Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionDisa Fjale. . .Thjesht Lexoi !!

more_horiz
Kishte bere tatuazh mbi trup daten qe
dashuria e tyre filloi.Tani nuk ishin me
bashke. Te shtyre nga kureshtja e pyeten :
-Pse ke bere dicka te tille kur dihet se
asgje nuk eshte perjetshme? Nuk je
penduar? Buzeqeshi dhe tha:
-Jo nuk pendohem sepse ajo vajze
ishte e para dhe e vetmja qe me beri te
njoh dashurine. Kam vendosur ta
rrenjos perjetesisht kete date ne trup
sepse ishte ajo dite qe me ndryshoi jeten. Nuk jemi me bashke por sic e
sheh ajo jeton mbi lekuren time dhe
brenda trupit tim. . perjetesisht. Kushdo
femer qe do kem perkrah,duhet ta
pranoje dhe ta respektoje kete fakt.
-Fjalet e tij te sinqerta me ben te buzeqesh dhe te reflektoj. Dashuri e
paster si kristali, ja cfare mund ta quaja
ate. S'duhet te pendohemi kurre x
dicka qe dikur kemi bere me .
Gjerat lindin dhe vdesin por kujtimi
jeton..perjetesisht!

descriptionRe: Disa Fjale. . .Thjesht Lexoi !!

more_horiz
Ska meshkuj te till fatkeqsisht sot

descriptionRe: Disa Fjale. . .Thjesht Lexoi !!

more_horiz
Ndoshta nuk do te kete as femra qe leht do te pajtoheshin me at tatu....

descriptionRe: Disa Fjale. . .Thjesht Lexoi !!

more_horiz
.. Nuk ka shumë rëndësi çfarë ndjeni dhe dini për dikë.
Rëndësi ka çfarë bëni për ta njohur më shumë, më mirë,
sepse nganjëherë një jetë e tërë nuk mjafton për të njohur një njeri.

Shumë njerëz lindin e vdesin pa njohur as veten e tyre....
-Artan Mullaj

descriptionRe: Disa Fjale. . .Thjesht Lexoi !!

more_horiz
Disa njerëz bëjnë të pamundurën deri sa gjejnë mënyrën për të na zhgënjyer...

descriptionRe: Disa Fjale. . .Thjesht Lexoi !!

more_horiz
Bota eshte nje vend i rrezikshem per te jetuar; jo per shkak te njerezve qe bejne gjera te keqija, por per shkak te njerezve qe i shohin ato dhe nuk bejne asgje!


Albert Einstein

descriptionRe: Disa Fjale. . .Thjesht Lexoi !!

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi