Çelsi mposht “Djajtë”, rihapet Premier Liga

Çelsi ka fituar 2-1 në supersfidën e javës së 36-të të Premier Ligës, ndaj Mançesterit, duke u barazuar në krye të renditjes me 81 pikë. Falë dy golave të Mikael Balak, blutë e Londrës triumfojnë dhe rihapin kampionatin, ndonëse “Djajtë” kryesojnë për shkak të golavarazhit. Çelsi e ka nisur ndeshjen tepër vrullshëm, ndërsa Mançesteri ka qenë spektator 45 minuta. Në fund të pjesës së parë, Balak realizon me kokë, por 10 minuta nga pjesa e dytë Karvajo gabon dhe Runi barazon. Do të jetë sërish Balak që do të shënojë, kësaj radhe me penallti. Kerrik prek me dorë një kros të Esien dhe gjyqtari nuk fal. Në fushë nuk mungoi as një sherr mes Balak e Drogba për një goditje dënimi. rihapet Premier Liga [/size]

Çelsi ka fituar 2-1 në supersfidën e javës së 36-të të Premier Ligës, ndaj Mançesterit, duke u barazuar në krye të renditjes me 81 pikë. Falë dy golave të Mikael Balak, blutë e Londrës triumfojnë dhe rihapin kampionatin, ndonëse “Djajtë” kryesojnë për shkak të golavarazhit. Çelsi e ka nisur ndeshjen tepër vrullshëm, ndërsa Mançesteri ka qenë spektator 45 minuta. Në fund të pjesës së parë, Balak realizon me kokë, por 10 minuta nga pjesa e dytë Karvajo gabon dhe Runi barazon. Do të jetë sërish Balak që do të shënojë, kësaj radhe me penallti. Kerrik prek me dorë një kros të Esien dhe gjyqtari nuk fal. Në fushë nuk mungoi as një sherr mes Balak e Drogba për një goditje dënimi.