Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Shkruajmë vargje për dashurinë

Share

descriptionShkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Nëse jeni të pëlqimit po vazhdojmë këtë temë:"SHKRUAJM VARGJE PËR DASHURINË"
Të provojmë secili që mirret me vargjet shkruan një strofë,pastaj e vazhdon tjetri,dhe vetëm nga një strofë saherë kemi idenë,unë shkruaj një strofë,pastaj strofën tjetër vazhdon tjetri apo tjetra,do të nxjerrim poezi të bukura.Mirë do të ishte një mashkull dhe një femër.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
DASHUROVA DY SY

Dashurova dy sy
që kurrë s´mi fale
në jetë
do synoj të të kem ty
dhe kurrë s´do të
lë të qetë.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Mos imbyll dy sytë
bëne zemrën gurë
mos i humb këto ditë
që si zë më kurrë.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
E ndoshta kjo ish dashuria
e cakardisur kuturu
per dreq me trembte largesia
dhe afersia gjithashtu

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
po ju bëne zemrën
portë të dashurisë
që nuk ka të trembur
prej vendi,as largësisë.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Dielli doli ne qiell
dhe u fsheh ne nje re,
te dhurova zemren time
por ti ike e me le..

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
jo,jo,ne nuk ikëm
por na e imponuan

nuk e harroj miken
në shpirt e kam ngujuar.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shoqe
ti je per mua c'do send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Vetmia është diqka që brenë
nuk të le të qetë
ajo ka fole
burgun e vërtetë

andaj po nuk deshe vetmi
bënë diqka më tepër,të kesh
dashuri.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
pyetjen tani të njohur
ta shtroj netë për netë
bëhesh e pandjeshme
dhe asgjë s´më flet.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Derisa te kemi kujtimet,
e ardhmja do te zgjas.
Derisa te kemi shpres,
e ardhmja pret.
Derisa te kete ne kete bote,
njerez si ty,
e tashmja vlen per tu jetuar.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
me knaqësi vargjet i lexova
ndaj u hodha në valle dhe unë
një strofë te vockel e shkrova
kjo temë letrare m'pelqeu shumë

shkruani bijë të shqipes shkruani
uroj qe ju kurr t'mos vuani
vargu mbetet prore shpëtimtar
ndaj shkruani hiq pa ndalëëë!

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
shpresat nuk thehen
kujtimet nuk zbehen
kur mendoj për ty
unë i tëri dehem.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
mos ngurroni
mos frigoni
përse ate që duhet nuke thuani?
Këtu shkruani!!

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Të dua,shumë të dua
ti je thesarë për mua
për ty vargje kur kam shkrua
nga zemra më kanë burua.

descriptionShkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Nëse më don

Nëse më don aq sa më thua ,
mos kërko të më ndërpresh ëndrrat,
dëshirat , kënaqësitë,
të cilat i kam për ty ,
Ato jan kaq të bukura po të futesh mbrenda tyre ,
Pa to , unë s'do te jem ky që jam ,
pa qenie pa shpirt ,
Pa to unë do te isha një njeri i zbrazur ne trupin tim
i lëvizur nga të tjeret ,
Pa to ti s'do të më duash kaq shumë !
Mos ke frig unë ëndrroj aq sa duhet ëndrruar ,
ndaj i zhgënjyer nuk dal nga to ,
kujdes të lutem mos mi lë në gjysëm , ëndrrat,
dëshirat ,kënaqësin të cilat i kam vetem për ty . . .

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Ty po te pres , asgjë tjeter ,
mes vdekjes dhe heshtjes ,
mes vetmis dhe trishtimit ,
mes hijes dhe jetes ,
Nga kjo pritje e gjatë
u pergjakë diku nje drit ,
një zemer e cila priste
i than Lamtumir ! ! !

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua cdo send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend
TE dua.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Auuu,virusi bukur shumë,përgëzime

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
më thuaj pashë besën
a fjala,a heshtja
e thonë të vërtetën?
Më duaj,se të ta falë
jetën.....

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi