Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
64 Gigabajt USB

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 6th October 2008, 01:09Kompania Corsair ka paraqitur njė USB pėr memorie me kapacitet prej 64 gigabajt, qė njėkohėsisht ėshtė edhe mė i madhi nga seria e saj Voyager.

Seria e Corsair e flash memorieve USB, Voyager, ėshtė interesante pėr rezistencėn e saj nė ujė dhe goditje.

Sa i pėrket vet pajisjes, pėrveē kapacitetit tė rritur prej 64 gigabajtėsh dhe mbėshtetjes pėr standardin USB 2.0, nuk ka ēfarė tė thuhet, pos ēmimit i cili nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės do tė sillet rreth 250 dollarė.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi