Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Formula 1, Pole Position per Hamilton

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 18th October 2008, 23:14


Formula 1, Pole Position per Hamilton
Pole Position per Lewis Hamilton me McLaren-Mercedes ne provat zyrtare per Cmimin e Madh te Kines ne Formula 1.


Kimi Raikkonen dhe Fellipe Massa me Ferrarin do te nisen nga vendi i dyte dhe i trete, ndersa kohen e katert me te mire e arriti piloti i Renault-, Alonso.

Gara e vlefshme per Cmimin e Madh te Kines do te zhvillohet neser ne oren 08:00Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 20th October 2008, 23:20

2008 FORMULA 1 SINOPEC CHINESE GRAND PRIX


1 22 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 56 1:31:57.403 1 10
2 2 Felipe Massa Ferrari 56 +14.9 secs 3 8
3 1 Kimi Räikkönen Ferrari 56 +16.4 secs 2 6
4 5 Fernando Alonso Renault 56 +18.3 secs 4 5
5 3 Nick Heidfeld BMW Sauber 56 +28.9 secs 9 4
6 4 Robert Kubica BMW Sauber 56 +33.2 secs 11 3
7 12 Timo Glock Toyota 56 +41.7 secs 12 2
8 6 Nelsinho Piquet Renault 56 +56.6 secs 10 1
9 15 Sebastian Vettel STR-Ferrari 56 +64.3 secs 6
10 9 David Coulthard Red Bull-Renault 56 +74.8 secs 15
11 17 Rubens Barrichello Honda 56 +85.0 secs 13
12 8 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 56 +90.8 secs 17
13 14 Sebastien Bourdais STR-Ferrari 56 +91.4 secs 8
14 10 Mark Webber Red Bull-Renault 56 +92.4 secs 16
15 7 Nico Rosberg Williams-Toyota 55 +1 Lap 14
16 16 Jenson Button Honda 55 +1 Lap 18
17 21 Giancarlo Fisichella Force India-Ferrari 55 +1 Lap 20
Ret 23 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 49 Pneumatic 5
Ret 20 Adrian Sutil Force India-Ferrari 13 Gearbox 19
Ret 11 Jarno Trulli Toyota 2 Accident damage 7Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 20th October 2008, 23:21

DRIVER STANDINGS

01 Lewis Hamilton 94
02 Felipe Massa 87
03 Robert Kubica 75
04 Kimi Räikkönen 69
05 Nick Heidfeld 60
06 Fernando Alonso 53
07 Heikki Kovalainen 51
08 Sebastian Vettel 30
09 Jarno Trulli 30
10 Timo Glock 22
11 Mark Webber 21
12 Nelsinho Piquet 19
13 Nico Rosberg 17
14 Rubens Barrichello 11
15 Kazuki Nakajima 9Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


#4

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi