Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Humor - Gjeagjeza - Lojra »
ANALIZA KIMIKE TE FEMRES

Share

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 3rd February 2009, 23:26

[size=9]ANALIZA KIMIKE TE FEMRES

ELEMENTI: FEMRA
SIMBOLI: "FR"
ZBULOI: ADAMI
PESHA ATOMIKE: optimale 54kg. ndryshon prej 40-200 kg.

ELEMENTI MUND TE GJENDET:

me se shumti ne pjese me urbane

PeRBeRJA FIZIKE:

e Siperfaqja e ngjyrosur, me se shpeshti e lyer me preparate kozmetike
e Shkrihet nese veprohet me te ne menyre te duhur
e E idhet nese e perdore personi i gabuar
e Elementi veshtire gjindet ne gjendje virgjerore
e Bertet nese behet shtypje ne vendin e caktuar

PeRBeRJA KIMIKE:

e Lehte bashkedyzohet me ari, argjend dhe me metalet tjera fisnike si dhe me

gure te qmueshem si diamantet dhe gjevahiret tjere
e Absorbon sasi te medha te materialeve te shtrenjta
e Mund te eksplodoje pernjehere nese nuk e paralajmroni dhe pa kurrfare arsye

shperthen
e Nuk shkrihet ne uje por aktivitetet ju rriten nese mbushet me alkohol
e eshte elementi me efikas qe sherben per zvoglimin e sasis se parave qe njeriu ka

zbuluar

PeRDORIMI Me I SHPESHT:

e Para se gjithash si zbukurim, posaqerisht ne automobila luksoz
e Medikament shume i mire per relaksim
e Send shume efikas per larje, pastrim te shtepis

DUKURITe TJERA:

e Skuqet kur te takohet pa ambalazh
e Zverdhet kur vendoset afer ndonje elementi me i mire i te njejtes grup

RREZIQET:

e Element shume i rrezikshem, perveq ne dore te specialistave (fakersave)
e eshte ilegale te posedohet me shume se nje (gr), edhe pse mundet te

posedohen edhe me shume me kusht qe te mbahen ne lokacione te ndryshme.


P.S:
Femra-Gruaja eshte sikur vendi ne teater apo ne kino (me te mirat gjithmone jane te zena)


[/size]Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:27

Eh femrat e shkreta SmileShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi