Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Ēelsi mposht “Djajtė”

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th April 2008, 16:17

Ēelsi mposht “Djajtė”, rihapet Premier Liga

Ēelsi ka fituar 2-1 nė supersfidėn e javės sė 36-tė tė Premier Ligės, ndaj Manēesterit, duke u barazuar nė krye tė renditjes me 81 pikė. Falė dy golave tė Mikael Balak, blutė e Londrės triumfojnė dhe rihapin kampionatin, ndonėse “Djajtė” kryesojnė pėr shkak tė golavarazhit. Ēelsi e ka nisur ndeshjen tepėr vrullshėm, ndėrsa Manēesteri ka qenė spektator 45 minuta. Nė fund tė pjesės sė parė, Balak realizon me kokė, por 10 minuta nga pjesa e dytė Karvajo gabon dhe Runi barazon. Do tė jetė sėrish Balak qė do tė shėnojė, kėsaj radhe me penallti. Kerrik prek me dorė njė kros tė Esien dhe gjyqtari nuk fal. Nė fushė nuk mungoi as njė sherr mes Balak e Drogba pėr njė goditje dėnimi. rihapet Premier Liga [/size]

Ēelsi ka fituar 2-1 nė supersfidėn e javės sė 36-tė tė Premier Ligės, ndaj Manēesterit, duke u barazuar nė krye tė renditjes me 81 pikė. Falė dy golave tė Mikael Balak, blutė e Londrės triumfojnė dhe rihapin kampionatin, ndonėse “Djajtė” kryesojnė pėr shkak tė golavarazhit. Ēelsi e ka nisur ndeshjen tepėr vrullshėm, ndėrsa Manēesteri ka qenė spektator 45 minuta. Nė fund tė pjesės sė parė, Balak realizon me kokė, por 10 minuta nga pjesa e dytė Karvajo gabon dhe Runi barazon. Do tė jetė sėrish Balak qė do tė shėnojė, kėsaj radhe me penallti. Kerrik prek me dorė njė kros tė Esien dhe gjyqtari nuk fal. Nė fushė nuk mungoi as njė sherr mes Balak e Drogba pėr njė goditje dėnimi.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi