Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionA do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
Ne kohet e kaluara mbleserite kane qene menyra e vetme per tu martuar
Pak me vone filluan ato me dashuri (qe prej disa u quajt edhe tabu)
ne ditet e sotme kane dale shume forma martese,bile edhe me internet,por ato me mbleseri akoma vazhdojne te egzistojne.
Si mendoni veten tuaj.
A do te martoheshit me mbleseri?
Ne qofte se jo.A ka ndonje gje te keqe kjo martese?

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
Nuk mendoj aspak se ka ndonje gje te keqe, por personalisht nuk mendoj se do te martohesha me mbleseri.
Por nje shprehje thote: KURRE MOS THUAJ KURRE!!

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
@nardlushnja shkruajti:
Ne kohet e kaluara mbleserite kane qene menyra e vetme per tu martuar
Pak me vone filluan ato me dashuri (qe prej disa u quajt edhe tabu)
ne ditet e sotme kane dale shume forma martese,bile edhe me internet,por ato me mbleseri akoma vazhdojne te egzistojne.
Si mendoni veten tuaj.
A do te martoheshit me mbleseri?
Ne qofte se jo.A ka ndonje gje te keqe kjo martese?


JO nuk do te doja te martohesha me mbleseri!
Smund te themi se eshte ndonje gje shume e keqe se pervoja ka treguar se keto martesa ne shumicen e rasteve kane funksionuar..se familja ta zgjedh burrin "nga te gjitha anet":Dfisi i mire, djali i mire:)sic thone keta te rriturit..por ka dhe ane negative
Se te lidhin me nje qe se njeh fare, sia ke idene kush eshte po duhet te fejohesh se ky na paska fisin e mire :p jane gjera absurde dhe shpresoj te mos ekzistojne edhe per shume kohe!

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
Xgirlx,ju bej nje pyetje dhe po patet deshire pergjigjuni.

po sikur familja t'ju ofronte nje burre qe ju nuk e njihni,por ai jeton ne USA ,si do te reagonit?

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
@XgirlX shkruajti:
@nardlushnja shkruajti:
Ne kohet e kaluara mbleserite kane qene menyra e vetme per tu martuar
Pak me vone filluan ato me dashuri (qe prej disa u quajt edhe tabu)
ne ditet e sotme kane dale shume forma martese,bile edhe me internet,por ato me mbleseri akoma vazhdojne te egzistojne.
Si mendoni veten tuaj.
A do te martoheshit me mbleseri?
Ne qofte se jo.A ka ndonje gje te keqe kjo martese?


JO nuk do te doja te martohesha me mbleseri!
Smund te themi se eshte ndonje gje shume e keqe se pervoja ka treguar se keto martesa ne shumicen e rasteve kane funksionuar..se familja ta zgjedh burrin "nga te gjitha anet":Dfisi i mire, djali i mire:)sic thone keta te rriturit..por ka dhe ane negative
Se te lidhin me nje qe se njeh fare, sia ke idene kush eshte po duhet te fejohesh se ky na paska fisin e mire :p jane gjera absurde dhe shpresoj te mos ekzistojne edhe per shume kohe!Ke kohe ta njohesh ate qe mund te te prezantoj familja, se sbesoj te kete prinder ne kete kohe qe jetojme ne sot qe ti japin vajzes nje burre qe nuk e njeh fare.

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
mbleseria ka te beje me msitni apo s'jam fare ne temë!
me ndihmoni permes nje perkthyesi shqip-shqip..hahaha

skiarim;
mësit eshte dikush qe e dergon babai im per me ia kerkuar vajzen dikujt për mua!

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
shume e sakte Albin
mbleseri-msitni

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
flm Nardi

Po, do martohesha edhe me mbleseri pse jo, bile -bile shume ma te suksesshme ishin ato martesa se sa disa qe behen sot dhe nuk zgjasin dot!

Ato e kan pasur edhe mbeshtetjen, jane pleqnue mire dhe veshtise se kane deshtue!

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
Une nuk u martova me mbleseri por nuk jam edhe kunder.
Keni te drejte kur theksoni kohzgjatjen e martesave te modeleve te fundit.duhet theksuar ketu se atyre u kane paraprire edhe bashkjetesa dhe sot numri i divorceve eshte shume me i madh ,krahasuar me ato me mbleseri.

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
po more pse edhe me mire se sa kjo dashnija e sodit .

descriptionmmm

more_horiz
JOOOO affraid
Une nuk do te martohesha ne menyre te tille,jam tipi i njeriut qe dua ti arrij vet gjerat ne jete dhe smund te martohem kurrsesi me nje njeri qe me kane zgjedhur te tjeret.
ose vetem nqs kur syte e mi ta shohin zemra te filloje te me rrahe si e cmendur... megjithate dyshoj,mashkulli im ideal kur dashuron si gentleman duhet te arrije te me beje per vete,jo te ngelet ta martojne te tjeret!

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
@nardlushnja shkruajti:
Xgirlx,ju bej nje pyetje dhe po patet deshire pergjigjuni.

po sikur familja t'ju ofronte nje burre qe ju nuk e njihni,por ai jeton ne USA ,si do te reagonit?


Sdo shume mend per tu pergjigjur nardi
Normal qe sdo pranoja!
Vertet e kam enderr te shkoj ne amerike por ka dhe rruge te tjera..dhe po shikoj mundesite me te veshtira pa marr parasysh qe ka dhe me te lehta si kjo qe thua ti psh..

Skam ndermend te shkoj nje jete te tere dem vetem qe te shkoj ne amerike.e ce do ameriken pastaj ??

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
@MARY shkruajti:


Ke kohe ta njohesh ate qe mund te te prezantoj familja, se sbesoj te kete prinder ne kete kohe qe jetojme ne sot qe ti japin vajzes nje burre qe nuk e njeh fare.

Nuk eshte e njejta gje si te te thote familja merre kete se eshte i mire e si ta kesh njohur mire vete me pare...

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
@Albini shkruajti:
flm Nardi

Po, do martohesha edhe me mbleseri pse jo, bile -bile shume ma te suksesshme ishin ato martesa se sa disa qe behen sot dhe nuk zgjasin dot!

Ato e kan pasur edhe mbeshtetjen, jane pleqnue mire dhe veshtise se kane deshtue!


po ka pasur qendrushmeri se ashtu ishte mentaliteti ne ate kohe..Me thuaj kishte ndonje femer qe te kundershtone e te mos martohej me burrin qe i kishin zgjedhur te shtepise ???? Shocked as qe behej fjale apo jo ?
E si shkonte njeriu ne mendje per divorc se e priste plumbi pa dale mire nga dera pastaj
e sot jane kohe shume te ndryshme...so..smund te kene sukses martesat me mbleseri akoma

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
une mendoj se martesat e mblesris kishin bazament me te forte se te sodit ,shiko sa divorce behen ne dite edhe ne vjet ,sepse thon aj qe te ka lidh edhe te zgjithe ,sod martesa behet ket vit ,vitin qe vjen behet divorci ,atehre shtrohet pyetja pse ndodhin keto ,fenomene ne shoqerin tone ,nese une nisem nga martesat e nenve tone edhe te gjisheve tona ato ishin martesa ,te cilat kan pasur suksese ,deri ne fund te jetes ,edhe une kohen smund ta rikthej mbrapa ,por kur mendoj ato te mbeseris ishin me te mira se keto qe njihen ne rruge ,ne shkoll ,ne kafene ,dhe nuk ja din rrenjen nga e kah ,kot skan then para se te vendosesh shikoja mire rrenjet nga vjen si per djalin si per vajzen ,e sod te rinjet shikojn veshen bukurin e thot e dua ,jo me shumm,e don vertet merre por beje gati divorcin bija e babit vitin tjeter vej menji ane do lek per gjykaten .

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
Sad sE Mendoj dicka te till por sot ska dashuri e ndoshta ndodh dicka e till Perqesh

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
Une nuk do te martohesha me mbleseri

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
iku koha e mbleresive me duket

descriptionRe: A do te martoheshit me mbleseri?

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi