Vritet me automatik gjate ores se mesimit, brenda ne klase, nje nxenes i shkolles “Beqir Cela” ne Durres. Vetem 15 vjec, nxenesi i vrare brenda ne klase quhet Adriatik Toto. Deshmitare te ngjarjes thane se mesuesi po shpjegonte mesimin, kur nje person i maskuar, me automatik ne dore, hyri brenda ne klase dhe ka qelluar per vdekje 15 vjecarin. Me pas vrasesi eshte larguar nga shkolla pa u penguar nga askush, duke lene pas kaosin mes nxenesve dhe mesuesve te shkolles, qe ishin duke zhvilluar mesimin. “Beqir Cela” eshte nje shkolle profesionale ne Durres dhe nxenesit kane qene brenda ne nje nga klasat ku behet praktika. Pasi eshte larguar vrasesi ka lene brenda ne klase armen, nje automatik i montuar. 15 vjecari ishte lindur ne Kukes, por banor I Sukthit. Policia po merr ne pyetje mesues, nxenes dhe banore te zones, por deri tani nuk ka asnje emer te dyshuar per ngjarjen. 12 persona jane shoqeruar ne komisariat si deshmitare te krimit.
Drejt vendngjarjes janë nisur Ministri i Brendshëm saimir Tahiri dhe Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla.