Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Laptop HP me batėri 24 orėsh

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 16th October 2008, 01:55

Tė gjithė jemi dėshmitarė qė pėrkundėr deklarimeve tė prodhuėsve , tė shumica e laptopėve , batėria qėndron vetėm disa orė. Por, kompania "HP" ia ka dalė qė ta prodhojė njė kompjuter portativ me njė bateri qė qėndron rrafsh 24 orė pune tė pandėrprerė.Laptopi "HP Elitebook 6930p", pėrveq qėndrueshmėrisė se batėrisė , mund tė mburrėt edhe me karakteristika mjaft interesante. Ekrani ka ndriqim LED , por nuk duhet lėnė pa pėrmendė as "SSD" nė me kapacitet prej 80 GB. Shtėpiza paraqet kombinim tė magnezit dhe aluminit , gjė qė , sipas "HP", paraqet njė konstrukcion mjaft tė fortė. Duhet tė kihet parasysh vetėm fakti qė batėria me 12 qeliza(berthama) , qė mundėson punė tė pandėrprerė per 24 orė, ndikon nė shtimin e peshės sė laptopit pėr 0.8 Kg , i cili ka njė peshė standarde prej 2.1 KgShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 17th October 2008, 15:28

ua sa mire,laptopi im Hp i tanishem mban vetem tre oreShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi