Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nėntor

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 6th October 2008, 01:04
Superdueli i kategorisė sė rėnd Luan Krasniqi vs. Alexander Dimitrenko do tė zhvillohet nė Düsseldorf tė Gjermanisė me datėn 15 Nėntor 2008, ketė e konfirmoj menaxhmenti i ukrainasit Alexander Dimitrenko.
Kanė mbetur vetėm 2 muaj larg luftės sė ardhshme tė Luan Krasniqit e cila do tė jetė edhe vėndimtare pėr tė ardhmen e tij. Krasniqi pėr herė tė parė do tė paraqitet nė Ring pranė publikut Düsseldorf-as nė Bundesland-in e Nordrhein Westfahlen ku jetojnė mė shumė se 20 milion banorė ndėr ta edhe mijėra Shqiptarė tė emigruar.
Klubi Universum BoxPromotion e as vetė Luan Krasniqi nuk e ka bėr akoma zyrtare datėn e cakutar, por kėtė e bėri ukrainasi Dimitrenko i cili thotė se Luan Krasniqit i ipet shansi i fundit tė boksoj kundėr njė boksieri aq tė cilėsuar siē ėshtė ai vetė.
"Krasniqi tani duhet tė tregoj se si qėndron pas shumė pohimeve dhe akuzave ndaj meje nė vitin e kaluar. Edhe pse Luan Krasniqi nuk ka boksuar njė kohė tė gjatė, unė me trainerin timė Sdunek do tė pregaditem maksimalisht dhe do tė jemė nė top-form me 15 Nėntor nė Düsseldorf" kėshtu Dimitrenko.
Faktė ėshtė se ky duel pėr Luanin do tė jetė i vėshtirė sepse nuk ka boksuar nga muaji Korrik i 2007-ės mirėpo as Alexander Dimitrenko nuk ka patur kurr mė parė njė boksier mė tė mirė pėrballė.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 17th November 2008, 00:07

Luani iu kėrkon falje tifozėve tė tijBoksieri kosovar Luan Krasniqi, iu ka kėrkuar falje tifozėve tė tij pas zhgėnjimit tė mbrėmshėm kur, megjithėse dominoi rundet e para tė pėrballjes me ukrainasin Aleksander Dimitrenko, u nokautua pas njė goditje tė pėsuar nė rundin e tretė.

“Kėrkoj falje nga adhuruesit e mi qė i zhgėnjeva, por nuk munda tė bėj asgjė. Bėra mė tė mirėn qė munda. Mendova se e kisha situatėn nėn kontroll”, ka thėnė Krasniqi pas boksimit tė mbrėmshėm.

Ndėrkaq Dimitrenko thotė se goditja triumfuese e tij kishte qenė shumė mė e fuqishme se ē’kishte menduar dhe shton se ai tash ėshtė i gatshėm tė luftojė nė nivel tė kampionit.

“E di qė adhuruesit nuk ishin me mua. Por mendoj se i kam bindur. E kapa me njė grusht shumė tė mirė, i cili goditi mė fuqishėm se ē’mendova”, ka thėnė Dimitrenko.

“Jam i gatshėm tė luftoj nė nivel tė kampionit tash. Jam stėrvitur me Wladimir Klitschko dhe e di ēfarė duhet”, ka shtuar ukrainasi.

I njohur si Sasha, Dimitrenko tash mban rekord prej 29 fitoresh nga po aq boksime, 19 prej tė cilave, pėrfshirė edhe kėtė tė fundit, me nokaut. Ndėrkaq kjo ishte humbja e katėrt e Krasniqit, kundrejt 30 fitoreve dhe njė barazimi nė karrierėn profesionale tė tij.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 17th November 2008, 19:30

*
POPULAR

Vertet,humbja e Luanit ishte zhgenjim,porse Luani ka bere mjaft deri me tani,dhe domosdo se edhe humbja nuk eshte diqka e tmerrshme duke llogaritur se gjithmone nuk fitohet.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 18th November 2008, 00:33

duhet te terhiqet sa eshte ne koheShiko profilin e anėtarit


#5

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi