017, 16:09
Post: 0
Shikime: 40
Kristaq Shabani
prej 26th June 2017, 16:09 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

KRISTAQ F. SHABANI "KURIMI I SOMNAMBULVE" ( SHKOLLA E FJALĖS) poemth

Hapur nga : Kristaq Shabani , 26th June 2017, 15:31
Post: 16
Shikime: 84
Kristaq Shabani
prej 26th June 2017, 15:44 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Nexhmije Hasani "Akt" poezi

Hapur nga : Kristaq Shabani , 26th June 2017, 15:24
Post: 0
Shikime: 58
Kristaq Shabani
prej 26th June 2017, 15:24 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"Letėrsia, Arti, Kultura, Paqja Universale dhe Vendlindja" nga Kristaq F. Shabani

Hapur nga : Kristaq Shabani , 13th June 2017, 00:33
Post: 0
Shikime: 104
Kristaq Shabani
prej 13th June 2017, 00:33 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Fjala hyrėse e eventit: “Letėrsia, Arti , Kultura dhe Paqja Universale “

Hapur nga : Kristaq Shabani , 12th June 2017, 23:59
Post: 0
Shikime: 209
Kristaq Shabani
prej 12th June 2017, 23:59 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“KRIZANTEMA” NJĖ KRESTOMACI QĖ SJELLĖ FRESKI" “KRIZANTEMA” NJĖ KRESTOMACI QĖ SJELLĖ FRESKI"

Hapur nga : Kristaq Shabani , 12th June 2017, 23:25
Post: 0
Shikime: 321
Kristaq Shabani
prej 12th June 2017, 23:25 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Jeteshkrim i poetit , shkrimtarit, estetit dhe studiuesit Kristaq F. Shabani

Hapur nga : Kristaq Shabani , 30th April 2017, 11:32
Post: 0
Shikime: 49
Kristaq Shabani
prej 30th April 2017, 11:32 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

ΜΙΡΕΛΛΑ ΚΕΡΙΜΙ (MIRELA QERIMI) IAPWA "PEGASI" ALBANIA

Hapur nga : Kristaq Shabani , 25th February 2017, 01:36
Post: 1
Shikime: 99
File
prej 9th April 2017, 21:21 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Prend BUZHALA: POETIKA E KUJTESĖS DHE E DĖSHMISĖ (LIBRI I RAMIZ KELMENDIT PĖR MARIJE SHLLAKUN)

Hapur nga : Kristaq Shabani , 1st March 2017, 13:46
Post: 0
Shikime: 154
Kristaq Shabani
prej 1st March 2017, 13:46 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Prend BUZHALA: ARTI I KRIJIMIT TĖ ARMIKUT

Hapur nga : Kristaq Shabani , 1st March 2017, 13:41
Post: 0
Shikime: 71
Kristaq Shabani
prej 1st March 2017, 13:41 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Prend BUZHALA: KUR E THUA FJALĖN MĖ TĖ BUKUR

Hapur nga : Kristaq Shabani , 1st March 2017, 13:32
Post: 1
Shikime: 76
Kristaq Shabani
prej 1st March 2017, 13:34 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

KRISTAQ F. SHABANI "FRYMEMARRJA E N JERIUT " 1974

Hapur nga : Kristaq Shabani , 1st March 2017, 13:30
Post: 0
Shikime: 75
Kristaq Shabani
prej 1st March 2017, 13:30 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

kristaq f. shabani "STINA E PESTE" , LIBRI IM I DYTE NE VEPRIMTARINE TIME KREATIVE 1976 “Stina e pestė” (The fifth Season)

Hapur nga : Kristaq Shabani , 1st March 2017, 13:22
Post: 0
Shikime: 116
Kristaq Shabani
prej 1st March 2017, 13:22 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

KOHA KREATIVE KERKON MIREFILLESI DHE AKTIVIZIM TE PJESES SE RE TE KOKES KREATIVE

Hapur nga : Kristaq Shabani , 1st March 2017, 13:15
Post: 0
Shikime: 65
Kristaq Shabani
prej 1st March 2017, 13:15 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

KRISTAQ F. SHABANI "Mars"

Hapur nga : Kristaq Shabani , 1st March 2017, 13:07
Post: 0
Shikime: 95
Kristaq Shabani
prej 1st March 2017, 13:07 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"THE ANCIENT MORE ANCIENT" (Interpreted from the days of the week) by Kristaq F. Shabani Albania

Hapur nga : Kristaq Shabani , 25th February 2017, 02:17
Post: 0
Shikime: 104
Kristaq Shabani
prej 25th February 2017, 02:17 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"Pasqyra qiellore fanit hidhėrimin e 36 fonemave"poezi nga Kristaq F. Shabani

Hapur nga : Kristaq Shabani , 22nd February 2017, 17:17 1, 2
Post: 35
Shikime: 252
Kristaq Shabani
prej 22nd February 2017, 17:35 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Jeteshkrim dhe poezi nga autorja Nexhmije Hasani

Hapur nga : Kristaq Shabani , 22nd February 2017, 16:56
Post: 5
Shikime: 105
Kristaq Shabani
prej 22nd February 2017, 16:58 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"KUJTIME PĖR ĒAJUPIN" nga Atdhetari Sofokli Ēapi , Publikohen pėr herė tė parė

Hapur nga : Kristaq Shabani , 19th February 2017, 14:54 1, 2
Post: 22
Shikime: 185
Kristaq Shabani
prej 19th February 2017, 15:07 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

KRISTAQ F. SHABANI , ALBANIA KOHE E JARGAVITUR... nga vėllim poetik "KOHES I NDEZ BUZET " I KRISTAQ F. SHABANIT, botim i vitit 2008

Hapur nga : Kristaq Shabani , 19th February 2017, 13:27
Post: 0
Shikime: 61
Kristaq Shabani
prej 19th February 2017, 13:27 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Letersia moderne shqipe KRISTAQ F. SHABANI:“MĖSHTEKNA E BARDHĖ”NĖ ALFABET SHKRONJASH A-ZH" POEMTH

Hapur nga : Kristaq Shabani , 19th February 2017, 13:18
Post: 0
Shikime: 79
Kristaq Shabani
prej 19th February 2017, 13:18 Shiko mesazhin e fundit

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Moderatorėt : Asnjė

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi