Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Flirti femėror ėshtė humbje kohe

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 31st March 2008, 21:14

Flirti femėror ėshtė humbje kohe


Duket se meshkujt thjesht nuk dinė tė lexojnė trupin femėror dhe shenjat joshėse tė cilat ato i dėrgojnė. Mė saktėsisht, femrat flirtojnė, e meshkujt nuk janė nė gjendje tė dallojnė ato.
Disa vajza gjatė joshjes kapsitin sytė, tjerat qeshin nė mėnyrė joshėse, tė tretat, si nė mėnyrė tė pavetėdijshme, prekin. Mirėpo pa marrė parasysh metodėn, shkencėtarėt nga universiteti Indiana besojnė se shumica e meshkujve nuk dinė tė lexojnė shenjat e joshjes.
Duket se truri mashkullor ėshtė i padobishėm kur duhet tė njeh sinjalet e dėrguara nga gjinia a kundėrt. Meshkujt i pėrkthejnė gabimisht sinjalet e qarta.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nė fakt, shkencėtarėt kanė kryer njė hulumtim me 280 meshkuj e femra, kryesisht absolventė, pėr tė vėrtetuar aftėsitė e tyre nė njohjen e disa sinjaleve shoqėrore tė cilat dėrgohen nga trupi ynė.

Tė anketuarit nė bazė tė fotografive tė disa femrave ėshtė dashur tė pėrcaktojnė a janė ato tė disponuara miqėsisht, tė interesuara seksualisht, tė mėrzitura apo tė lėna anash.

Nė interpretimin e gjuhės sė trupit meshkujt kanė qenė bindshėm mė tė dobėt sesa femrat. Ata, nė fakt, shpesh i kanė pėrzier sjelljet miqėsore me flirtin.
Hulumtimi gjithashtu ka dėshmuar se gratė mbiēmojnė aftėsitė e meshkujve pėr leximin e sinjaleve seksuale. Ato besojnė se meshkujt i lexojnė mirė sinjalet e tyre, mirėpo thjesht nuk janė tė interesuar, prandaj nė to nuk pėrgjigjen.

Megjithatė, ēdo gjė nuk ėshtė e humbur. Ke edhe meshkuj tė cilėt e kuptojnė gjuhėn e trupit tė femrave dhe e kanė tė qartė kur femra flirton, e kur sillet miqėsisht. Megjithatė, hulumtimi ka vėrtetuar se gratė janė shumė mė tė suksesshme kur bėhet fjalė pėr gjuhėn e trupit pėr dallim nga meshkujt.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 18th April 2008, 20:20

keshtu qe mos u lodhni kot Very Happy hahaShiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 21st April 2008, 16:00

po leri te lodhen cke tiShiko profilin e anėtarit


#4

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi