Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Superliga, vetem nje gol ne tre ndeshje

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 28th September 2008, 20:01

Superliga, vetem nje gol ne tre ndeshje

E Hene, 22 Shtator 2008


Vetem nje gol u realizua ne tre takimet e dyta te javes se katert te Superliges, qe u zhvilluan dje pasdite. Goli i vetem u shenua ne ndeshjen Bylis-Lushnja, ku skuadra nga Ballshi arriti te ftoje 1-0 ndaj lushnjareve, fale golit te Bakiut ne minuten e 56-te.

Ne stadiumin 'Selman Stermasi' Dinamo ka barazuar pa gola me Elbasanin. Per skuadren e Dinamos, qe drejtohet nga kroati Dalic, ky eshte barazimi i dyte rradhazi pa gola.

I njejti rezultat pa gola u shenua dhe ne ndeshjen Teuta-Partizani, qe u zhvillua ne stadiumin e Shijakut, pasi ai i Durresit eshte ne rikonstruksion. Te dyja skuadrat kerkuan per 90 minuta fitoren, por pa mundur te shenojne. Skuadra durrsake nuk ka arritur te shenoje asnje gol gjate kater ndeshjeve te para te Superliges.Ndeshjet e sotme te Superliges

Teuta - Partizani 0-0

Dinamo - Elbasani 0-0

Bylis - Lushnja 1-0

Shenues: Bakiu 56'

Tirana udheheq e vetme Superligen pas javes se katertMe 10 pike, skuadra e Tiranes qendron ne krye te klasifikimit, pas javes se katert te Superliges. Ne vend te dyte renditet Shkumbini me 9 pike dhe pas tij Elbasani me 8 pike.

Ndeshjet e Superliges, java e 4-tFlamurtari - Vllaznia 1-0

Shenues: Brajkovic 25'Apolonia - Tirana 0-2

Shenues: Lila 30, Memelli 33'Shkumbini - Besa 1-0

Shenues: Rizvanolli 66'Dinamo - Elbasani 0-0Bylis - Lushnja 1-0

Shenues: Bakiu 56'Teuta - Partizani 0-0

RENDITJA E SUPERLIGESN F B H GSH GP P1. Tirana 4 3 1 0 5 1 10

2. Shkumbini 4 3 0 1 7 4 9

4. Elbasani 4 2 2 0 2 0 8

3. Vllaznia 4 2 1 1 5 3 7

5. Dinamo 4 1 3 0 3 1 6

9. Flamurtari 4 2 0 2 3 3 6

6. Apolonia 4 1 1 2 3 5 4

7. Besa 4 1 1 2 3 4 4

8. Partizani 4 1 1 2 3 4 4

10.Lushnja 4 1 0 3 2 5 3

12 Bylis 4 1 0 3 4 8 3

11.Teuta 4 0 2 2 0 2 2Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 22nd October 2008, 21:29

Tirana7520103 717
2Vllaznia734196 312
3Shkumbini7322119 211
4Besa732265 111
5Dinamo724175 210
6Flamurtari731367-110
7Teuta72324409
8Elbasani723233-29
9Apolonia722368-28
10Lushnja720559-46
11Partizani712447-35
12Bylis7124510-55Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi