Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionMendojC'fare mendoni per te ardhmen e kesaj bote ...

more_horiz
C'fare mendoni per te ardhmen e kesaj bote si dhe te vendit tone?

Mund ta pershkruani me sghume fjale te thjeshta

descriptionMendojRe: C'fare mendoni per te ardhmen e kesaj bote ...

more_horiz
Per te ardhmen e kesaj bote scratch puf me e nxehte (ngrohja globale)
per vendin tone Suspect ne stanjacion sic eshte

descriptionMendojRe: C'fare mendoni per te ardhmen e kesaj bote ...

more_horiz
te ket paqe ne ter globin

descriptionMendojRe: C'fare mendoni per te ardhmen e kesaj bote ...

more_horiz
Ne tgjith boten mund tket perparime vetem ne vendin ton e ka mbuluar varferia dhe korrupsjoni

descriptionMendojRe: C'fare mendoni per te ardhmen e kesaj bote ...

more_horiz
Me ndoj qe do fillojme te flasim vete me vete....

Bisede me jeten!!!


Po?
Pse me shikon ashtu? Cfare do me teper nga une? Je veshur me fytyren time,me rrobat e mia,por jo me shpirtin tim.
Me shiko mire,me shiko si me shkaterrove me kurthet e tua. Shiko ku jam,si u transformova fale gervishtjeve qe me shemtuan fytyren,me shiko trupin e mavijosur nga goditjet e tua te pameshirshme. Shiko duart e mia,kockat dhembin nga prangat qe me ke vene.
Merre zemren time...ja,po ta le mbi tavoline dhe shikoje si rreh e frikesuar. Ndjeja rrahjet e saj te deshperuara,si qan e uleret ne heshtje sepse ti e frikesove me mizorine tende.
Ja,dhe nervat e trurit tim te lodhur. Shikoji si jane...jane te copetuara nga thika jote e mprehte qe vec i copetonte pas cdo mendimi,cdo hapi qe hidhja.
Me shiko,dreqi e marrte!!!
Me shiko si perpelitem ne kerkim te te mallkuares QETESI. Me shiko sa e derrmuar dhe e pashprese ndihem. Kerkoj te qaj e nuk e bej dot sepse lotet me jane mbledhur ne gropat boshe te shpirtit tim. Rrine aty duke bllokuar frymemarrjen,jeten,gjakun te qarkulloje normalisht.
Ne gjak e mushkeri kam vec tymin e duhanit qe me ndihmon te harroj per disa caste poshterimet e tua. E shikon? Para teje dhe pse te urrej,prape tek ti vij te qahem,te ankohem. Ne s'e duam njera tjetren,por tek njera tjetra perplasemi.
Ah,moj jete!!! Jemi dy te ndryshme,te cilat qendrojme tek nje person,tek une. Je ti dhe une. Te mbaj dhe ty mbi shpatullat e mia te lodhura.
E ndjen frymemarrjen time te renduar,si e nje plake te semure nga zemra? E ndjen dhe ti lodhjen time,por te pelqen te me torturosh pa fund,te me ngresh kurthe e te perdoresh mizorine tende. Kjo eshte ajo cfare ben ti ne fund te fundit.
Hajde tani!!!
Merre nje cigare e ta pime bashke,shoqeruar me nje gote vere,mbushur me vetmine e dhomes dhe qetesine e nates. Shiko sa i bukur qielli zbukuruar nga yjet dhe hena krenare qe ndricon rruget e boshatisura nga njerezit.
Eja,te pime dhe te harrojme per nje cast mizorine tende e urrejtjen time
Gezuar,Mizorja ime!!! XXXX

descriptionMendojRe: C'fare mendoni per te ardhmen e kesaj bote ...

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi