Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
dashuri nepermje msn?

Share

avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 28th March 2008, 13:36

Si mendoni per dashurin nepermjet msn -s eshte e veshtir per me u lith....se edhe une do ju tregoj ni ngjarje prej meje neper mjete msn.?Shiko profilin e anėtarit http://www.djfabio.zip.io


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 28th March 2008, 22:36

As keshtu as ashtu..Very Happy ka dhe te meta dhe te mira :p

Flet per nje kohe te gjate e di dicka rreth mendimeve te tij..gjithsesi kontakti i drejtperdrejt mbetet thelbesor ne nje lidhje,,Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 8th May 2008, 00:31

Nuk besoj fare ne lidhje te tilla,megjithate jam e mendimit qe mund ta njohesh nje njeri nerpermjet msn dhe me pas ta takosh(nqs karakteret perputhen) mund te konkretizosh dicka.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 21st May 2008, 22:34

Lidhje permes msn??Pfff eshte budallallik

ne dashuri permes internetit po por jo lidhje permes msnShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 6th June 2008, 04:38

Love esht blind. keshtu qe mendoj dhe mund te ekzistoj. Dashuria esht nje ndjenje a pa kontrollushme vjen kur nuk e pret dhe nuk e kontrollon doteShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 26th February 2009, 23:28

nuk do e quaja dashuri,po kalim kohe ose pasion qe perfundone shum shpejt.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:03

Ndodh, ne kufinje e saj.  Dashuria e vertete? ky eshte nje term relativ, kur dikush ndjen fort atehere ai dashuron, qofte edhe me dike qe nuk ia sheh syte kur flet. Por ne kete rast ndodh qe kjo ndjenje te jete shume e shkurter, aq sa kur mbyll pc , pra boten virtuale, aty perfundon edhe gjithcka ne lidhje me te.
Lidhja ne realitet eshte me e fort sepse ajo ka me teper bazament, edhe shoqerohet  me pamje, gjeste, veprime qe lene gjurme dhe e bejne me te gjate e me te forte kete ndjenje.  Vetem kontakti me realitetin eshte kuptimshmeri e plote.

Fjalet jane hicgje  ne dashuri. Nje ndjenje qe mbartet me fjale nuk mund te jete asnjehere e forte. Ndjenja eshte ndjenje, aty fjalet jane te teperta.

Njeriu ka nevoje te ndjeje, edhe te kaloje cfaredo shije qe ato mund te lene pas, sepse keshtu mesohet te behet me human dhe i dijshem.

Le ta shohim edhe njehere kete situate. Nje person kur behet pjese e botes virtuale, pra qendron gjate ne net, kjo ndodh per te plotesuar ate realen, sepse dicka nuk funksionon jashte, sepse mund te ndihet i vetem dhe ka nevoje per shoqeri. Kur je ne kushte te tilla, nuk je i afte per te dashuruar..Ai qe gezon ndjenja perbrenda i shpreh ato ne mjedisin ku jeton, atje e gjen dashurine, nuk ka nevoje per virtualitetin. (prandaj nuk ia vlen te duash nje djale qe nuk eshte i zoti te kete te dashur ne realitet por shikon ne net  [You must be registered and logged in to see this image.]) Keshtu njihen persona qe ende nuk kane plotesuar veten, qe jane te vetmuar dhe e shohin tjetrin ne dobi te vetes. Nje ndjenje te lind e tille eshte e destinuar te mos e vertete, ose afatgjate. Kjo ndodh rendomt edhe ne realitet, por te pakten aty je i vetedijshem , ke kuptueshmeri, kurse ne virtualet kete nuk e arrin.
Une jam bere pjese e botes virtuale  qe 15-16 vjece,nje moshe e rrezikshme, edhe eshte e pashmangshme te mos kesh kaluar situata te tilla. Por ndodh te lindin ndjenja qe per momentin jane shume te forta dhe duken me te aferta se ato realet. Por perseri keto ndjenja ishin pjese e nje bote tjeter, e cila kur hyn ne kontakt me boten reale shfuqizohet...Keshtu ndodh qe njeriun me te cilin ke ndare ndjenja, te duket nje i panjohur te cilin e sheh dhe cuditerisht nuk ndjen asgje...Mundet qe nese keto ndjenja te rinovoheshin ne realitet por nuk ia vlen...sepse nuk do te beje gje tjeter vecse te vazhdoje ti hidhje rere nje keshtjelle rere.
Kjo nuk do te thote qe nje njohje qe merret ne virtualitet te mos vazhdohet ne realitet, por jo te nisi si ndjenje ne virtualitet sepse eshte dicka krejt tjeter. Kurse rasti tjeter eshte qe dikush qe rastesisht e ke njohur ne internet, nje dite ta njohesh ne realitet dhe ketu ne nisi ndjenja, sepse ne kete rast mbart nje themel.Shiko profilin e anėtarit


#8

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi