Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

pollKu do i vazhdoni studimet ?

Ne shqiperi
5
28%
Jashte vendit
12
67%
Nuk e di
1
5%
Totali i votave:
18

descriptionMatura

more_horiz
Per maturantet :
Pas mbarimit te gjimnazit do doni te vazhdoni studimet ne Shqiperi apo jashte ?

descriptionRe: Matura

more_horiz
matura eshte jeta me emire me duket enji nxensi e cila kurr nuk shlyhet nga kujtimi ,jeta e matures eshte ajo e cila aty fillon njeriu te mendoj se ku mund te jet e ardhmja e tije .

descriptionRe: Matura

more_horiz
Vazhdimet estudimeve janë privilegji më i madh i rinisë.Rinia sot ka mundësitë e studimeve kudo në Atdhe dhe jashtë atdheut,kuptohet mos të kemi keqkuptime nga s nuk po bëjë fjalë për mundësitë materiale!Është për të ardhur keq që për shkaqe materiale shumë të rinjë shqiptar nuk mund të ndjekin studimet.Po ashtu brengosëse është se saherë pregaditen student të studjojnë jashtë atdheut,këtë mundësi e shfrytëzojnë udhëheqës shqiptarë për fëmijët e vet!Sidoqoftë të studjosh në perendim është më mirë,ngase atje fiton eksperiencë më të gjërë njohurish dhe të e bartish këtë eksperiencë në atdhe është sukses.Studimet janë shumë të rëndësishme qoftë në atdhe,qoftë jashtë,por këtu duhet syqeltësi:Hedhja e mirë e hapit në zgjedhjen e drejtimit në të cilin do të studjosh,nga se sot jo gjitha drejtimet të qojnë drejt perspektives,qëllimi,sepse nëqoftëse regjistron studime duhesh të vësh qëllim të i kryash,puna,shprehia e punës dhe meditimit,pra të meditosh atë që lexon,dhe të kesh shprehi pune nga se bëhet fjalë për një punë me orë të tëra.Ata që kanë mundësinë njohurinë e tyre teorike të zbatojnë në praktikë.Nëse studjon në perendim,duhesh të i nënshtrohesh provimit të gjuhësnë vendin ku kërkon të studjosh,dhe disa provimeve tjera varet në cilin shtet studjon,nga se Univerzitetet nuk kanë rregullore të njejta.Urojmë që rinia shqiptare të jenë e sukseshme në këtë drejtim.

descriptionRe: Matura

more_horiz
Te vazhdoj jashte eshte endrra ime...se sa do ia arrij qellimit..te shohim!

descriptionRe: Matura

more_horiz
maturab per mua edhe auditoret mbesin te pa harrura dhe kujtimet e ketyre koheve jan te pashlyera ,sikur te kethej edhe nji here ditet do te dija se cfar do te beja ,do te thoja rinija jone i ka mundesit sod ku do,te studjoje dhe te eci perpara ,mos te rrije vetem me nji mature ,sepse koha ka ecen shum perpara.

descriptionRe: Matura

more_horiz
Sjam shume e sigurte,varet cfare dege do zgjedh.Them te aplikoje dhe njehere per burse se mesataren e kam shume te larte,por qejfi ma ka ne Shqiperi.Besoj perfundimisht do rri ketu.

descriptionRe: Matura

more_horiz
ca i pelqen shqiperise me Angel ??

descriptionRe: Matura

more_horiz
dita e matures mbetet nji nga ditat me te mira ne kujtime te jetes Sad .

descriptionRe: Matura

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
ca i pelqen shqiperise me Angel ??
He ca i pelqen?

descriptionRe: Matura

more_horiz
Cunat virus Smile Smile
Me pelqen sepse eshte vendi im dhe nqs do te shkoja jashte s'do te ndihesha plotesisht mire,i perkas Shqiperise,gjithsesi e verteta eshte se jashte te krijohen shume mundesi qe ketu s'jane.

descriptionRe: Matura

more_horiz
matura eshte e mire se pse mbetet kujtim ne nji form ,nga qe harxhon edhe xhepin shum .

descriptionRe: Matura

more_horiz
Ku jane maturantet

descriptionRe: Matura

more_horiz
Studimet jasht vendit po i vazhdoj

descriptionRe: Matura

more_horiz
Ne shqipr,sepse largsia ben qe tmerzitem e tme marr malli per njerzit  e shpis

descriptionRe: Matura

more_horiz
Do doja Jasht vendit,por ja qe po i mbaroj ne Shqiperi Shkel syrin

descriptionRe: Matura

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi