Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionBuzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
Ketu po sjell dhe perkufizimin qe i behet Buzeqeshjes.

Nje Buzeqeshje nuk kushton asnje gje,por Krijon shume.....

Pasuron ata qe e marrin,pa varferuar ata qe e japin.

Per nje momen eshte jeta e saj,por kujtimi i saj i paharueshem.

Nuk ka asnje te pasur qe mund te beje pa te,dhe asnje kaq te varfer kur nuk e jep ate.

Krijon lumturi brenda ne shtepi,dhe jep gezim ne pune.

Eshte clodhje per te lodhurit,nje rreze dielliper te deshperuarit,antidoda me e mire qe ka nxjere natyra per te merziturit.

Dhe pavarsisht nga kjo,nuk mundemi,as ta blejme,as ta lypim,as ta marim borxh dhe as ta vjedhim,sepse atehere nuk do te vlente asnje gje.
"Do te vlente atehere vetm kur do te na e dhuronin"

Dhe nqs do te gjendet dikush,qe i lodhur dhe i zgenjyer nga jeta,nuk do te na dhuronte nje buzeqeshje,do te kishit miresine ti jepnit nje tuajen.

Sepse asnje njeri nuk ka nevojeper nje buzeqeshje,sa atij qe nuk i ka ngelur asnje njeri qe tja dhuroj.

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
buzëqeshja ndërton jetëndhe të mbanë të rinuar

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
BUZQESHJA SHTON JETEN !!!!!!!

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
@elma shkruajti:
BUZQESHJA SHTON JETEN !!!!!!!


por te mos jete falso, te kunderten ajo sjell pasoja negative!

ne psikologji rendom thuhet se buzeqeshja eshte edhe hymni i bukurisë .

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
Une them"Buzeqeshja eshte distanca me e vogel ndermjet dy njerezve!"

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
buzëqeshjai shton njeriut lumturinë,zatëm edhe kësaj plakes me dy dhëmbë që solli këtu Albini.

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
Une di te them vetem nje gje: nuk rri dot pa buzeqeshur dhe pa qeshur normalisht. Nuk arrij t'i kuptoj disa njerez qe nuk qeshin, dhe jane tipa shume serioz.

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
Qofsh e buzeqeshur gjëthnjë Mary,buzëqeshja ndërton jetën,e mbanë njeriun të rinuar,madje edhe seriozet më të mëdhenj gjejnë qastet për të buzëqeshur.Njerëzit e vreret të pa buzëqeshur për të cilët flisni ju,unë do ti quaja të ngurosur,të mbyllur,që nuk dinjnë domethenjen e plote te jetes,por nuk do të i fusja në këtë grup ata të cilët
nga pasojat e politikave dhe luftërave,ju nxi jeta,kjo kategori duhet të të dhimbset.

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
Buzeqeshja nuk tregon se je gjithnje i lumtur, por tregon se ke forc per te vazhduar perpara

descriptionRe: Buzeqeshja sa ndikon ne psikologjine tone??

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi