Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
cka eshte Mjalti

Share

avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 12th January 2008, 02:31

Ėshtė ushqim mė i kompletuar.
- Futet drejt e nė gjak.
- Pėr anemikėt ėshtė depo gjaku.
- Ndihmon nė zhvillimin e kockave.
- Ėshtė ushqim mė natyral.
- Pėrmban me shumicė B. B6 dhe C.
- I bėn shumė mirė zemrės.
- Shpejton zhvillimin e fėmijėve.
- Ngordh mikrobet.
- Pėrmban tė gjitha kripėrat minerale.
- Lehtėson tretjen e ushqimeve.
- Ndikon nė rregullimin e funksionit tė mėlēisė sė zezė dhe e shėron atė.
- Pastron gjakun.
- Forcon kujtesėn dhe zgjuarėsinė.
- Ul tensionin.
- Ndikon nė shėrimin e reumatizmės.
- Shėron ēdo sėmundje.
- Ndikon nė shėrimin e ulēerės.
- Riparon aparatin tretės.
- Po tė lyesh me mjaltė vendet qė tė dhėmbin, tė pushon dhimbjet.
- Po tė pihet me ujė tė nxehtė ndėrpret diarrenė.
- Po tė pihet me qumėsht heq tenjat.
- Nuk lejon forcimin e damarėve.
- Qetėson sistemin nervor.
- Nuk prishet pėr 3000 vjet.
- Po tė lyesh lėkurėn me mjaltė zbukuron ate tenin e lekures .Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi