Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Humor - Gjeagjeza - Lojra »
MARTESA

Share

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 3rd February 2009, 23:17

MARTESA

E pyet nxėnėsi mėsuesen:
- pse kur martohet nusja veshet me tė bardha?
- Sepse pėr tė ėshtė ditė gėzimi - ju pėrgjigj mėsuesja
- Aha, tani e kuptova pse dhėndri veshet me tė zeza -tha nxėnėsiShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:32

Nuset Nė Poezi
NUSET

Tė dy sytė e nuses
seē po rjedhin lot?
“Mos ja fshi!,- thotė nėna
se nuset qajnė kot!..”Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:32

Nusėzė moj tė kam thėnė
Moj thellėzė e malit o,
Kur tė zbresė nata pa hėnė,
Kur tė flerė e gjora nėnė,
Dhe qetėsia tė ketė rėnė,
Derėn moj t'a hapėsh o.

Dhe le tė flerė vjerra e qetė
Vjerra zemėrgure moj
Me Luminal a Mogadan
Me kokėn futur nėn jorgan
Tė shohė nė ėndėrra partizanė
Se ti fshin trimi lotėt mojShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:32

Pse po qan moj nuse
Dhe po ben shamate
Me kujtove kohen
Kur mora ten'ate

Jo moj nena ime
Po bej sikur qaj
Se poshte vellos sime
Nuk ka lot as vaj.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:32

DASME

Jashte eshte nje vajze e huaj.
Eveshur me te bardha,
e gjitha magji.

Vjen ajo,
i heq te bardhat
dhe me te bardha mbetet.
Nuk ishte me nuse tani.
Qe njera nga te dashurat.
Me ferkohet ne lekure

si murgu mbetem.

Nuk ka me te bardha ajo,
mua pa te bardha me la,
luante me mua,
luaja dhe une.

......isha martuar..

Kishte shkuar krushku,
qe dehur im ate.
Nje qetesi
e veshur ne te bardhe.

Ajo ende shtrire,
ajo ende bishe.

Nuk gjendet nje mengjes
ta mbuloje ne te bardha.
Pas deres e kisha fshehur,
ate
dhe shume te pagjume.

Oh,c'ere e mire!
U martokam une.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:33

Hajede hedhim valle
reja ime bijė
sot po martoj nipin
vallėzojmė me shami

Lumja unė moj nuse
lumja ti moj bijė
si ma ke bė mua
reja ta bėnė ty

Hajde hedhim valle
valle me shami
Lumja unė e gėzuara
lumja ti moj bijėShiko profilin e anėtarit


#7

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi