Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Shkruajmė vargje pėr dashurinė

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th January 2008, 09:11

Nėse jeni tė pėlqimit po vazhdojmė kėtė temė:"SHKRUAJM VARGJE PĖR DASHURINĖ"
Tė provojmė secili qė mirret me vargjet shkruan njė strofė,pastaj e vazhdon tjetri,dhe vetėm nga njė strofė saherė kemi idenė,unė shkruaj njė strofė,pastaj strofėn tjetėr vazhdon tjetri apo tjetra,do tė nxjerrim poezi tė bukura.Mirė do tė ishte njė mashkull dhe njė femėr.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th January 2008, 09:13

DASHUROVA DY SY

Dashurova dy sy
qė kurrė s“mi fale
nė jetė
do synoj tė tė kem ty
dhe kurrė s“do tė
lė tė qetė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 16th January 2008, 01:09

Mos imbyll dy sytė
bėne zemrėn gurė
mos i humb kėto ditė
qė si zė mė kurrė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 16th January 2008, 01:14

E ndoshta kjo ish dashuria
e cakardisur kuturu
per dreq me trembte largesia
dhe afersia gjithashtuShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 16th January 2008, 01:17

po ju bėne zemrėn
portė tė dashurisė
qė nuk ka tė trembur
prej vendi,as largėsisė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 16th January 2008, 01:22

Dielli doli ne qiell
dhe u fsheh ne nje re,
te dhurova zemren time
por ti ike e me le..Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 16th January 2008, 01:25

jo,jo,ne nuk ikėm
por na e imponuan

nuk e harroj miken
nė shpirt e kam ngujuar.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 16th January 2008, 01:30

Mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shoqe
ti je per mua c'do send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 16th January 2008, 01:44

Vetmia ėshtė diqka qė brenė
nuk tė le tė qetė
ajo ka fole
burgun e vėrtetė

andaj po nuk deshe vetmi
bėnė diqka mė tepėr,tė kesh
dashuri.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 16th January 2008, 20:31

pyetjen tani tė njohur
ta shtroj netė pėr netė
bėhesh e pandjeshme
dhe asgjė s“mė flet.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 16th January 2008, 21:15

Derisa te kemi kujtimet,
e ardhmja do te zgjas.
Derisa te kemi shpres,
e ardhmja pret.
Derisa te kete ne kete bote,
njerez si ty,
e tashmja vlen per tu jetuar.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 17th January 2008, 00:08

me knaqėsi vargjet i lexova
ndaj u hodha nė valle dhe unė
njė strofė te vockel e shkrova
kjo temė letrare m'pelqeu shumė

shkruani bijė tė shqipes shkruani
uroj qe ju kurr t'mos vuani
vargu mbetet prore shpėtimtar
ndaj shkruani hiq pa ndalėėė!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 17th January 2008, 12:55

shpresat nuk thehen
kujtimet nuk zbehen
kur mendoj pėr ty
unė i tėri dehem.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2008, 17:21

mos ngurroni
mos frigoni
pėrse ate qė duhet nuke thuani?
Kėtu shkruani!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 17:47

Tė dua,shumė tė dua
ti je thesarė pėr mua
pėr ty vargje kur kam shkrua
nga zemra mė kanė burua.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 14th February 2008, 20:08

Nėse mė don

Nėse mė don aq sa mė thua ,
mos kėrko tė mė ndėrpresh ėndrrat,
dėshirat , kėnaqėsitė,
tė cilat i kam pėr ty ,
Ato jan kaq tė bukura po tė futesh mbrenda tyre ,
Pa to , unė s'do te jem ky qė jam ,
pa qenie pa shpirt ,
Pa to unė do te isha njė njeri i zbrazur ne trupin tim
i lėvizur nga tė tjeret ,
Pa to ti s'do tė mė duash kaq shumė !
Mos ke frig unė ėndrroj aq sa duhet ėndrruar ,
ndaj i zhgėnjyer nuk dal nga to ,
kujdes tė lutem mos mi lė nė gjysėm , ėndrrat,
dėshirat ,kėnaqėsin tė cilat i kam vetem pėr ty . . .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 14th February 2008, 20:12

Ty po te pres , asgjė tjeter ,
mes vdekjes dhe heshtjes ,
mes vetmis dhe trishtimit ,
mes hijes dhe jetes ,
Nga kjo pritje e gjatė
u pergjakė diku nje drit ,
njė zemer e cila priste
i than Lamtumir ! ! !Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 14th February 2008, 20:15

Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua cdo send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend
TE dua.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 20:25

Auuu,virusi bukur shumė,pėrgėzimeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th February 2008, 16:50

mė thuaj pashė besėn
a fjala,a heshtja
e thonė tė vėrtetėn?
Mė duaj,se tė ta falė
jetėn.....Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi