Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

Share

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
Ka shume shqiptare qe e duan shqiperine po dhe po aq qe nuk e duan...pasi kane emigruar jashte vendit, fillojne te harrojne vendin e tyre dhe ndonjehere disa harrojne dhe familjet e tyre..nejse kjo eshte nje teme tjeter, por besoj se do te ishte me mire qe gjithsecili te ruante identitetin dhe personalitetin e vet...besoj se do te benin shume per vendin e tyre po tju jepej mundesia...

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
cdo shqiptare mendoj e don shqiperin dhe ndihet krenare ,ne raste te nji invazioni askush nuk rrin duar kryqe ,keshtu patriotizmi nuk do te thot vetem me arme ne dore ,patriotizem eshte te dish ta duash ,vendin dhe te punosh per vendin tan ,ta ruesh kuluturen tende ,dhe traditen qe ke ,dhe ta percillesh nder breza qe vijn .

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
Shqiperine si vend e duam te tere pavaresisht nga qeveria qe kemi...dhe besoj se do te benim gjithcka per kete vend...

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
Sakrificat mund te jene te pa dhimbshme,vetem për shqiptarët dhe Shqipërinë

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
Nëse jeni ne rrjedhë te seances parlamentare ne kuvendin e shqiperise do te bindeni se egziston nje perqarje e papershkruar ne mes kraheve te politikes shqiptare, kjo me befason, e tera behet vetem e vetem per interes politik dhe karrierë politike, me nje fjale po behet një fushate politike per ardhje ne pushtet!

Megjithekete nese gjindet SHQIPERIA ne rrezik nga nje agresor i jashtem, Albini ia fale jeten 101%, keto i deshmuan veprat jo fjalet!

pershendetje per shqiptaret qe mendojne ne te mire te kombit te tyre

Deri dje kishin vetem nenen Shqiperi, sot
kemi edhe babanë , Kosoven, dhashtë Zoti
dhe vullneti i popullit per te kerkuar edhe bijte e vet
ne Iliridë, Cameri, Mal te Zi, Kosove Lindore e gjetiu,
te tille do jemi një trup, një trung, nje gjuhë dhe një FLAMUR.

Te na rrojë Shqiperia Natyrale dhee Bashkuar

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
Te flasim tama..ska me patriota te flakte qe do benin gjithcka per atdheun!! Jane kohe qe skthehen me ato kur te gjithe kishin "Atdheun" ne plan te pare!
Sot sikush shikon interesin e vet personal!

Personalisht, dua te largohem sa me pare nga ky shtet "i mrekullueshem" !
Me vone, ndoshta do me pelqente te beja dicka te bukur per qytetin ku linda dhe u rrita, po te kthem te jetoj perseri..as e mendoj fare:p!!

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
mendoj qe ne raste te rrezikut shqiperija ter jan te gatshem ta mbrojn dhe ti dalin zot vendit te vet ,edhe pse nuk besoj se do te rrrezikohet ndonjiher nga ndonji pushtues ,sepse ato kohra kan mbarue .

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
E dua Shqipërinë si nëna fëmijën !

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
@shaban cakolli shkruajti:
Shqipërinë e dua më shumë se jetën,e vetmja që meriton ta sakrifikosh jetën.


Nqse do te duhej te zgjidhje..femijet apo atdheun...Cfare do te beje ti dhe keta te tjeter qe jane gati "te sakrifikojne gjithcka" ? (me fjale se me vepra e dim shume mire..)

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
Nuk besoj se e duam aq shum perderisa lejm Kafshet tna qeverisin Smile

descriptionRe: Sa e duam ne Shqiperinë dhe cka dot' benin per te???

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi