Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Letėrsia » Enciklopedia letrare »
Nga krijuesit tane

Share

Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 24th January 2008, 13:45

*
POPULAR

HAJDIN ABAZI

MESNATĖ

Derėn po na e kafshojnė ulėrima sėrbe
dhe kondakė.

pėrjashta
ēirret vdekja.

Nata po fshihet nėn veladon tė tmerrit.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 24th January 2008, 13:48

DIAMANT ABRASHI
VJESHTĖ NĖ MUA

Jam i helmuar nga vjeshta
si gjethi qė lėkundet para se tė bjerė
si skeleti qė lėkundet
pa gjethet e blerta
nė sfondin e largėt
pranvera ma shkel syrin.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 24th January 2008, 13:51

FLUTURA AĒKA

LUTJE DIMRI
Kėta qiej
si murgj tė mardhur vetmie.

Se nga bredhin
tė pa strehė
andej kėndej.

Bėni pak vend
nė zjarrin e natės
tė ngrohen
kėta qiej
Bėni pak vend.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 24th January 2008, 13:54

IBRAHIM GOSTIVARI

SYRI BOSH
Syboshur pres ngahera,
pa ty dora krejt mu m“pi
Diell kanė dhe gratė e tjera,
por s“mė ngrohin kurrė si ti.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th January 2008, 15:03

DRITĖRO AGOLLI
SHTĖPIA E SAKATĖVE

Kjo shtėpi e mbushur me sakatė:
Njėri ēalaman,i verbėr tjetri:
E mėrzit tė ēalin kollė e thatė,
E mundon tė verbėrin diabeti.

Unė i njoh e miq i kam tė gjithė,
Por mes tyre hesht e s“flas njė fjalė
Vjen mėngjesi,ngryset dhe njė ditė,
Nata mban njė shkop e bredh e ēalė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th January 2008, 15:05

RIAT AJAZAJ
TROKITJA
E shpikėn derėn
tė hyjė kush
apo qė dikush
tė mbesė jashtė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th January 2008, 09:14

VALDETE ANTONI
*****
Ik,ik!
Pse vjen qė tė ikėsh?
Mė mirė ik,
qė tė vish!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th January 2008, 09:18

FATOS ARAPI
DHE AJO ERDHI
Ishte e gėzuar,
vallėzonte,-
dhe e lumtur si njė dritėz qė ecėn nė errėsirė,
hyri nė fatin tim tragjik
prej njeriu.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th January 2008, 09:21

BEATRIĒE BALLIĒI
HARPA
Vajzė e rekur isha
Njė harpė se ku binte
Saherė flokėt krihja.

Thinjėn e parė mes gishtash
E prek tani me ngadalė
Dhe s“ndjej asgjėkundi mė harpė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th January 2008, 09:23

ARIF BOZACI

KOSOVA
Flutur e burgosur
Letėrnjoftim i gjakut tim
Kartolinė e paqės nė njė fjalė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th January 2008, 09:29

FLORA BROVINA

FėMIJA ME BALONA

I pari u shpua-ai u zbeh
I dyti u shpua-ai u skuq
i treti u shpua-ai qau.

me copa tė kuqe nė duar
fėmija vrapoi dikah

e kalimtari i rastėsishėm kurrė s“e kuptoi
vajin e fėmijės pėr balonat
dhe shikimin e lagur mbėrthyer largėsisė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th January 2008, 20:52

SELAJDIN GASHI
E PANJOHURA
Nuk ia pashė
Fytyrėn prej njeriu
Kėtij zjarri misterioz.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th January 2008, 20:55

RRUSTEM GECI

SHIU

Ēfardo qė tė jenė stinėt,
Shiu mbetet
ajėr i perėndishėm
Mbushur me aromė dhe jehonė...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th January 2008, 20:58

ZEQIR GĖRVALLA

SHPRESĖ

edhe sikur koha
ēdo ditė
tė na dhurojė
vetėm njė varg
krijimi i njė vepre tė re
sė“shtė larg.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th January 2008, 21:00

SARĖ GJERGJI

MEDITIM MBI VDEKJEN
S“desha tė them
se njerėzit kanė nevojė pėr kurriz
nė mungesė tė Atdheut
himni i vdekjes shkruhet.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th January 2008, 15:28

HAMZA HALABAKU

ULPIANĖ
Je bregu i dėshiruar
Pėrgjatė lumit tė ėndrrave
Kaltėrsi etjeje
Ajėr farfuritės.

Je rrjedhė ditėsh
E ngaherė
Ylber dėshire.

Agsholi
Dita
Ėndrrimi
Kanė fytyrėn tėnde,Ulpianė
Dhe amshimin e dashurisė sime pėr ty.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th January 2008, 15:31

FASLLI HALITI

LIGJI
Ligji
Ėshtė si qeni,
S“e ha kurrė tė zotin.

Qentė po hanė popullin...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th January 2008, 15:34

DASHNIM HEBIBI
KOHĖ MODERNE
Mbrėmja vrastare zgėrdhihet pėrēmonjėse
mėngjesi i pėrvuajtur po vajton vetveten
ėshtė me jetėn kjo kohė apoėshtė me vdekjen?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th January 2008, 15:36

Bajame Hoxha


DASHURI

Kur jam me ty,
Bota ėshtė e imja.

Kur je larg meje,
S“i takoj as vetes.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th January 2008, 15:39

XHEVAHIRE IMZAKU

PĖR TY
S“kuptohet kjo gjuhė heshtjeje
as shikimi i ndrydhur tek mungesa
kanė ndėrruar vetėm stinėt
e ne vendtakimin padashur kemi humbur
derisa vetmia mplaket
pa kuptim.Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 43)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi