Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionSi mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
pune dhe vetem pune ,me ket duhet te realizohet milinoshi ne jet .

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
këtë as nuk e kam futur kurrë në mendjen time.

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
Une mendoj se milioner nuk eshte veshtier qe te behemi,

nese jetojme ne Shqiperi, besoj se e realizojme kete enderr shume lehte , e di se 1 milion lekë ne Shqiperi behen shume shpejte dhe thjesht mund te thuah se jam milioner.

Kjo rruge e milionerizimit dallon ne shtetet ku valuta eshte ne euro sepse te grumbullosh një milion euro eshte veshtire.

pershendetje dhe vazhdim te metejtme

bana pak shaka por iu pergjegje titullit te temes
hahahhahaha

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
@Albini shkruajti:
Une mendoj se milioner nuk eshte veshtier qe te behemi,

nese jetojme ne Shqiperi, besoj se e realizojme kete enderr shume lehte , e di se 1 milion lekë ne Shqiperi behen shume shpejte dhe thjesht mund te thuah se jam milioner.

Kjo rruge e milionerizimit dallon ne shtetet ku valuta eshte ne euro sepse te grumbullosh një milion euro eshte veshtire.

pershendetje dhe vazhdim te metejtme

bana pak shaka por iu pergjegje titullit te temes
hahahhahaha
Po Albini mundet, po dhe ne shqiperi 1.000.000 jane 10.000.000 te vjetra keshtu qe dhe ato zor te behn nga te gjithe.

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
Para luftes kam kryer studimet ne Gjermani, me punen time fitoja afer 5.000 DM(ne euro jane 2500 euro), pas luftes iu kam rikthye jetes studentore per arsye objektive dhe subjektive...nese i kryej studimet me pret paga diku rreth 2000-2300 euro, pra thjesht te behem miioner me pune dhe page mujore eshte pamundesi, mirepo kurr ne jete nuk kerkoj te jem i tillë, kerkoj shendetin dhe harmnine familjare si dhe te gjithe vellezerit shqiptare kudo qe jetojne te kene jete te qete, gezime dhe vetem ne paqë.

me respekt
albini

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
z.Albini pasuria më e madhe e juaja është kryerja e studimeve në UNIVERZITETIN GJERMAN
dhe përë këtë më gëzon pa masë,me punë të ndershme miliona euro nuk bëhen,edhe sikur njeriu të mosushqehet fare,vetëm të përpiqet të tuboj,miliona bëjnë të tjerët dhe gëzohem që nuk i takojmë asaj kategorie,fundja paraja nuk është gjithëqka.Të dëshiroj shëndet të mirë,suksese në punë dhe shumë fat në jetë.

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
ka shum ,rruge njeriu nese don te behet miloner ,une gati jam besa afer jam zatet po me mungon edhe nji ero ,dhe u bera .

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
@Albini shkruajti:
Para luftes kam kryer studimet ne Gjermani, me punen time fitoja afer 5.000 DM(ne euro jane 2500 euro), pas luftes iu kam rikthye jetes studentore per arsye objektive dhe subjektive...nese i kryej studimet me pret paga diku rreth 2000-2300 euro, pra thjesht te behem miioner me pune dhe page mujore eshte pamundesi, mirepo kurr ne jete nuk kerkoj te jem i tillë, kerkoj shendetin dhe harmnine familjare si dhe te gjithe vellezerit shqiptare kudo qe jetojne te kene jete te qete, gezime dhe vetem ne paqë.

me respekt
albini


Me behet qejfi qe i jeni rikthyer studimeve(Per se Studioni?)
Milioner me ate rroge nuk ke per tu bere,sepse nuk ke llogaritur ketu te dalurat ekonomike per te jetuar(QERA,DRITA,UJE,TELEFON,INTERNET,USHQIME,SHPENZIMET E TJERA FAMILJARE)

Me pelqen kur thua qe s'kerkon te jesh i tille.
JE REALIST

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
Anna,përgëzime-po ti qoj edhe 10 Euro dhe kalo kufirin pertej milionave!

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
JU pershendes te gjitheve qe keni shkruar dhe dhene mendimet tuaja ne temen e larteshenuar, ju falemnderoj edhe per fjalet qe mi keni percjellur qe te gjitheve qe keni marrur emrin tim ne shkrimet tuaja, per ata qe mkan pyetur se cfare studjoj, eshte nje drejtim qe perhere me ka pelqyer pas artit(piktures e muzikes...)eshte Fakultät für Psychologie und Pädagogik pra Psikologji dhe Pedagogji, cka ia vlene te dini se ne lete qender "Universitet katolik" studjojne 30.500 studentë prej te cileve 11.9% jane te huaj respektivisht nga 130 shtete, Universiteti i ka 15.700 nepunes ndersa siperfaqja arrin ne 1.000.ooo m2!Ketu jane 14 fakultete - drejtime ku meritojne te ceken edhe doktorat e nderit te tij si Kurt Waldheim, Helmut Schmidt, Helmut Kohl, Carla Del Ponte...etj

T'iu kthehemi milionave, hahahhha, anaa thot "pune , pune dhe vetem pune", une i them asaj se jo me pune por me ni katund 500 shpi te punosh e jetosh ne kete jete shume te shtrenjtë nuk ia del te numerosh e kesh milionin me euro, mirepo milioni eshte harmonia me shendet tuajin dhe familjes e rrethit tuaj qe ju rrethon.

pra , ata qe enderrojne milionerizimin, ata nuk ia dalin dot me pune te sinqerte, m e pelqen thenia e Shabanit "as qe e shti ne koke kete nocion"!

ju pershendes dhe vazhdim te mbare ne temë

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
mirepo milioni eshte harmonia me shendet tuajin dhe familjes e rrethit tuaj qe ju rrethon.

Ky eshte citim nga
AlbiniKjo do te thote qe jeni shume i mire per degen qe studioni(Psikologj)

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
mos te dalim jasht kufijve te Shqiperise e Kosoves ,

edhe ne Kosove ka shume milionerë...

ata linden pas luftes, dmth nuk ishte milioni i tyre ceshtje e punes dhe angazhimit tyre ne ndonje pune e cila sjell aq shume fitime(per disa), por thjesht abuzim i parave dhe djerses se huaj!!!, t'i kthehemi jetes qe ata e kanë, kurrrrrrrrrrrrr s'do e ndrooja as me jeten e nje lypesi te rruges, me mire lypes se sa te jam njeri qe kerkoj familjen ne 5 shtete te botes,

Sot njohet nje politikan ne Kosove qe numeron miliona shume por jeta e tij sbesoj se eshte per t'u cmuar, e di se paraja rendom kryen pune por te behesh rob i saj kurrsesi sduhet lejuar!

mos ta zgjas me teper meqe radha u mbetet anetareve te shkelqyeshem te forumit

mirembetshi

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
po te mendoja këtë nuk do gjeja qetësinë,e kam flakur atë mendim

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
Me an te punes, vullnetit durim e forc per tber sa m shum para

descriptionRe: Si mundemi thjeshte me u ber Milioner ??

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi