Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Si tė dukeni tėrheqėse dhe joshėse nė sytė e partnerit

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 22nd April 2008, 20:47

Si tė dukeni tėrheqėse dhe joshėse nė sytė e partnerit


Nuk ėshtė e lehtė qė njė femėr e cila ka plot detyrime familjare tė ketė shumė kohė pėr t'u kujdesur pėr veten e saj. Por nuk ėshtė kurrė vonė qė sapo tė gjeni pak kohė tė lirė t'u futeni punės pėr tė ndryshuar dhe pėr tė qenė sa mė tėrheqėse nė sytė e partnerit. Duket si njė ėndėrr qė njė grua tė luajė njė rol tė tillė pas 10 orėsh punė, pa pėrmendur detyrat qė duhet tė pėrmbushė nė familje. Ėshtė pėr tė ardhur keq qė femrat nuk po e pėrdorin mė kėtė sharm tė tyre. Tani ka ardhur koha qė femrat tė zgjohen dhe tė bėhen "perėndesha tė seksit". Pikėrisht pėr kėtė arsye seksologėt rekomandojė disa mėnyra pėr t'u bėrė joshėse.
1- Thuaj disa fjalė partnerit para se tė shtrihesh nė krevat, qė mund tė jenė fjalė ēfarėdo dhe nuk ka pse tė aludohet seksi. Thoni ato fjalė me zė seksi, qė tė duken tė buta dhe deri diku tė pista.
2- Mos vish kėmishė nate pasi tė kesh bėrė njė dush. Thjesht mbulohu me njė peshqir, mundėsisht tė shkurtėr, pa fshirė pikat e ujit tė mbetura nė lėkurė. Lėreni qė peshqiri tė tregojė pjesėt mė magjepse tė trupit tuaj.
3- Bėni ecjen tuaj sa mė shumė seksi duke u pėrpjekur tė lėkundni vithet tuaja dhe mos harroni tė mbani drejt kurrizin tuaj qė tė evidentohet sa mė shumė gjoksi dhe tė duket me shumė vrull.
4- Njė erė e lehtė djerse mund tė shtojė kėnaqėsinė e dyanshme gjatė parapritjes pėr seks. Kjo nuk do tė thotė se ju kėshillohet tė bėni stėrvitje para se tė bėni seks, por mund tė merrni nė konsideratė njė zbavitje tė vogėl nė qilim.
5- Shpikni njė nofkė pėr veten tuaj. Diēka tė kėndshme, tė ėmbėl dhe tė shijshme. Partneri juaj nuk duhet me doemos tė dijė pėr tė.
6- Kollituni pak mė shumė se sa duhet. Vishni tė brendshme tė stilit tė lartė, mėndafsh me dantellė. Pėrsėri nuk keni pse t'ia tregoni ato partnerit tuaj. Thjesht do tė vėreni se do tė keni njė gjendje shpirtėrore shumė sensuale duke ndjerė prekjen e mėndafshit nė lėkurėn tuaj.
7- Mos qėndroni mė nė distancė pasi bashkėshorti juaj mund tė mos kuptojė qėllimet tuaja tė prapta.
8- Harrojeni pėr disa ditė rrobat e pėrditshme tė shtėpisė. Vishni pantallona tė shkurtra me njė prerje shumė tė shkurtėr dhe lini tė brendshmet tuaja nė sirtar. Nisni njė bisedė pėrfundimi i tė cilės do tė jetė zhveshja, nė mėnyrė qė partneri tė shohė se ju s'kishit asgjė poshtė.
9- Hartoni vetė njė plan seksi tė papritur.
10- Vishni fustan tė tejdukshėm dhe qėndroni aty ku drita ndriēon mė shumė. Sė shpejti do ta kuptoni se ēdo tė ndodhė.
11- Blini njė fustan nate apo rrobė shtėpie mė shumė kopsa. Lėrini disa prej tyre zbėrthyer, qė tė shihni se ēdo tė ndodhė mė pas.
12- Shiheni atė direkt nė sy, sikur po kėrkoni diēka nė sytė e tij. Ai me siguri do t'ju pyesė pėrse po e vėshtroni aq shumė.
13- Njė kėrcim i improvizuar erotik ėshtė gjithnjė i mirėpritur.
14- Nėse kohėt e fundit keni qenė pasive, atėherė vėreni veten nė rolin kryesor. Shpesh burrave u pėlqen qė tė drejtohen nga gratė nė momentet e tyre tė afshit.
15- Luaj rolin e vajzės lozonjare dhe flirto me tė nė mėnyrė shumė energjike. Ngadalė por me siguri ripunoni me mėnyrat e vjetra tė sjelljes, filloni tė qeshni nėn hundė ashtu si nė fillimet e lidhjes tuaj.
16- Mos e rėndoni veten me tualet gjatė natės. Burrave u pėlqen t'u rrėshqasė dora nė fytyrėn e femrės.
17- Vendosni vetėm pak shkėlqyes nė buzėt tuaja pėr t'i ėmbėlsuar ato.

Pulsoni erotik
Me jetėn seksuale psikologėt britanikė lidhin edhe rezultatet nė punė e nė jetė, pasi, sipas tyre, pas njė nate tė zjarrtė nė shtrat njerėzit janė psikologjikisht mė stabėl e pėr rrjedhojė mė eficientė nė gjithė aktivitetin e pėrditshėm, pasojė kjo edhe e ndikimit qė luan ky faktor nė tė gjitha problemet qė kanė tė bėjnė me pagjumėsinė. Pėr tė shkuar mė pas te ndikimi i drejtpėrdrejtė te enėt e gjakut e te faktori psikologjik, duke u bėrė njėherėsh edhe mjekimi mė i mirė kundėr depresionit. Ekspertėt tregojnė arsyet tė cilat e gjallėrojnė njė marrėdhėnie dhe e ushqejnė atė pa pushim. Dashuri, tėrheqje apo dėshirė janė faza e parė e tė pėrbashkėtave nė ēift. Raportet intime nė ēift, mund tė jenė tė stimuluar nga shumė nxitės dhe emocione tė tjera, mė egoiste se ato qė pėrmendėn mė lart, pra mė tepėr se thjesht ato stimulues shpirtėrorė. Pulsoni erotik, libidoja frojdiane, ėshtė e vetmja arsye qė i shtyn meshkujt dhe femrat drejt njė raporti seksual.

Tėrheqja fizike
Interesimi ekziston, kur shkėmbimi i energjive midis partnerėve nuk has pengesa. Lidhjet sentimentale normalisht fillojnė me njė shkėndijė, ndonjėherė me njė familjaritet tė ēuditshėm sikur atė person e njeh prej kohėsh, ndonjėherė ėshtė njė ndjenjė e fortė si njė fshikullimė ose njė ndjenjė mirėqenieje e thellė. Shumė njerėz flasin pėr njė tėrheqje fizike tė menjėhershme. Mbi tė gjitha alkimia mund tė jetė vėrtetė e fuqishme. Kur takojmė dikė drejt tė cilit jemi tė tėrhequr seksualisht, zemra rreh mė shpejt, trupi shkrihet, fantazia vrapon dhe papritmas mund tė ndihemi sikur nė njė farė mėnyre dhe nė njė jetė tjetėr kemi qenė tė bashkuar me kėtė krijesė magjepsėse. Megjithatė duhet treguar kujdes. Njė tėrheqje e fortė nuk ėshtė njėlloj si tė dashurosh, aq mė pak do tė thotė qė dy njerėz janė bėrė pėr njėri-tjetrin. Sigurisht ėshtė e rėndėsishme, por ėshtė vetėm hapi i parė. Gjatė jetės mund tė tėrhiqeni nga shumė njerėz.

Biseda dhe heshtja
Pa njė lidhje tė qėndrueshme me partnerin, nuk do tė kishim biseda tė mira dhe interesante. Pėrveē kėsaj, gjithnjė ėshtė mirė t'i ndash kėnaqėsitė dhe pakėnaqėsitė me personin qė e dashurojmė. 48 % e femrave dėshirojnė mė tepėr seks dhe tė gjitha herėt a vonė e bėjnė kėtė nė marrėveshje me partnerin e prej tyre 43 % duke biseduar me tė dhe 41 % heshturazi, duke dėrguar sinjale tė heshtura, por tė efektshme trupore. Asnjėherė nuk duhet kritikuar partneri, po gjithnjė duhet dhėnė vullnet pozitiv. Gjithnjė thoni "kėshtu ėshtė mirė" dhe asnjėherė "jo nuk mundem". 20 % e femrave nuk ndėrmarrin asgjė kur janė tė pakėnaqura. Duhet ditur se heshtja pėr partnerin mund tė jetė tejet shpėrqendruese. Mund ta humbasė interesimin pėr ju dhe mund tė bėjė qė lidhja juaj tė shfaqė probleme edhe pse ju nuk do ta dėshironit kėtė. Nė fazat e mėtejshme tė jetės nė ēift do tė mund ta zbuloni nėse personi qė keni nė krah ėshtė vėrtetė dashuria e jetės suaj.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi