1. Traditat Kulturore

  Postimet e funditcollapse

  1. Zeri YT

   Receta tė kuzhinės tradicionale shqipėtare dhe te huaja ne kete nenforum.

   20 Cocktails qė nuk i keni...
   24th March 2018, 00:12
   Amelia Shiko mesazhin e fundit

   • 23
   • 52

Lista e temave [2]

Forumi ėshtė kycur. Postimi dhe modifikimi i mesazheve nuk lejohettagGlobal announcement:

Lexoni kėtu perpara se te hapni nje teme ose te postoni ne forum.

http://i97.servimg.com/u/f97/19/39/69/68/b6umfh10.png
Hapur nga : Admin , 24th April 2008, 20:22
Post: 0
Shikime: 170
Admin
prej 24th April 2008, 20:22 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i riNgjitės

Simbolet e sterlashta ne kostumet shqiptare.

http://www.sa-kra.ch/imaga%20kultur%203/qilimatdrenucfig1.jpg
Hapur nga : Admin , 24th April 2008, 20:59
Post: 4
Shikime: 1753
Progon
prej 4th March 2016, 00:44 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

*Kumtesa : "Psikologjia dhe temperamenti inteligjent, guximtar, kreativ, interpretativ dhe letrar nė pėrmbajtjen e strukturės sė Karnavaleve dhe

Nga Prof. Kristaq F. Shabani WA, poet, shkrimtar, studiues, estet, President i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA “Njeri i vitit 2011” ABI (SHBA) dhe Kandidat pėr Ēmimin “Nobel” pėr Paqen pėr vitin 2017 i propozuar nga IWA OHAJO(SHBA)
Hapur nga : Kristaq Shabani , 9th March 2018, 23:29 1, 2
Post: 20
Shikime: 752
Kristaq Shabani
prej 9th March 2018, 23:42 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

“Karnavalet ilire” udhėtojnė deri nė ditėt moderne" Neshat Mehmedi,organizatori i veprimtarise " Karnavalet Ilire"

Hapur nga : Kristaq Shabani , 9th March 2018, 22:51
Post: 0
Shikime: 126
Kristaq Shabani
prej 9th March 2018, 22:51 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Apel qytetar A mund ta lėmė tė na “vdesė” ura ?!...Dega e SHOQATĖS ATDHETARE – KULTURORE “ ĒAJUPI” GJIROKASTĖR GJIROKASTĖR , 29DHJETOR 2017

Hapur nga : Kristaq Shabani , 29th December 2017, 19:20
Post: 0
Shikime: 129
Kristaq Shabani
prej 29th December 2017, 19:20 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

PREND BUZHALA "GJERGJ FISHTA PĖR KULTURĖN"

Hapur nga : Kristaq Shabani , 1st March 2017, 13:39
Post: 0
Shikime: 269
Kristaq Shabani
prej 1st March 2017, 13:39 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

SPROVA TĖ MIRĖSEARDHURA NĖ STUDIMIN E ARSIMIMIT BILING TĖ MINORITETEVE GJUHĖSORE ARTUR LAMAJ UNIVERSITETI I GJIROKASTRĖS

Hapur nga : Kristaq Shabani , 19th February 2017, 14:06
Post: 0
Shikime: 193
Kristaq Shabani
prej 19th February 2017, 14:06 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

ISA BOLETINI NĖ POEZINĖ SHQIPTARE nga Prof. Dr. Isak Shema

ISA BOLETINI NĖ POEZINĖ SHQIPTARE
Hapur nga : Kristaq Shabani , 19th February 2017, 14:03
Post: 0
Shikime: 207
Kristaq Shabani
prej 19th February 2017, 14:03 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Zymer Neziri NJĖ PĖRMENDORE E GJAKUT TĖ SHPRI­SHUR TĖ ARBRIT NGA ANTONIO BELLUSHI (ANTONIO BELLUSCI)

Hapur nga : Kristaq Shabani , 19th February 2017, 13:34
Post: 0
Shikime: 138
Kristaq Shabani
prej 19th February 2017, 13:34 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Prof. Dr. Zymer Ujkan Neziri, Instituti Albanologjik i Prishtinės EPOSI I KRESHNIKĖVE: MONUMENT I TRASHĖGIMISĖ KU­L­TU­RO­RE SH­QI­P­TARE. P

Hapur nga : Kristaq Shabani , 3rd February 2017, 13:42
Post: 0
Shikime: 425
Kristaq Shabani
prej 3rd February 2017, 13:42 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Dita e verės-Origjina dhe historiku

Hapur nga : Admin , 14th March 2016, 00:07
Post: 4
Shikime: 655
Admin
prej 14th March 2016, 00:10 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Kodiku i Purpurtė i Beratit dhe Kodiku i Artė

Hapur nga : Progon , 4th March 2016, 00:27
Post: 16
Shikime: 1228
Progon
prej 4th March 2016, 00:37 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

BEHEN TE NJOHUR 100 KODIKE TE SHQIPERISE

Hapur nga : Progon , 4th March 2016, 00:30
Post: 0
Shikime: 351
Progon
prej 4th March 2016, 00:30 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Polifonia popullore, shikim nė tė kaluarėn

Hapur nga : Amelia , 7th February 2016, 16:24
Post: 4
Shikime: 612
Amelia
prej 7th February 2016, 16:26 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Progonati, vendi i Bilbilenjve tė shquar

Hapur nga : Amelia , 7th February 2016, 16:22
Post: 0
Shikime: 324
Amelia
prej 7th February 2016, 16:22 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Trashėgimia Kulturore Shqiptare.

Hapur nga : Mary , 28th January 2016, 00:01
Post: 2
Shikime: 545
Amelia
prej 28th January 2016, 00:04 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Gurra Popullore Came

Hapur nga : adelina , 20th December 2015, 05:03
Post: 12
Shikime: 716
adelina
prej 20th December 2015, 05:09 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

KULTURA SHQIPTARE DHE BASTARDUESIT E SAJ

Hapur nga : Admin , 6th October 2008, 23:41
Post: 3
Shikime: 2408
Monroe
prej 16th March 2014, 15:48 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Armėt e vjetra shqiptare

Hapur nga : fegi , 25th November 2013, 01:07
Post: 2
Shikime: 1735
fegi
prej 25th November 2013, 01:11 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

KANUNI I LEK DUKAGJINIT OSE LIGJI I PARAGJYKUAR NGA MOSNJOHJA

Hapur nga : CLICHE , 18th October 2008, 03:00
Post: 0
Shikime: 2150
CLICHE
prej 18th October 2008, 03:00 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Veshjet tradicionale shqiptare  

Hapur nga : Mary , 26th February 2016, 04:18
Post: 3
Shikime: 853
Mary
prej 10th May 2008, 01:27 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Xhubleta etnike dhe misteri i veshjes sė zezė

Hapur nga : Mary , 22nd April 2008, 20:18
Post: 0
Shikime: 613
Mary
prej 22nd April 2008, 20:18 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Gjakmarrja ndėr shqiptarėt nuk ėshtė hakmarrje

Hapur nga : Musafir , 19th March 2008, 16:45
Post: 9
Shikime: 904
XgirlX
prej 26th March 2008, 23:37 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

DITA E VERES

Hapur nga : Mary , 13th March 2008, 22:28
Post: 8
Shikime: 999
Mary
prej 14th March 2008, 20:34 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

SIMBOLIKA E DITES SE VERES

Hapur nga : Mary , 14th March 2008, 12:10
Post: 0
Shikime: 588
Mary
prej 14th March 2008, 12:01 Shiko mesazhin e fundit
Asnjė mesazh i ri

Perkujtohen Mikel dhe Ernest Koliqi

Hapur nga : albx , 25th December 2007, 18:36
Post: 0
Shikime: 489
albx
prej 25th December 2007, 18:36 Shiko mesazhin e fundit

Moderatorėt : Asnjė

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi