Thierry Henry ka pasur një paraqitje impozante në fitoren që ka shënuar ekipi i tij, Barcelona, kundër Real Murcias, me rezultat 4:0. Henry nuk ka shënuar asnjë gol, mirëpo ka kurdisur 3 prej tyre.

Golat për Barcelonën i shënuan, nga një Eidur Gudjohnsen (’27) e Bojan Krkic (’52) dhe dy gola Samuel Eto'o (’77, ’87).

Frank Rijkaard e filloi ndeshjen me një ekip më ndryshe, ku ishin të përfshirë Eidur Gudjohnsen, Lilian Thuram, Sylvinho, Gianluca Zambrotta, Bojan Krkic dhe Thierry Henry – megjithatë kjo taktikë e tij doli të ishte e dobishme.