Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Kuriozitete »
105 vjeēe! E virgjėr!

Share

avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 16th November 2008, 02:35

105 vjeēe! E virgjėr!
E virgjėra mė e vjetėr nė Angli, e cila kėtė fundjavė feston ditėlindjen e saj tė 105- tė, thotė se njė jetė pa seks, ėshtė sekreti i jetėgjatėsisė sė saj. Qė nė moshėn 12 vjeēare, ajo kuptoi se do tė ngelej beqare dhe duke ditur kėtė Clara Meadmore hoqi dorė nga jeta nė ēift dhe u pėrqendrua vetėm tek puna.Ajo nuk ka bėrė kurrė seks nė jetėn e saj, sepse ka qenė ‘shumė e zėnė” pėr tė pasur njė lidhje intime, e cila i dukej mė tepėr si njė “pengesė”.


Sot, nė moshėn 105 vjeēare, sekretarja e dalė nė pension thotė se nė vitet 1920 - ’30, seksi nėnkuptonte martesėn, pra seks mund tė bėje vetėm me dikė qė ishe martuar dhe ajo nuk e pranonte kėtė ide.


“Njerėzit mė kanė pyetur se mos vallė jam homoseksuale dhe pėrgjigja ėshtė jo, thjesht kurrė nuk kam qenė e interesuar, ose kurrė nuk mė ka pėlqyer qė tė bėj seks - thotė Klara pėr tabloidin anglez “The Sun” qė ka botuar dje historinė e saj jo tė zakonshme.


“Mendoj se jeta seksuale tė sjell shumė telashe dhe unė kam qenė gjithmonė e ngarkuar me punė tė tjera. Kurrė nuk kam pasur tė dashur dhe asnjėherė nuk e kam vrarė mendjen pėr tė pasur njė lidhje. Nė kohėn time, njė vajzė mund tė kryente marrėdhėnie vetėm kur martohej dhe unė nuk u martova asnjėherė. Gjithmonė kam pasur marrėdhėnie platonike me burrat, por asnjėherė nuk kam ndier nevojėn pėr diēka mė tepėr se aq, apo pėr t’u martuar. Nė moshėn 12-vjeēare vendosa pėr tė mos u martuar dhe asnjėherė nuk e mendova kėtė gjė pėr sė dyti”.


Por Clara nuk ishte vajzė qė nuk kishte pasur kurrė propozime pėr martesė dhe megjithėse kishte plot “oferta” ajo i refuzoi.


“ Jam rritur nė njė kohė kur vajzat e vogla duhet tė shikoheshin dhe jo tė dėgjoheshin, kėshtu qė m’u desh tė mėsoja se si tė luftoja pėr veten time dhe se si tė fitoja jetesėn time - thotė ajo. Disa meshkujve nuk u pėlqen kjo iniciativė tek njė femėr dhe nuk u desh shumė kohė pėr tė kuptuar qė mė kishte kaluar mosha pėr t’u martuar”.Nė vend qėtė kėrkonte njė burrė, Clara iu pėrkushtua leximit, kopshtarisė, shėtitjeve, gatimit dhe dėgjimit tė stacionit tė saj radiofonik tė preferuar.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 16th November 2008, 13:55

Interesante,por me mire nje jete e shkurter dhe e mbushur plot me te gjitha se dhe kaq gjate...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 17th November 2008, 19:54

Interesante vertet,megjithate edhe naive gjithsesi.Megjithate ajo vete e ka zgjedhur nje"jete" te tille....Ne rastese ka qene vertet e tille(qka une per nje njeri normal nuk e kam te qart)fenomen i vetem paska qene,do te thosha nje histori e vetme,hahahah.Shiko profilin e anėtarit


#4

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi