Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Shkruajmë vargje për dashurinë

Share

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Po projektoj
një dashuri
kam hapur porta
për të dy
vend për mua
vend për ty.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
një ditë më nxite
pastaj u tërhoqe e ike
mallkimi të zë brenda dite
po s´mu ofrove për mike......

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Te shkruash një rresht
te shkruash edhe nje fjali,
e pamundur eshte ne jete
t'mos keshë dashuri!

Ndaj shijojeni maksimalisht
meqë vetem një jete keni
dashuroni por sinqerisht
po deshet t'lumtur t'jeni!

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Dashuria e sinqertë
i përngjanë fushës së blertë
po tentove pak më ndryshe
e dëmtove dhe e vyshke.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Po e filloj një varg shkrimi
e ju mos i thoni poezi
ndaj një dëshirë më lindi
të ta shkruaj ktë strofë TY.

sikur të enderroja
në perqafim t'pashë!
më iku gjumi, ngela vetëm
me thuaj ku ngele vashë?

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
poetet në kohë të vështira
kanë thurur vargje
për dëshira
kanë ëndërruar
shumë-shumë
netë të tëra
kanë mbetur pa gjumë.

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
ne ket nate ,te vetmuar
doja te jem ,paran teje
dhe aromen ,tenda ta shijoj
kush na ndau ,me klm
kur ti mbete .me milimeter
ne zemren ,time ku te ndjej
te prek edhe ,te perkthel
eja i dashur ,se pa ty
as hena ,nuk rrezit
pranda te pres ,pres
vetem ty .

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Mallkuar qoftë kush na ndau
njëri tjetrin,se kemi pranë
na ndajnë rrugë edhe kufij
ti pa mua,unë paty
njëri tjetrin mbajmë në zemër
dashuria mbet veq emër
lutemi,lutemi për kohë tjetër
dashurinë të kthejmë në vepër.............

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
i denuar qoft,
kush na largoj,
qe dashurin neve
naj perfundoj ,
por ajo ,po rritet
eh nuk perfundon
sepse ne te dyt jemi
nji qe ska
det as oqean
neve dyte te na ndajn .

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Shkruaj për TYSi me qenë kjo vuajtje me shekull

Mendimet më rëshqasin si në akull

Nga etja pë Ty vetëm po shkruaj

Ashtu në zemër mund të të ruaj

Djersët e trupit nuk më avullohen

Kujtimet e tua kurrë s`më dëbohen

Duart në fytyrë i kam përqëndruar

Ndoshta sonte kam për të të ëndërruar

Zogjtë e bukur i shiqoj në pejsazh

Duke më lënë mua nji mesazh

Bora në male është bërë kurorë

Më mungon përkëdhelja jote në dorëPër bukë kurrë s`kam unë uri

Prej kur të kam pasur dashuri

Cdo fjalë shpirtin ma ka vërshuar

Po a mundem me të harruarJo ,jo gabim e ke

Mendo mirë se je e re

Më ndalo gjithka në këtë botë

Por mos të dashuroj, e ke kotëTrupi më rënqethet kur të kujtoj

Fjalën besë gjithmon do ta mbroj

Asnjiherë veten nuk e gjykoj

Pse Ty gjithmon të dashuroj >>>>>>>> ReSpEkTi

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Letra e shkruar me gjakKam vendos me të shkruar

Nji dhuratë me t`dhuruar

Më beso skam kurgjë tjetër

Me t`dërguar veq nji letërShpirti im është bë si rërrë

Sot kam marrë nji gjilpërë

Gishtin tim me e shpuar

Gjakun tim me ta dhuruarLetër me gjak do të shkruaj

Se për ty, unë shumë po vuaj

Gjak e lot do ti përzi

Ndoshta m`hiqet kjo mërziO kjo letër ska me u tha

Edhe vetë ke me pa

Me lotë e gjak do ta lagë

Veq t`më hiqet mua kjo plagë
Moj e bukra e katundit

Mund të jetë kjo letra e fundit

Ndoshta vdes,smuj t`shkruaj tjetër

S`të harroj, dashuri e vjetër

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
me mungon Sad
ty kjo ste mjafton Sad
me le per nje tjeter 
ike pa then as lamtumir
ike dhe me le tvemtme ne erresir :p

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Të dashurosh është frikë
është frikë në ktë botë..!
sepse mund të të lëndojn
dhe po tu thy ajo zemër
kurr nuk e ngjit më dot!

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Bota rrotullohet !!

Cdo lumturi qe te eshte mohuar do te kthehet
Cdo lot qe ke derdhur do te numerohet
Cdo enderr e harruar do te realizohet
Ata qe te lenduan do te pendohen
Ata qe te braktisen , cdo dit me endrren per tu kthyer do te zgjohen
Padrejtesit qe tu ben do te gjykohen
Genjeshtrat qe te than do te zbulohen

Dashuria e dhene nje dite do te kthehet
Buzeqeshja jote do te adhurohet
Dikur bota ndali per ty por nje dite do te rrotullohet!

descriptionRe: Shkruajmë vargje për dashurinë

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi