Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Han: Do tė shihni njė kombėtare tė ndryshuar

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th April 2008, 16:10

Han: Do tė shihni njė kombėtare tė ndryshuar


Trajneri i kombėtares shqiptare Ari Han ėshtė rikthyer nė Shqipėri pas zgjidhjes sė konfliktit mes Federatės dhe shtetit, qė i ka rihapur rrugėn futbollit shqiptar pėr aktivitetet ndėrkombėtare. Trajneri holandez ka ardhur nė Tiranė vetėm pėr tė parė derbin dhe nė fjalėt e para vuri theksin nė rėndėsinė e ndeshjes miqėsore me Poloninė mė 27 maj.
Mister, mė nė fund edhe ēėshtja e pezullimit u zgjidh dhe Shqipėria ėshtė gati tė luajė ndeshjen e parė nėn drejtimin tuaj. Duket se tani ka nisur puna juaj apo jo?
Natyrisht. Sė pari unė dua tė them se jam shumė i gėzuar qė mė nė fund ne do tė mund tė luajmė. Pas anulimit tė ndeshjeve me Arabinė Saudite dhe Moldavinė, pėr njė moment pata frikė se edhe ndeshjet e ardhshme nuk do tė zhvillohen dhe kjo do tė ishte shumė negative.
Mjaftojnė dy ndeshje pėr tė pėrgatitur skuadrėn?
Besoj se po. Por, edhe nėse tė luajmė mė shumė, nuk kemi shumė kohė. Duhet tė fokusohemi nė kėto dy ndeshje qė do tė luajmė nė maj (me Poloninė dhe Shaft’hauzen e Zvicrės-shėnim i redaksisė), ku unė dua tė shoh skuadrėn nga afėr dhe tė njihem mė mirė me lojtarėt. Pastaj, mė 20 gusht do tė shikoj se deri ku kemi arritur.
Shqipėria kaloi njė krizė tė gjatė nė futboll. E keni menduar ndonjėherė largimin gjatė kėsaj kohe?
Jo, t’ju them tė drejtėn nuk e kam vrarė shumė mendjen pėr t’u larguar. Problemet ishin kėtu nė Shqipėri dhe nė syrin tim ato nuk ishin aq tė mėdha sa unė tė largohesha.
Keni ndjekur disa lojtarė tė rinj, Salihi, Bylykbashi, Curri. Keni menduar ndonjė emėr tė ri pėr kombėtaren?
Po, patjetėr. Besoj se kam gjetur disa.
A do tė ketė ndryshime lista e Polonisė me atė qė hartuat para Moldavisė? Tani i keni vizituar disa futbollistė, si pėrshembull Salihi...
Po, sigurisht qė do tė ketė ndryshime, disa madje. Ndoshta edhe derbi mund tė sjellė ndonjė ndryshim nė formacionin e kombėtares.



Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi