Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionLaptop HP me batëri 24 orësh

more_horiz
Të gjithë jemi dëshmitarë që përkundër deklarimeve të prodhuësve , të shumica e laptopëve , batëria qëndron vetëm disa orë. Por, kompania "HP" ia ka dalë që ta prodhojë një kompjuter portativ me një bateri që qëndron rrafsh 24 orë pune të pandërprerë.Laptopi "HP Elitebook 6930p", përveq qëndrueshmërisë se batërisë , mund të mburrët edhe me karakteristika mjaft interesante. Ekrani ka ndriqim LED , por nuk duhet lënë pa përmendë as "SSD" në me kapacitet prej 80 GB. Shtëpiza paraqet kombinim të magnezit dhe aluminit , gjë që , sipas "HP", paraqet një konstrukcion mjaft të fortë. Duhet të kihet parasysh vetëm fakti që batëria me 12 qeliza(berthama) , që mundëson punë të pandërprerë per 24 orë, ndikon në shtimin e peshës së laptopit për 0.8 Kg , i cili ka një peshë standarde prej 2.1 Kg

descriptionRe: Laptop HP me batëri 24 orësh

more_horiz
ua sa mire,laptopi im Hp i tanishem mban vetem tre ore
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi