Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Sa e duam ne Shqiperinė dhe cka dot' benin per te???

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 29th February 2008, 14:25

Ka shume shqiptare qe e duan shqiperine po dhe po aq qe nuk e duan...pasi kane emigruar jashte vendit, fillojne te harrojne vendin e tyre dhe ndonjehere disa harrojne dhe familjet e tyre..nejse kjo eshte nje teme tjeter, por besoj se do te ishte me mire qe gjithsecili te ruante identitetin dhe personalitetin e vet...besoj se do te benin shume per vendin e tyre po tju jepej mundesia...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 29th February 2008, 14:58

cdo shqiptare mendoj e don shqiperin dhe ndihet krenare ,ne raste te nji invazioni askush nuk rrin duar kryqe ,keshtu patriotizmi nuk do te thot vetem me arme ne dore ,patriotizem eshte te dish ta duash ,vendin dhe te punosh per vendin tan ,ta ruesh kuluturen tende ,dhe traditen qe ke ,dhe ta percillesh nder breza qe vijn .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2008, 12:23

Shqiperine si vend e duam te tere pavaresisht nga qeveria qe kemi...dhe besoj se do te benim gjithcka per kete vend...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 19th March 2008, 21:20

Sakrificat mund te jene te pa dhimbshme,vetem pėr shqiptarėt dhe ShqipėrinėShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 19th March 2008, 21:39

Nėse jeni ne rrjedhė te seances parlamentare ne kuvendin e shqiperise do te bindeni se egziston nje perqarje e papershkruar ne mes kraheve te politikes shqiptare, kjo me befason, e tera behet vetem e vetem per interes politik dhe karrierė politike, me nje fjale po behet njė fushate politike per ardhje ne pushtet!

Megjithekete nese gjindet SHQIPERIA ne rrezik nga nje agresor i jashtem, Albini ia fale jeten 101%, keto i deshmuan veprat jo fjalet!

pershendetje per shqiptaret qe mendojne ne te mire te kombit te tyre

Deri dje kishin vetem nenen Shqiperi, sot
kemi edhe babanė , Kosoven, dhashtė Zoti
dhe vullneti i popullit per te kerkuar edhe bijte e vet
ne Iliridė, Cameri, Mal te Zi, Kosove Lindore e gjetiu,
te tille do jemi njė trup, njė trung, nje gjuhė dhe njė FLAMUR.

Te na rrojė Shqiperia Natyrale dhee BashkuarShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 20th March 2008, 00:11

Te flasim tama..ska me patriota te flakte qe do benin gjithcka per atdheun!! Jane kohe qe skthehen me ato kur te gjithe kishin "Atdheun" ne plan te pare!
Sot sikush shikon interesin e vet personal!

Personalisht, dua te largohem sa me pare nga ky shtet "i mrekullueshem" !
Me vone, ndoshta do me pelqente te beja dicka te bukur per qytetin ku linda dhe u rrita, po te kthem te jetoj perseri..as e mendoj fare:p!!Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 30th March 2008, 03:42

mendoj qe ne raste te rrezikut shqiperija ter jan te gatshem ta mbrojn dhe ti dalin zot vendit te vet ,edhe pse nuk besoj se do te rrrezikohet ndonjiher nga ndonji pushtues ,sepse ato kohra kan mbarue .Shiko profilin e anėtarit


#28

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 30th March 2008, 08:34

E dua Shqipėrinė si nėna fėmijėn !

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 30th March 2008, 13:52

@shaban cakolli shkruajti:Shqipėrinė e dua mė shumė se jetėn,e vetmja qė meriton ta sakrifikosh jetėn.

Nqse do te duhej te zgjidhje..femijet apo atdheun...Cfare do te beje ti dhe keta te tjeter qe jane gati "te sakrifikojne gjithcka" ? (me fjale se me vepra e dim shume mire..)Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd March 2016, 07:37

Nuk besoj se e duam aq shum perderisa lejm Kafshet tna qeverisin SmileShiko profilin e anėtarit


#31

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 2 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi