Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Arratisen 7 tė burgosur, Policia: Janė tė armatosur, u kanė marrė rojeve tė sigurisė armėt

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 24th November 2013, 04:15


Janė arratisur 7 tė dėnuar nga burgu i sigurisė sė lartė nė Drenovė tė Korēės. Nė rrethana ende tė paqarta, 7 tė dėnuarit qė dyshohet se janė tė gjithė tė dėnuar me brugim tė pėrjetshėm, u kanė marrė rojeve tė sigurisė armėt dhe mė pas nėpėrmjet kėrcėnimit kanė arritur tė arratisen, tė ndihmuar edhe nga errėsira. 
Tė arratisurit janė Admir Tafili, Frank Marashi, Gėzim Guri, Gėzim Toma, Reiz Haxhiraj, Eduard Lulo dhe Artur Gora.
Tė dėnuarit Frank Marashi dhe Admir Tafili kanė tentuar edhe mė herėt arrtisjen nga burgu i Burrelit, ndėrkohė qė Admir Tafili ishte i dėnuar pėr vrasjen dy vėllezėrve Pjetruishi si dhe i akuzuar pėr vrasjen e policit Arben Zylyftari, ndėrsa Frank Marashi ėshtė autori i masakrės nė “Urėn Vajgurore”.
Zyrtarėt e policisė pohojnė se tė burgosurit qė kanė mundur tė arratisen mund tė jenė ndihmuar edhe nga persona qė prisnin jashtė burgut. Ndėrkohė qė mister ėshtė edhe futja e armėve nė qeli, duke qenė se konsiderohet si burgu mė i fortė pėrsa i pėrket kushteve tė sigurisė.
Tė arratisurit kanė kanosur me armė patrullėn e policisė nė Pogradec, si dhe kanė vazhduar arratisjen drejt qytetit tė Librazhdit.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi