Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Invazioni i Shqipes

Share

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 14th May 2008, 01:11

Kete teme po e hap se kohet e fundit gjithmone e me shume njerez tentojne te perdorin fjale te huaja ne vend te fjaleve perkatese ne gjuhen shqipe.
Perse valle perdoren kaq shume keto fjale te huaja?
Une mund ta kuptoj fare mire qe nje njeri te thote po shkoj ne fast food sepse nuk ekziston nje fjale shqipe qe te emertoje saktesisht nje vend te tille,por s'kuptoj dot pse duhet te perdoren fjala aparence ne vend te paraqitje,satisfaksion per kenaqesi,semplicitet per thjeshtesi e shume shume te tjera qe kam degjuar.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 14th May 2008, 01:13

Dhe une qe ne titull kam shkruar invzion ne vend te pushtim...dhe jo pa qellim...shpresoj qe ne kete menyre tu terhiqet me shume vemendja njerezve qe pelqejne cdo gje te huaj,ndersa te tyret...eh SmileShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th May 2008, 15:15

Pershendetje per temen,megjithese egziston nje teme e perafert me kete
http://www.zeriyt.net/gjuha-shqipe-f21/tradhetiaposhkurtim-kohe-t1027.htm

Jam shume dakort me ju Fllad.Me pelqen verejtja juaj.
PershendetjeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd March 2016, 07:28

Qe nga menyra e tfolures qe zevendsojn gjuhen shqipe me te huaj e deri tek emigrimi nga vendi yn ne nje Shtet tjeter SmileShiko profilin e anėtarit


#5

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi