Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Cila skuader do te jete kampione e Euro 2008?

Share

Totali i votave : 6

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 24th June 2008, 21:24

Cila skuader do te jete kampione e Euro 2008?
Gjermania
Spanja
Turqia
RuasiaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th June 2008, 18:53

Uroj qe ta marre SpanjaShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 27th June 2008, 22:58

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:Uroj qe ta marre Spanja
Sikur the ta merte turku o nardo! Very HappyShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 28th June 2008, 00:30

mendoj se spanja do te jet ky eshte mendimi ime ,kampionate .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th June 2008, 17:20

Andi shkruajti:
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:Uroj qe ta marre Spanja
Sikur the ta merte turku o nardo! Very Happy
Po te dilte ne finale Turku,per turkun do te urojaShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 29th June 2008, 11:18

Nė Spanjė ka filluar festa
Spanja fluturon dhe shpreson. Mė nė fund edhe kombėtarja e Luis Aragones pas shumė e shumė vjetėsh ėshtė nė majat mė tė larta tė futbollit. Vetėm njė ditė pas finales sė tretė Europiane, e para pas 24 vjetėsh, kanė filluar tė festojnė edhe pse finalja ende nuk ėshtė luajtur. Si do qė tė shkojė do tė jetė njė sukses. Kjo ėshtė ajo qė kuptohet edhe nga mediat spanjolle si tė shkruara dhe ato televizive. Pjesa e dytė ndaj Rusisė ka mbushur zemrat e tė gjithė spanjollėve, tė cilėt as qė e mendojnė finalen ndaj Gjermanisė pasi edhe nėse do tė dėshtojnė ata do tė mbeten skuadra qė dhuroi spektaklin me konstant nė kėtė Euro 2008. “Jemi mė tė mirėt”, ėshtė titulli i prestigjiozes “Marca”, dhe tė gjithė gazetat e tjera kanė qenė nė qiellin e shtatė pėr finalen e parė pas 24 vjetėsh.

Kjo Spanjė ėshtė e tė gjithėve, nė dy aspekte: atė sportiv dhe politik. E tė gjithė njerėzve dhe tė gjithė lojtarėve. Nuk ka asnjė lojtar qė tė marrė mė shumė merita pasi Spanja ėshtė vėrtet njė grup i bashkuar dhe i fortė. Ne fillim i ka takuar sulmuesit Vija-Meravija (mrekullia), i cili nuk do tė mund tė aktivizohet nė finale pėr shkak tė atij dėmtimi tė pėsuar ndaj Rusisė. Por pas ndeshjes me Rusise kanė qenė tė shumtė emrat e lojtarėve qė mediat spanjolle kanė pėrmendur si heronj. Tituj pėr Fabregas e Guitha tek “Marca”, pėr Guithėn, Silvėn e Senėn tek “AS”, pėr Ēavin tek “Sport” dhe pėr treshen Fabregas, Ēavi e Iniesta nė gazetat katalanase.

Federata Spanjolle e Futbollit ka pėrgatitur njė autobus tė hapur pėr tė pritur skuadėr pasi tė pėrfundojė aventurėn Europiane, e cila do tė pėrshkrojė rrugėt e Madridit pėr tė pėrshėndetur tifozėt. Por duhet bėrė kujdes. Spanja ka arritur nė finale apo ėshtė shpallur kampione Europe? Ēfarė do tė ndodhte sikur kombėtarja e Luis Aragones tė dėshtonte nė finale? Asnjė nga kėto pyetje nuk mund tė marrė pėrgjigje pasi spanjollėt nuk duan tia dinė mė pas arritjes nė finale. Tė paktėn pėr momentin.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 29th June 2008, 21:00

Gjermania besoj se do jete fituese e euro 2008Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 29th June 2008, 21:02

gjermania them dhe une...ka premisa...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 29th June 2008, 22:35

dhe sspanja fitoi me ne fund .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 30th June 2008, 10:45

po,e meritonte edhe pse isha me GJermanineShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 30th June 2008, 10:45

ta gezoje SPANJA...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 30th June 2008, 21:07

me ne fund dhe spanjollet kampioneShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 2nd July 2008, 02:35

hm sa inat Perqesh un isha me Gjermanine Very HappyShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 2nd July 2008, 19:42

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:hm sa inat Perqesh un isha me Gjermanine Very Happy
dhe uneShiko profilin e anėtarit


#15

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi