Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Korēė, vdes nga overdoza 32-vjeēari

Share

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 7th April 2008, 00:36

Korēė- Overdoza shėnon viktimėn e saj tė parė pėr kėtė vit nė juglindje. Kishte ndėrruar jetė nga mbidoza para 5 ditėsh, por ėshtė gjetur nga bashkėshortja vetėm mėngjesin e djeshėm. Luan Ēuli, 32-vjeēar nga Cėrriku, baba i dy fėmijėve, qė prej dy muajve banonte nė Korēė, u gjet mėngjesin e djeshėm i vdekur nė shtėpinė e tyre tė marrė me qira. Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė lagjen nr. 17 tė qytetit, nė njė pallat nė katin e pestė tė tė cilit ēifti kishte marrė njė hyrje me qira dy muaj mė parė. Nė fakt sipas hetimeve tė deritanishme tė policisė dhe dėshmive tė tė afėrmve tė viktimės, ai njihej si i alkoolizuar, ndėrsa ėshtė gjetur me njė shiringė pranė shtratit tė vdekjes. Burimet policore saktėsojnė se vdekja ėshtė shkaktuar nga overdoza, por nuk dihet ende nėse ka qenė e qėllimshme nga viktima, apo si pasojė e pakujdesisė.

Ngjarja

Sipas policisė, 32-vjeēari, Luan Ēuli nga Cėrriku ishte martuar me njė vajzė korēare, me tė cilėn kishtedy vajza, njėra tre vjeē dhe tjetra 5 vjeē. Mėsohet se problemet nė familjen e tyre kanė qenė tė shumta, ndėrsa i papuni pinte vazhdimisht. Kėshtu pesė ditė mė parė, babai i dy fėmijėve ka pasur dhe konfliktin e fundit me tė shoqen, nė shtėpinė me qira ku banonin. Varfėria e tejskajshme, duket se ka nxitur bashkėshorten e viktimės t’i kėrkojė atij tė sigurojė njė punė pėr tė rritur fėmijėt e vegjėl dhe pėr tė ndryshuar jetėn e tyre tė vėshtirė. Sipas burimeve policore, kaq ėshtė dashur qė 32 vjeēari tė keqtrajtojė gruan dhe mė pas, kjo e fundit merr vendimin pėr t’u larguar nga shtėpia. Me dy vogėlushet pėr dore, ajo ka shkuar nė shtėpinė e prindėrve tė saj, duke humbur nga ky moment ēdo komunikim me tė shoqin. Ka qenė heshtja e kėtij tė fundit qė e ka shqetėsuar 26 vjeēaren, e cila pas pesė ditėve ka vendosur tė shkojė ta shohė atė nė shtėpinė e tyre. Skena me tė cilėn ajo ėshtė pėrballur ka qenė e frikshme. 32-vjeēari ishte i vdekur dhe me njė shiringė pranė shtratit ku kishte mbyllur sytė.

Hetimet

Fill pas marrjes sė njoftimit pėr gjetjen e kufomės, policia ka nisur hetimet, ndėrsa trupi i viktimės ėshtė nisur nė drejtim tė qytetit tė Cėrrikut pėr t’iu nėnshtruar dhe riteve familjare tė ceremonisė mortore. Pas transportit fillimisht nė spitalin e Korēės, kufoma ka pėrfunduar nė morgun e kėtij spitali, ndėrsa mjekėt ligjorė tė tij do tė japin dhe shkakun e vdekjes. Hetimet e policisė janė pėrqendruar nė dy pista ajo e overdozės, ose e njė vetėflijimi tė mundshėm. Gjithsesi sipas burimeve tė policisė gjithēka pritet tė zbardhet pas fjalės sė mjekėve, ndonėse mendohet qė sasia e heroinės tė pėrdorur tė ketė qenė e madhe. Nuk pėrjashtohet qė viktima mund ta ketė ndėrmarrė kėtė veprim, si hakmarrje ndaj fatit tė tij tė keq. Pėrdoruesit e drogės janė kthyer nė njė problem serioz pėr policinė e Korēės, pasi numri i tyre rritet ēdo ditė duk marrė pėrmasa tė frikshme. Ndėrkaq pėr tė parandaluar kėtė fenomen tė ri tė shoqėrisė shqiptare, janė goditur dhe shpėrndarėsit e drogės nė qytetin juglindor tė vendit.

Sipas policisė, gruaja qė pas sherrit kishte shkuar te prindėrit, u kthye ta shihte, por e gjeti pa jetė me shiringė te koka.Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi