Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Si ta fitoni simpatinė e tė tjerėve?

Share

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 19th January 2008, 13:06

*
POPULAR

Disa persona nuk dėshirojnė tė jenė nė qendėr tė vėmendjes, mė tė preferuarit nė shoqėri, ndėrsa disa tė tjerė janė tė lindur me talentin qė tė tjerėt t’i bėjnė pėr vete qė nė takimin e parė. U zbulojmė disa kėshilla tė dobishme se si ta fitoni simpatinė e njerėzve.

Nė kėtė vit shkollor keni vendosur qė ta pėrgatisni dhe botoni gazetėn e re dhe tė bėheni person i popullarizuar nė shoqėri, dhe jo “humbėsi” i cili vazhdimisht qėndron anash? Mision i pamundur? Nuk do tė pajtoheshim me kėtė!

Para sė gjithash mendo mirė pėr veten

Mendo pėr atė se ēka ju shkon mė sė miri pėr dore, ēka ju intereson, ēfarė shoqėri do tė dėshironit. Janė tė gjitha kėto gjėra tė cilat kohė pas kohe do tė ndryshojnė, por kjo do t’ju ndihmojė qė mė mirė ta kuptoni veten, kėshtu qė do tė dini edhe ēfarė shoqėrie tė kėrkoni.

Pėrveē kėsaj, tė kuptuarit e mirė tė vetvetes do t’ju sjellė edhe mė shumė vetėbesim, ndėrsa njerėzit dinė ēka dėshirojnė dhe zakonisht mė shpejt u pėlqejnė tė tjerėve.

Punoni nė aftėsitė e komunikimit

Marrė parasysh qė vėmendja jonė zgjatė rreth 30 sekonda, qėndrimi, gjuha e trupit, ngjyra e zėrit dhe aftėsia e udhėheqjes sė bisedės, dhe posaēėrisht aftėsia e zbulimit se ēka ėshtė pėr bashkėbiseduesin e rėndėsishme, janė vėrtet tė rėndėsishme.

Me rastin e bisedės tregoni ngrohtėsi, kureshtje, entuziazėm dhe dėshirėn pėr tė ndihmuar. Le tė jetė qėndrimi i trupit tuaj i hapur, formoni kontakt me sy, buzėqeshni. Prezantohuni me zė tė kėndshėm, zgjateni dorėn me rastin e njoftimit. Shmangni shfaqjen e nervozizmit, sarkazmit, padurimit, vrazhdėsisė etj…

Njerėzit mė sė shpeshti i duan njerėzit e ngjashėm me veten pėr kėtė pėrcillni lėvizjet e trupit dhe intonacionin e bashkėbiseduesit, flisni me ritmin e njėjtė dhe pėrpiquni qė tė arrini disponim tė ngjashėm.

Filloni bisedėn me ndonjė fjali e cila ėshtė e lidhur me temėn e pėrbashkėt dhe pėr tė cilėn te dy jeni tė interesuar, dhe pas hyrjes parashtroni pyetjet e tipit: kush, kur, pse dhe si? Gjithsesi tregoni se bashkėbiseduesin e dėgjoni me kujdes, madje edhe me shenjat si me lėvizje me kokė dhe me kontakt me sy.

Gjeni ndonjė hobi apo aktivitet jashtėshkollor

Merruni me atė qė ju pėlqen shumė dhe qė ju plotėson (pėr shembull arti figurativ, grupi dramatik, seksioni i gazetarisė, sportet e ndryshme apo diēka qė ju intereson) pasi qė dobishėm do tė pėrmbushni kohėn dhe do tė ndiheni shumė mė mirė. Dhe pėrveē kėsaj, atje mund tė njihni edhe njerėzit qė mendojnė njėjtė si ju dhe shpejt do tė bėni edhe shokė e shoqe tė reja!

Zgjeroni rrethin e miqėsisė

Mundohuni rreth njerėzve. Pra, mos prisni vetėm qė dikush t’u ofrohet, mundoheni rreth shokėve tė rinj dhe inicioni biseda. Mos flisni vetėm pėr veten por edhe me interesim parashtroni pyetje bashkėbiseduesit.

Njerėzit pėlqejnė edhe kur dikush u thotė ndonjė kompliment, me kėtė kurrė nuk do tė gaboni, por le tė mos bėhet kjo lajkė e pasinqertė. Natyrisht, nėse arrini dikė ta bėni tė qesh atėherė jeni nė rrugė tė mirė qė ta fitoni dashurinė dhe simpatinė e dikujt.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 19th January 2008, 18:30

Sdu te mundohem me fitu simpatin e askujt,nqs te tjeret me simpatizojn keshtu si jam ok nqs jo Pune e madheShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 25th January 2008, 00:46

cme hy ne pune simpatia e te tjereve???shumica jane bere hipokrite ...,,,,te tille simpati se dua fareShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 25th January 2008, 00:56

pse duhet et fitoj simpatine e te tjereve?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 25th January 2008, 02:03

Me respekt!Shiko profilin e anėtarit http://security.team-forum.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th January 2008, 14:32

Me miresjellje!Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 12:37

Me sinqeritetShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 19th March 2016, 15:40

ai qe gjithmon eshte vetvetja e fiton simpatine e tjetritShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 19th March 2016, 15:46

Nganjehere simpatia vie vetvetiu....pa u mundua fare....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 19th March 2016, 15:49

duke u sjell gjithmone me maturiShiko profilin e anėtarit


#11

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi