Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

Share

avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 12th January 2008, 02:45

pune dhe vetem pune ,me ket duhet te realizohet milinoshi ne jet .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 23rd January 2008, 18:53

kėtė as nuk e kam futur kurrė nė mendjen time.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 6th February 2008, 18:38

Une mendoj se milioner nuk eshte veshtier qe te behemi,

nese jetojme ne Shqiperi, besoj se e realizojme kete enderr shume lehte , e di se 1 milion lekė ne Shqiperi behen shume shpejte dhe thjesht mund te thuah se jam milioner.

Kjo rruge e milionerizimit dallon ne shtetet ku valuta eshte ne euro sepse te grumbullosh njė milion euro eshte veshtire.

pershendetje dhe vazhdim te metejtme

bana pak shaka por iu pergjegje titullit te temes
hahahhahahaShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 6th February 2008, 18:46

@Albini shkruajti:Une mendoj se milioner nuk eshte veshtier qe te behemi,

nese jetojme ne Shqiperi, besoj se e realizojme kete enderr shume lehte , e di se 1 milion lekė ne Shqiperi behen shume shpejte dhe thjesht mund te thuah se jam milioner.

Kjo rruge e milionerizimit dallon ne shtetet ku valuta eshte ne euro sepse te grumbullosh njė milion euro eshte veshtire.

pershendetje dhe vazhdim te metejtme

bana pak shaka por iu pergjegje titullit te temes
hahahhahaha
Po Albini mundet, po dhe ne shqiperi 1.000.000 jane 10.000.000 te vjetra keshtu qe dhe ato zor te behn nga te gjithe.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 6th February 2008, 18:56

Para luftes kam kryer studimet ne Gjermani, me punen time fitoja afer 5.000 DM(ne euro jane 2500 euro), pas luftes iu kam rikthye jetes studentore per arsye objektive dhe subjektive...nese i kryej studimet me pret paga diku rreth 2000-2300 euro, pra thjesht te behem miioner me pune dhe page mujore eshte pamundesi, mirepo kurr ne jete nuk kerkoj te jem i tillė, kerkoj shendetin dhe harmnine familjare si dhe te gjithe vellezerit shqiptare kudo qe jetojne te kene jete te qete, gezime dhe vetem ne paqė.

me respekt
albiniShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 6th February 2008, 19:19

z.Albini pasuria mė e madhe e juaja ėshtė kryerja e studimeve nė UNIVERZITETIN GJERMAN
dhe pėrė kėtė mė gėzon pa masė,me punė tė ndershme miliona euro nuk bėhen,edhe sikur njeriu tė mosushqehet fare,vetėm tė pėrpiqet tė tuboj,miliona bėjnė tė tjerėt dhe gėzohem qė nuk i takojmė asaj kategorie,fundja paraja nuk ėshtė gjithėqka.Tė dėshiroj shėndet tė mirė,suksese nė punė dhe shumė fat nė jetė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 6th February 2008, 19:30

ka shum ,rruge njeriu nese don te behet miloner ,une gati jam besa afer jam zatet po me mungon edhe nji ero ,dhe u bera .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 6th February 2008, 19:54

@Albini shkruajti:Para luftes kam kryer studimet ne Gjermani, me punen time fitoja afer 5.000 DM(ne euro jane 2500 euro), pas luftes iu kam rikthye jetes studentore per arsye objektive dhe subjektive...nese i kryej studimet me pret paga diku rreth 2000-2300 euro, pra thjesht te behem miioner me pune dhe page mujore eshte pamundesi, mirepo kurr ne jete nuk kerkoj te jem i tillė, kerkoj shendetin dhe harmnine familjare si dhe te gjithe vellezerit shqiptare kudo qe jetojne te kene jete te qete, gezime dhe vetem ne paqė.

me respekt
albini

Me behet qejfi qe i jeni rikthyer studimeve(Per se Studioni?)
Milioner me ate rroge nuk ke per tu bere,sepse nuk ke llogaritur ketu te dalurat ekonomike per te jetuar(QERA,DRITA,UJE,TELEFON,INTERNET,USHQIME,SHPENZIMET E TJERA FAMILJARE)

Me pelqen kur thua qe s'kerkon te jesh i tille.
JE REALISTShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 6th February 2008, 19:56

Anna,pėrgėzime-po ti qoj edhe 10 Euro dhe kalo kufirin pertej milionave!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 7th February 2008, 17:51

JU pershendes te gjitheve qe keni shkruar dhe dhene mendimet tuaja ne temen e larteshenuar, ju falemnderoj edhe per fjalet qe mi keni percjellur qe te gjitheve qe keni marrur emrin tim ne shkrimet tuaja, per ata qe mkan pyetur se cfare studjoj, eshte nje drejtim qe perhere me ka pelqyer pas artit(piktures e muzikes...)eshte Fakultät für Psychologie und Pädagogik pra Psikologji dhe Pedagogji, cka ia vlene te dini se ne lete qender "Universitet katolik" studjojne 30.500 studentė prej te cileve 11.9% jane te huaj respektivisht nga 130 shtete, Universiteti i ka 15.700 nepunes ndersa siperfaqja arrin ne 1.000.ooo m2!Ketu jane 14 fakultete - drejtime ku meritojne te ceken edhe doktorat e nderit te tij si Kurt Waldheim, Helmut Schmidt, Helmut Kohl, Carla Del Ponte...etj

T'iu kthehemi milionave, hahahhha, anaa thot "pune , pune dhe vetem pune", une i them asaj se jo me pune por me ni katund 500 shpi te punosh e jetosh ne kete jete shume te shtrenjtė nuk ia del te numerosh e kesh milionin me euro, mirepo milioni eshte harmonia me shendet tuajin dhe familjes e rrethit tuaj qe ju rrethon.

pra , ata qe enderrojne milionerizimin, ata nuk ia dalin dot me pune te sinqerte, m e pelqen thenia e Shabanit "as qe e shti ne koke kete nocion"!

ju pershendes dhe vazhdim te mbare ne temėShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 7th February 2008, 18:00

mirepo milioni eshte harmonia me shendet tuajin dhe familjes e rrethit tuaj qe ju rrethon.

Ky eshte citim nga
AlbiniKjo do te thote qe jeni shume i mire per degen qe studioni(Psikologj)Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 7th February 2008, 18:10

mos te dalim jasht kufijve te Shqiperise e Kosoves ,

edhe ne Kosove ka shume milionerė...

ata linden pas luftes, dmth nuk ishte milioni i tyre ceshtje e punes dhe angazhimit tyre ne ndonje pune e cila sjell aq shume fitime(per disa), por thjesht abuzim i parave dhe djerses se huaj!!!, t'i kthehemi jetes qe ata e kanė, kurrrrrrrrrrrrr s'do e ndrooja as me jeten e nje lypesi te rruges, me mire lypes se sa te jam njeri qe kerkoj familjen ne 5 shtete te botes,

Sot njohet nje politikan ne Kosove qe numeron miliona shume por jeta e tij sbesoj se eshte per t'u cmuar, e di se paraja rendom kryen pune por te behesh rob i saj kurrsesi sduhet lejuar!

mos ta zgjas me teper meqe radha u mbetet anetareve te shkelqyeshem te forumit

mirembetshiShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 8th February 2008, 23:20

po te mendoja kėtė nuk do gjeja qetėsinė,e kam flakur atė mendimShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 12:38

Me an te punes, vullnetit durim e forc per tber sa m shum paraShiko profilin e anėtarit


#15

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi