Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionTë bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Esmeralda Keta

Të mos jesh e virgjër, të të mungojë himeni (cipa e virgjërisë), mund t’i kushtojë edhe të ardhmen një vajze. Kështu ndodhte rëndom në vendin tonë, jo vetëm dikur, kur pas natës së parë të martesës, çifti ishte i detyruar të tregonte çarçafët, por paradoksalisht ndodh edhe sot.

Dhe ky është një treg që ka një klientelë jo fort të vogël. Ka plot vajza që u drejtohen klinikave private për të bërë një qepje, sepse princat e tyre të kaltër ua ka vënë si kusht kryesor.
Në shumicën e rasteve ky princ, për të cilin më shumë rëndësi ka një copë himeni se sa njeriu me të cilën po martohet, është emigrant, njeri që ka shëtitur botën dhe ka parë shumë. Por ama, vajzën me të cilën do të martohet e do të paprekur, ashtu siç e ka bërë nëna.

Gjithçka është e planifikuar mirë.
Vetëm pak ditë përpara martesës, vajza shkon tek një profesioniste, e cila i rindërton cipën e himenit, e qep dhe nusja është ashtu siç e donte dhëndri.
Në shumë raste, këto çifte kanë një “Happy End” dhe të dy bashkëshortët jetojnë të lumtur e të gëzuar... Fatkeqësisht ndodh edhe kështu. Çifte të reja, që në vend të së vërtetës, preferojnë ta nisin jetën me një gënjeshtër të madhe.

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Nje realitet vertet shume i hidhur. Mendoj se dhe meshkujt jane po aq fajtor sa dhe femrat. Nuk mund te justifikohet asnje. Por sigurisht qe nje pjese te fajit e merr dhe mentaliteti qe ekziston.

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Ne Kosoven e pasluftes nje realitet per te cilin keni shkruar me lart eshte njeashtu prezent thuajse ne te gjitha qytetet kryesore.

Komente sduhen shume por vetem e di se ajo qe blehet nuk i ngjan asaj qe eshte e lindur dhe natyrale, me kete e them me 101% se ato munden ta bejne nje gje ta tille dhe tamashtrojne vetem nje amator, thjesht nje burrë te papervoje e kursesi nje burre qe ne jeten e tij ka pasur pervojen, ka lexuar dhe thjesht ka ecur me jeten e kohen!

Ta fillosh jeten qe naten e pare me genjeshtra une mendoj se nuk ia vlen aspak!!!

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Une mendoj se te gjitha keto tabu me kalimin e kohes dhe emancipimin e meshkujve me edukaten evropiane do te neglizhohen dhe klientela e specialisteve te virgjerise, do te bjere.
Jam dakort me mendimet e sipershkruara se jeta nuk niset me nje genjeshter,por ketu dua te theksoj se genjeshtra i ka kembet e shkurtra

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Nuk do lodhesha shum me kete secili ka nje koke me vete

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
femra duhet ta ruaj virgjinitetin,,sepse ajo qe se ruan virgjinitetin esht pa vler.. ekam fjalen per muslimanet ...se per tjerat sdi se qysh ekan zakon,pasteria e femres nderi esht ne wirgjinitetin e femres..,,

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
femra duhet ta ruaj virgjinitetin,,sepse ajo qe se ruan virgjinitetin esht pa vler.. ekam fjalen per muslimanet ...se per tjerat sdi se qysh ekan zakon,pasteria e femres nderi esht ne wirgjinitetin e femres..,,


Pervoja i meson njerezit te besojne e vleresojne ne keto gjera por sa i perket besimit tek femra, 99% i besoj nje katolikeje e vetem 1% muslimanes!

une jam ne dijeni me "qepjen", kete ma kan mesuar femrat e Kosoves ndonese nuk e kisha ditur!

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Fajtor jane meshkujt dhe femrat,ketu lypset mençuri dhe vendoshmëri,qëndrushmëri,ose mbyllje sysh para realitetit.Megjithatë për një virgjëri artificiale nuk iavlenë të diskutohet.

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
mendoje se koha e virgjinitetiti ka ikur me mire se njeriu te tregoj realitetin nese ishte nji viktim e nji te pa besi ,ose te nji dashurie te deshtuare sesa me qepje ,tek gjinokologu e ta filloj jeten me genjeshtra ajo ter jeten do te jet e vrare ne shpiret per mos realitetin ndaj bashkeshortiti ose ndaj femijes se vet e cila lind e pret me ate burr ,mendoj qe kjo duhet te jet e edenar nji qepje artificiale ,kur dy vet vendosin te jen njeri me tjertrin duhet te jen me pa dorza te hapur ndaj te kalueres edhe se ardhmes qe i pret .

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Dy te rinj qe ishin shoke te ngushte tregonin gjithcka njeri tjetrit.Edhe kur shkonin me femra pyesnin njeri tjetrin ne ishte e virgjer apo jo?Per te mos perdorur fjalen "e virgjer "ata perdornin ate "Xham"(qelq qe thyhet)
Si ishte ?pyeste njeri
Xham ,pergjigjej tjetri
Xham njera,xham tjetra dhe vitet benin punen e tyre.Djemte do te martoheshin.
Martohet i pari dhe shkoi ne muajin e mjaltit.Kur u kthye u takua me shokun e tij te pinin nga nje gote.Shoku e pyet
He mo si tu duk?
Xham pergjigjet i porsamartuari
Po mire more,xhamat qe thyhem ne ku shkuan?pyet perseri i pari Shkel syrin Shkel syrin

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
hahahah i moren vet ter xhamat nardi ,keta te rinje ,mendoj se edhe ata xhama dikush i merr por ne pyetje eshte se per mua eshte gabimim i mdhe qepja e te behen te virgjera ato femra qe bejn ket gje ne radhen e pare kan mashtrue vetvehten e pastaj bashkshortin sepse sod dihet ne ket kohe qe jetojm veshtire qe mund te qesh femen pa kilometrazh.

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Une mendoj se bien viktime e tabuve.Femra detyrohet te bej nje hap te tille duke pare mentalitetin shqiptar.Jo se jam dakort te bredhin gardh me gardh dhe ferr me ferr,por ka shume femra qe bien viktime ne dashuri.
Ku jane keta meshkuj me kaq namuz.Kur martohen me te huaja pse nuk kerkojne carcafet e virgjerise apo luajne rolin e te civilizuarit.Ka nga ata qe kane marre edhe prostituta mjafton te jete greke,italiane apo gjermane.A ,harrova interesi.

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
nardi nuk kam shum te shtoj ne ket repkil se i ke then tera ,meshkujt tone kan marr prostituta e i kan mshelur syte ,per interesa te tyre materiale per viza ,kan ber besa edhe femije me to ,she se kan shikue a ka pasur nji apo nji qinde ,mendoj se mentaliteti jon duhet te hiqet ky qe qendron duhet nusja te jet e virgjer ,kur dihet se sod nji ner nji mije eshte apo nuk eshte pas moshes 18 vjeqare ,por me kohen cdo gje do te iku .

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
femra duhet ta ruaj virgjinitetin,,sepse ajo qe se ruan virgjinitetin esht pa vler.. ekam fjalen per muslimanet ...se per tjerat sdi se qysh ekan zakon,pasteria e femres nderi esht ne wirgjinitetin e femres..,,


Pervoja i meson njerezit te besojne e vleresojne ne keto gjera por sa i perket besimit tek femra, 99% i besoj nje katolikeje e vetem 1% muslimanes!

une jam ne dijeni me "qepjen", kete ma kan mesuar femrat e Kosoves ndonese nuk e kisha ditur!ALBIN MOS JA FUT KOT ME PERGJIGJE SHOKI SE SMUNDESH ME DIT PER TJERT OK KY ESHT MENDIMI JOT ..SE TI GJITHMON JEP KRITIKA ,REKLAMA ,SUGJERIME POR ASKUSH STA VNON VESHIN TY SE KREJT E DIJM SE JE NR 1 PER KRITIKA ..QOFT EDHE NGA XHELOZIA!!!

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
se ka keq albini

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Sa tprapambet qe jeni o Zot -.- per meshkujt flas Sad pse mo femra nga nje cop cip shifet

descriptionRe: Të bëhesh e virgjër me 10 mijë lekë

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi