Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th January 2008, 09:23

TĖ DUA
Ty Lejdina
me pak vargje
desha tė tė
puthė nė faqe.

Krejt rastėsisht
diku t“kam pa
e jam bėrė si i rėnė n“bela
as nuk kam sukses nė punė
as tėrė natėn nuk bėjė gjumė.

Pse si ndėrroj bota ndodhitė?
Sikur tė lindnim
pėr njė ditė!
Por e patėm njė fat tjetėr
ti mė e re,unė mė i vjetėr.

Mosha s“vėnė kufi t“dashurisė
zemra s“njeh sinjal t“pleqėrisė
dhe tė mos mundje me lėvizė
kurrė pėr jetė s“tė kisha braktisė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th January 2008, 09:26

ZEMĖR E KĖPUTUR
Zemėr e kėputur
nga malli
po bėri dikush
tė talli
bėnė mėkat
nuk shpėton dot
as nė kėtė,as tjetrėn botė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th January 2008, 09:28

MBRĖMĖ
Mbrėmė mora njė letėr
s“munda tė e lexoj
mė ra mbi te loti
dhe ma trubulloi.!
Ē“ka munda tė dalloja
dy zemra tė ngrira
njėra ishte jotja
tjetra ishte e imja.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th January 2008, 09:32

VETĖM TI MĖ VRET

Rrufe prej qielli qė godet
as stuhi e as tėrmet
nuk frigohem qė mė vret
as puna s“mė tretė
as lodhja s“mė mundon
as plaga s“mė dėmton
as nata pa fjetė
asnjė stuhi nė jetė
vetėm ti mė vret.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th January 2008, 09:36

PĖRSE MĖ IKE?
Mė ike o mike,
nė mėngjezin evjeshtės
mė le
me hirin e mallit
tė ruajė
atė gacė tė fshehur
tė dashurisė.

Mbeta nė udhėkryq
tė dashurisė
me sy kah qielli
duke pritur
pikat e lotėve tė tu
qė do t“i sjellin
retė e kėsaj vjeshte.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th January 2008, 09:43

FTESĖ
A i ndėrrojmė rolet
veq mallin ta shymim
unė po vij nė vend tėndin
ti eja nė vend timin.

Ti varur pėr mua
unė varur pėr ty
dy zemra t“bashkuara
bėjnė botė pa kufij.

Mos u dėmto ti
po dėmtohem unė
do shuhem pėr ty
se tė dua shumė.

Tė prekė krahėt tua
si flatra pėllumbi
mė s“ėshtė me rėndėsi
le t“mė vjen dhe fundi.

Vetėm botėn tėnde
dua tė ta njoh
unė po bie viktimė
ti shko e jeto.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 16th January 2008, 15:05

SOT

Si ndihem sot
s“mund e pėrshkruaj dot
po tė u desh ujėvara
kam njė lum me lot.

Sot
dhe qė nga sot
mėngjez pėr mėngjez
pėrditė lot do derdhi
dhe ngapak do t“vdes.

Ēdo forcė qė e pata
kėtė mėngjez e kėputa
mė fal mikja ime
mė nė fund tė humba.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 17th January 2008, 13:01

DASHURITĖ NUK VDESIN

Ti tue pritė
unė tue pritė
nė gjumė bien
dashuritė.
Por trishtimi
ėshtė i tepėr
dashuritė kurrė
nuk vdesin
zgjohen kur dy duar
ofrohen pėr ti prekur.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 17th January 2008, 13:05

VITET GĖNJEJNĖ
Vitet janė tinzare
mė mashtroj Rinia
Vargisur si nė rruzare
ikėn vitet e mija!

Desha nė vetmi
tė kujtoj vitet
nėpėr thinja
por jo,qėndro pranė meje
ti je e imja
Nuk dua tė kujtoj pleqėri
kur tė kam pranė
rinohem me ty.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 17th January 2008, 13:08

KAM RĖNĖ NĖ HALL

N“zemrėn time
vlon njė mall
tė mė thuash
ti atė fjalė
ti mbyllesh
bėhesh dry
e unė vuaj
pėr ty.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 18th January 2008, 12:03

VLERA E KOHĖS
Krejt qka ėndėrron
qė tė gufon nė zemėr
pa e kthyar nė vepėr
ėshtė dashuri e verbėr
fundja dashuri s“mund tė quhet
diqka qka nuk shijohet dhe nuk preket.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 18th January 2008, 12:05

DIKU LARG
Ti nė atė skaj
unė nė kėtė skaj
zemrat epshin
nuk e ndajnė
jeta qenka
sulm i madh
oh e oh,e vaj e vaj.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th January 2008, 17:01

UNĖ JAM SHUMĖ LARG
Endem rrėpatėm
natėn nuk bėjė gjumė
tue menduar pėr ty
se tė dua shumė.

Zemra mė kujton
se do jemi bashkė
ēdo qast mė kujton
se duhet me t“dashtė.

Unė jam larg
shumė larg teje jam
por nė zemrėn tėnde
nuk e di ku jam?

Ti nė zemrėn time
qėndron pėr ēdo ditė
dashuria jote
mė prekė nė ēdo ind.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th January 2008, 17:05

BOTA E DASHURISĖ

Vitet ikin sikur lum
por,jo,jo,nuk plakem unė
kam hapė portė pėr dashuri
vend pėr mua,vend pėr ty.

Ti te unė
unė te ti
rrojmė vetėm
pėr dashuri
E shtrejta dashuri
s“ka plakje
vetėm jetėsi
pėr mua,pėr ty!...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 28th January 2008, 18:39

ME HARRO

Te lutem me harro,
asnjehere mos mendo per mua.
Edhe pse te desha
edhe pse akoma te dua.

Cdo dite mallkoj ata
qe nga ty me ndane,
cdo dite te dua,
te dua prane.

Por e di zemra ime,
se asnjehere sdo jem me ty,
edhe pse te dua,
edhe pse qaj per ty.

Por te lutem tme harrosh,
edhe pse eshte e pamundur,
adhe pse asnjehere,
as une,as ti sdo jemi te lumtur.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th January 2008, 22:59

pėrgėzime,shumė bukur DesperadosShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 29th January 2008, 16:24

Faleminderit.Ishte frymzim i castit.Pergezime edhe juve per poezite tuaja.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 29th January 2008, 17:54

falemnderit gjithashtuShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 31st January 2008, 01:20

DUA TE T'HARROJ

Te lutem me ler te t'harroj,
sepse ndryshe s'mund te jetoj,
me ler ti fshij kujtimet e tua,
sepse me to s'mund te enderroj.

Asgje s'dua nga ti,
as keqardhje,as fjal,asgje,
vec te lutem mos me mashtro,
mos me thuaj te dua.

Sa e mallkoj diten kur te takova,
sa e urrej veten qe te dashurova.
Por tani asgje tjeter s'dua,
pervecse te t'harroj.

Dua te varros cdo kujtim tendin,
ne humnerat me te thella te harreses,
dua ti varros aty ku kujtesa ime,
asnjeher tmos arrij.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 31st January 2008, 01:27

Desperdos kjo poezi eshte shum kuptimplot .te lumet .Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi