Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Lista e temave [1]

Forumi ėshtė kycur. Postimi dhe modifikimi i mesazheve nuk lejohettagGlobal announcement:

Lexoni kėtu perpara se te hapni nje teme ose te postoni ne forum.

http://i97.servimg.com/u/f97/19/39/69/68/b6umfh10.png
Hapur nga : Admin , Thu 24 Apr 2008 - 20:22
Post: 0
Shikime: 158
Admin
prej Thu 24 Apr 2008 - 20:22 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

LIBRI, NXITĖS DHE MESAZHUES I PAQES UNIVERSALE Nga Msc. Albert HABAZAJ, poet, studiues

Hapur nga : Kristaq Shabani , Fri 19 May 2017 - 22:58
Post: 4
Shikime: 126
Kristaq Shabani
prej Fri 19 May 2017 - 23:00 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Letėrsia , Arti , Kultura, Paqja Universale dhe Humanizmi njerėzor Letėrsia , Arti , Kultura, Paqja Universale dhe Humanizmi njerėzor

Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 14 May 2017 - 0:51
Post: 12
Shikime: 146
Kristaq Shabani
prej Sun 14 May 2017 - 1:03 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Hijegjallėsia e njė qenieje njerėzore, nė njė dramė nė fije tė perit

Nga Prof. Kristaq F. Shabani IWA, WPS , AOM Kandidat pėr Ēmimin “Nobel” pėr Paqen pėr Vitin 2017“
Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 14 May 2017 - 0:24
Post: 0
Shikime: 106
Kristaq Shabani
prej Sun 14 May 2017 - 0:24 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

" LETERSIA , ARTI, KULTURA DHE NJEREZIT ME AFTESI TE KUFIZUAR" "SAGA E NJĖ ĖNDRRE TĖ VRARĖ" Nga Dr. Bexhet Asani

“Vijė e lakuar” e shkrimtares tanimė tė afirmuar Nexhmije Hasani.
Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 14 May 2017 - 0:16
Post: 3
Shikime: 137
Kristaq Shabani
prej Sun 14 May 2017 - 0:19 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“ Unė do tė vijoj dhe nė tė ardhmen tė rrok e tė trajtoj tema tė rėndėsishme , pėr tė dhėnė kontributin tim kreativ nė tė mirė tė shoqėrisė shqi

Fjala e autores Nexhmije Hasani, autore e noveles
Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 14 May 2017 - 0:06
Post: 0
Shikime: 113
Kristaq Shabani
prej Sun 14 May 2017 - 0:06 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“Kollare akulli”, si ndjesi dhe autopsi

Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 30 Apr 2017 - 15:46
Post: 0
Shikime: 63
Kristaq Shabani
prej Sun 30 Apr 2017 - 15:46 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Curriculum vitae Kristaq F. Shabani, POET, WRITER, RESEARCHER, POPULAR AESTHETE

Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 30 Apr 2017 - 11:35
Post: 0
Shikime: 102
Kristaq Shabani
prej Sun 30 Apr 2017 - 11:35 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“Paqja ėshtė njė dritare e hapur, e cila lejon tė hyjė drita e diellit, dashuria, besimi. Ajo ka aromė lulesh dhe ndriēim yjėsor”. Nga Nexhmije H

Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 19 Apr 2017 - 23:38
Post: 0
Shikime: 123
Kristaq Shabani
prej Wed 19 Apr 2017 - 23:38 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

QYTETĖRIMI I PAQES DHE LIRISĖ Ese Nga Prend BUZHALA, studius, poet, shkrimtar

Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 19 Apr 2017 - 23:31
Post: 0
Shikime: 91
Kristaq Shabani
prej Wed 19 Apr 2017 - 23:31 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"Letersia, Arti, Kultura dhe Paqja universale" Konference shkencore

“TOLERANCA POLITIKE NĖ FUNKSION TĖ PAQES” Nga: Dr. Hekuran A. RAPAJ
Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 19 Apr 2017 - 23:27
Post: 0
Shikime: 51
Kristaq Shabani
prej Wed 19 Apr 2017 - 23:27 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"Letersia, Arti, Kultura dhe Paqja universale" Konference shkencore

“TOLERANCA POLITIKE NĖ FUNKSION TĖ PAQES” Nga: Dr. Hekuran A. RAPAJ
Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 19 Apr 2017 - 23:13
Post: 0
Shikime: 129
Kristaq Shabani
prej Wed 19 Apr 2017 - 23:13 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“LETĖRSIA, ARTI, KULTURA DHE PAQJA UNIVERSALE” Nga Kristaq F. Shabani, shkrimtar, poet, estet, studiues, kandidat pėr Ēmimin “NOBEL” pėr Paqen

Hapur nga : Kristaq Shabani , Thu 13 Apr 2017 - 1:47
Post: 10
Shikime: 122
Kristaq Shabani
prej Thu 13 Apr 2017 - 1:53 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

PREND BUZHALA PĖR DY LETRA TĖ AKADEMIK MEHMET KRAJĖS (Ose: pėr njerėzit pa pushtet e njerėzit me pushtet: "A ke kujt t’ia thuash?! Veshit tė shu

Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 1 Mar 2017 - 13:36
Post: 0
Shikime: 84
Kristaq Shabani
prej Wed 1 Mar 2017 - 13:36 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Letersia , Kultura, Arti, Shkenca Arsimimi, Sporti, Etika, Estetika , i bashkon kombet ne progresivitetin e ecjes...

Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 1 Mar 2017 - 13:13
Post: 0
Shikime: 92
Kristaq Shabani
prej Wed 1 Mar 2017 - 13:13 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Freskida Miloti:"Romani “Pengu” i shkrimtares Klodiana Kadillari"

Hapur nga : Kristaq Shabani , Fri 3 Feb 2017 - 15:54
Post: 0
Shikime: 155
Kristaq Shabani
prej Fri 3 Feb 2017 - 15:54 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

MIGJENI nė kujtimet e akademikut italian Emilio Benvenuto nga Arjan Kallēo

Hapur nga : Kristaq Shabani , Fri 3 Feb 2017 - 14:31
Post: 0
Shikime: 401
Kristaq Shabani
prej Fri 3 Feb 2017 - 14:31 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"Koncert i Yjeve Perėndorė" nga Kristaq F. Shabani

Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 25 Dec 2016 - 12:39
Post: 0
Shikime: 126
Kristaq Shabani
prej Sun 25 Dec 2016 - 12:39 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Kristaq F. Shabani Cikėl poetik nga vėllimi poetik “Pulsi i dhimbjes” , viti 1997

Botuar nė Shtėpinė Botuese
Hapur nga : Kristaq Shabani , Thu 8 Dec 2016 - 10:39
Post: 0
Shikime: 79
Kristaq Shabani
prej Thu 8 Dec 2016 - 10:39 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Kristaq F. Shabani Cikėl poetik nga vėllimi poetik “Pulsi i dhimbjes” , viti 1997

Botuar ne Shtėpinė Botuese
Hapur nga : Kristaq Shabani , Thu 8 Dec 2016 - 10:29
Post: 0
Shikime: 92
Kristaq Shabani
prej Thu 8 Dec 2016 - 10:29 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Kristaq F. Shabani, ALBANIA Poet, writer, scholar "When the rosy doors open " ”Angels against hatred...“(Teresinka Pereira speaks ”Albanian”)

 by Kristaq F. Shabani IWA, WPS, AOM      Poet, writer, scholar    President of IPWA ”PEGASI” ALBANIA
Hapur nga : Kristaq Shabani , Thu 24 Nov 2016 - 19:21
Post: 0
Shikime: 116
Kristaq Shabani
prej Thu 24 Nov 2016 - 19:21 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“Avionlibri” (“Kronika e qytezės” –‘’roman” jetėsor i magjisė ,i shkrimtarit Kristaq F. Shabani nga Anastas Nika, Regjisor, Aktor ,Sarandė

DREJT ZAGORISĖ “Avionlibri” (“Kronika e qytezės” –‘’roman” jetėsor i magjisė ( The chronicle of the Small Town , a magical novel of life) i shkrimtarit Kristaq F. Shabani  Nga Anastas Nika, Regjisor, Aktor , Sarandė
Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 16 Nov 2016 - 3:00
Post: 0
Shikime: 116
Kristaq Shabani
prej Wed 16 Nov 2016 - 3:00 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"JEHONA E MASAKRĖS SĖ MANASTIRIT NĖ KĖNGĖT POPULLORE TE POPUJT E BALLKANIT"nga Dr. Bexhet Asani

Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 16 Nov 2016 - 2:57
Post: 0
Shikime: 107
Kristaq Shabani
prej Wed 16 Nov 2016 - 2:57 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"Skulpturat lėvizėse tė poezive:" nga Dr. Moikom Zeqo

Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 16 Nov 2016 - 2:54
Post: 0
Shikime: 109
Kristaq Shabani
prej Wed 16 Nov 2016 - 2:54 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"ARBĖRORĖT FILLUAN TĖ FLASIN" shkruajnė: Prof. Dr.Myrvete Prof. Dr. Begzad Baliu, Prishtinė

Atė Antonio Belushi
Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 16 Nov 2016 - 2:52
Post: 0
Shikime: 94
Kristaq Shabani
prej Wed 16 Nov 2016 - 2:52 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"ONOMASTIKONI I ROMANIT SHQIPTAR" nga Prof. Dr. Begzad Baliu

(Shembulli i romanit tė Rexhep Qosjes “Vdekja mė vjen prej syve tė tillė”)
Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 16 Nov 2016 - 2:50
Post: 0
Shikime: 107
Kristaq Shabani
prej Wed 16 Nov 2016 - 2:50 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

"Oaz" poemth nga Kristaq F. Shabani

Poemthi
Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 16 Nov 2016 - 2:24
Post: 0
Shikime: 129
Kristaq Shabani
prej Wed 16 Nov 2016 - 2:24 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Kristal .....Kater poezi nga Nexhmije Hasani

Hapur nga : Kristaq Shabani , Wed 16 Nov 2016 - 2:00
Post: 0
Shikime: 114
Kristaq Shabani
prej Wed 16 Nov 2016 - 2:00 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Nexhmije Hasani "Personaliteti i ndritshėm i kryepersonazhit tė femrės shqiptare,nė kontributin e emancipimit shoqėror, intelektual".

Hapur nga : Kristaq Shabani , Mon 31 Oct 2016 - 0:25
Post: 0
Shikime: 101
Kristaq Shabani
prej Mon 31 Oct 2016 - 0:25 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Prof. Dr. Begzad Baliu Pasthėnie e librit "ZEMĖR NATE – FRYMĖ DASHURIE" nga ga Daniel Leuwers, Coeur de nuit (Zemėr nate), Prishtinė, 2016

Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 30 Oct 2016 - 23:46
Post: 0
Shikime: 97
Kristaq Shabani
prej Sun 30 Oct 2016 - 23:46 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Brerorja – “MAJA ĒAJUPIANE” Nga Petro Dudi, shkrimtar, poet

Hapur nga : Kristaq Shabani , Sun 30 Oct 2016 - 23:42
Post: 0
Shikime: 85
Kristaq Shabani
prej Sun 30 Oct 2016 - 23:42 Shiko mesazhin e fundit

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Moderatorėt : Asnjė

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi