Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Alonso nė superformė, por Raikonen nuk fal

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th April 2008, 16:14

Alonso nė superformė, por Raikonen nuk fal


Kimi Raikonen i ka mohuar njė tė shtunė prej heroi Fernando Alonsos, duke fituar pole-positionin nė Ēmimin e Madh tė Spanjės. Pėrpara 115 mijė tė pranishmėve, Alonso ka dhuruar njė paraqitje spektakolare nė cirkuitin e Barcelonės, por nė fund ka humbur vendin e parė nė nisje vetėm me 91 tė mijtat e sekondės. Nė garėn e tė dielės, Raikonen do tė niset i pari, ndėrsa spanjolli i Renosė pas tij. Vendi i tretė i ka takuar brazilianit tė Ferrarit Felipe Masa, qė ka mundur tė lėrė mbrapa njė pilot tė bezdisshėm si Robert Kubica. Ndėrkohė, vendi i pestė dhe i gjashtė pėr dy makinat MekLaren tė Hamilton e Kovalainen, qė nuk kanė mundur pėr asnjė moment tė gjejnė ritmin nė Spanjė.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi