Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

Share

avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 12th January 2008, 02:42

Ketu po sjell dhe perkufizimin qe i behet Buzeqeshjes.

Nje Buzeqeshje nuk kushton asnje gje,por Krijon shume.....

Pasuron ata qe e marrin,pa varferuar ata qe e japin.

Per nje momen eshte jeta e saj,por kujtimi i saj i paharueshem.

Nuk ka asnje te pasur qe mund te beje pa te,dhe asnje kaq te varfer kur nuk e jep ate.

Krijon lumturi brenda ne shtepi,dhe jep gezim ne pune.

Eshte clodhje per te lodhurit,nje rreze dielliper te deshperuarit,antidoda me e mire qe ka nxjere natyra per te merziturit.

Dhe pavarsisht nga kjo,nuk mundemi,as ta blejme,as ta lypim,as ta marim borxh dhe as ta vjedhim,sepse atehere nuk do te vlente asnje gje.
"Do te vlente atehere vetm kur do te na e dhuronin"

Dhe nqs do te gjendet dikush,qe i lodhur dhe i zgenjyer nga jeta,nuk do te na dhuronte nje buzeqeshje,do te kishit miresine ti jepnit nje tuajen.

Sepse asnje njeri nuk ka nevojeper nje buzeqeshje,sa atij qe nuk i ka ngelur asnje njeri qe tja dhuroj.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 23rd January 2008, 18:54

buzėqeshja ndėrton jetėndhe tė mbanė tė rinuarShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 10th February 2008, 01:19

BUZQESHJA SHTON JETEN !!!!!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 10th February 2008, 01:25

@elma shkruajti:BUZQESHJA SHTON JETEN !!!!!!!

por te mos jete falso, te kunderten ajo sjell pasoja negative!

ne psikologji rendom thuhet se buzeqeshja eshte edhe hymni i bukurisė .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 10th February 2008, 23:45

Une them"Buzeqeshja eshte distanca me e vogel ndermjet dy njerezve!"Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 11th February 2008, 17:10

buzėqeshjai shton njeriut lumturinė,zatėm edhe kėsaj plakes me dy dhėmbė qė solli kėtu Albini.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2008, 10:01

Une di te them vetem nje gje: nuk rri dot pa buzeqeshur dhe pa qeshur normalisht. Nuk arrij t'i kuptoj disa njerez qe nuk qeshin, dhe jane tipa shume serioz.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th February 2008, 14:45

Qofsh e buzeqeshur gjėthnjė Mary,buzėqeshja ndėrton jetėn,e mbanė njeriun tė rinuar,madje edhe seriozet mė tė mėdhenj gjejnė qastet pėr tė buzėqeshur.Njerėzit e vreret tė pa buzėqeshur pėr tė cilėt flisni ju,unė do ti quaja tė ngurosur,tė mbyllur,qė nuk dinjnė domethenjen e plote te jetes,por nuk do tė i fusja nė kėtė grup ata tė cilėt
nga pasojat e politikave dhe luftėrave,ju nxi jeta,kjo kategori duhet tė tė dhimbset.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 5th March 2016, 08:53

Buzeqeshja nuk tregon se je gjithnje i lumtur, por tregon se ke forc per te vazhduar perparaShiko profilin e anėtarit


#10

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi