Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Shkruajmė vargje pėr dashurinė

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 16th February 2008, 14:07

Po projektoj
njė dashuri
kam hapur porta
pėr tė dy
vend pėr mua
vend pėr ty.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th February 2008, 15:25

njė ditė mė nxite
pastaj u tėrhoqe e ike
mallkimi tė zė brenda dite
po s“mu ofrove pėr mike......Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 26th February 2008, 23:48

Te shkruash njė rresht
te shkruash edhe nje fjali,
e pamundur eshte ne jete
t'mos keshė dashuri!

Ndaj shijojeni maksimalisht
meqė vetem njė jete keni
dashuroni por sinqerisht
po deshet t'lumtur t'jeni!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 7th March 2008, 16:49

Dashuria e sinqertė
i pėrngjanė fushės sė blertė
po tentove pak mė ndryshe
e dėmtove dhe e vyshke.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 7th March 2008, 18:02

Po e filloj njė varg shkrimi
e ju mos i thoni poezi
ndaj njė dėshirė mė lindi
tė ta shkruaj ktė strofė TY.

sikur tė enderroja
nė perqafim t'pashė!
mė iku gjumi, ngela vetėm
me thuaj ku ngele vashė?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 8th March 2008, 19:07

poetet nė kohė tė vėshtira
kanė thurur vargje
pėr dėshira
kanė ėndėrruar
shumė-shumė
netė tė tėra
kanė mbetur pa gjumė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 8th March 2008, 19:34

ne ket nate ,te vetmuar
doja te jem ,paran teje
dhe aromen ,tenda ta shijoj
kush na ndau ,me klm
kur ti mbete .me milimeter
ne zemren ,time ku te ndjej
te prek edhe ,te perkthel
eja i dashur ,se pa ty
as hena ,nuk rrezit
pranda te pres ,pres
vetem ty .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 8th March 2008, 20:11

Mallkuar qoftė kush na ndau
njėri tjetrin,se kemi pranė
na ndajnė rrugė edhe kufij
ti pa mua,unė paty
njėri tjetrin mbajmė nė zemėr
dashuria mbet veq emėr
lutemi,lutemi pėr kohė tjetėr
dashurinė tė kthejmė nė vepėr.............Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 8th March 2008, 21:03

i denuar qoft,
kush na largoj,
qe dashurin neve
naj perfundoj ,
por ajo ,po rritet
eh nuk perfundon
sepse ne te dyt jemi
nji qe ska
det as oqean
neve dyte te na ndajn .Shiko profilin e anėtaritFillestar
Fillestar

Posted prej 9th March 2008, 08:03

Shkruaj pėr TYSi me qenė kjo vuajtje me shekull

Mendimet mė rėshqasin si nė akull

Nga etja pė Ty vetėm po shkruaj

Ashtu nė zemėr mund tė tė ruaj

Djersėt e trupit nuk mė avullohen

Kujtimet e tua kurrė s`mė dėbohen

Duart nė fytyrė i kam pėrqėndruar

Ndoshta sonte kam pėr tė tė ėndėrruar

Zogjtė e bukur i shiqoj nė pejsazh

Duke mė lėnė mua nji mesazh

Bora nė male ėshtė bėrė kurorė

Mė mungon pėrkėdhelja jote nė dorėPėr bukė kurrė s`kam unė uri

Prej kur tė kam pasur dashuri

Cdo fjalė shpirtin ma ka vėrshuar

Po a mundem me tė harruarJo ,jo gabim e ke

Mendo mirė se je e re

Mė ndalo gjithka nė kėtė botė

Por mos tė dashuroj, e ke kotėTrupi mė rėnqethet kur tė kujtoj

Fjalėn besė gjithmon do ta mbroj

Asnjiherė veten nuk e gjykoj

Pse Ty gjithmon tė dashuroj >>>>>>>> ReSpEkTiShiko profilin e anėtaritFillestar
Fillestar

Posted prej 9th March 2008, 08:05

Letra e shkruar me gjakKam vendos me tė shkruar

Nji dhuratė me t`dhuruar

Mė beso skam kurgjė tjetėr

Me t`dėrguar veq nji letėrShpirti im ėshtė bė si rėrrė

Sot kam marrė nji gjilpėrė

Gishtin tim me e shpuar

Gjakun tim me ta dhuruarLetėr me gjak do tė shkruaj

Se pėr ty, unė shumė po vuaj

Gjak e lot do ti pėrzi

Ndoshta m`hiqet kjo mėrziO kjo letėr ska me u tha

Edhe vetė ke me pa

Me lotė e gjak do ta lagė

Veq t`mė hiqet mua kjo plagė
Moj e bukra e katundit

Mund tė jetė kjo letra e fundit

Ndoshta vdes,smuj t`shkruaj tjetėr

S`tė harroj, dashuri e vjetėrShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2016, 15:24

me mungon Sad
ty kjo ste mjafton Sad
me le per nje tjeter 
ike pa then as lamtumir
ike dhe me le tvemtme ne erresir :pShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd March 2016, 22:15

Tė dashurosh ėshtė frikė
ėshtė frikė nė ktė botė..!
sepse mund tė tė lėndojn
dhe po tu thy ajo zemėr
kurr nuk e ngjit mė dot!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 7th March 2016, 11:09

Bota rrotullohet !!

Cdo lumturi qe te eshte mohuar do te kthehet
Cdo lot qe ke derdhur do te numerohet
Cdo enderr e harruar do te realizohet
Ata qe te lenduan do te pendohen
Ata qe te braktisen , cdo dit me endrren per tu kthyer do te zgjohen
Padrejtesit qe tu ben do te gjykohen
Genjeshtrat qe te than do te zbulohen

Dashuria e dhene nje dite do te kthehet
Buzeqeshja jote do te adhurohet
Dikur bota ndali per ty por nje dite do te rrotullohet!Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


#35

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 2 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi