Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 31st January 2008, 22:00

Ketebindje e ndaja edhe unė pėr DesperdosShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 1st February 2008, 00:22

Faleminderit per vlersimin Anaa dhe Shaban.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 1st February 2008, 00:49

NESE SONTE


Nese sonte do te qash,
te lutem mos mendo per mua,
mos mendo per ate zemer qe vrave,
mos iluziono se akoma te dua.

Ne zemren time ska asgje tjeter,
pervec dhimbjes,perbuzjes........
Nuk ka dashuri,nuk ka kujtime,
i kam varrosur.

Asnjehere nuk dua te t'shoh,
madje as ne enderr.
GJithshka e jotja
per mua ka vderkur.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 1st February 2008, 16:26

Ferri dhe Dashuria

Nje dite nje engjell ne ferr zbriti,
e humneren e erret me rreze e ndriti,
Per nje cast ferrin e ndryshoi,
se hijet e urrejtjes rrezja i largoi.

Gjithcka ne ate moment kishte ndryshuar,
dhe jeta, dhe koha kishte ndaluar,
dhimbje me ne ate moment nuk kishte,
sepse ne zemra dashuria ishte.

E kur ne zemer ke dashurine
edhe bota krejt per ty ndryshon,
edhe ne ferr gjen lumturine,
ate per te cilen njeriu jeton.

Kjo rreze ndriti humneren e pafund,
ku kushedi sa njerez vuajtja dermoi ,
cudi por drita u duk gjithkund,
u duk se dhe plaget kjo rreze sheroi.

Per nje moment gjithcka u ndryshua
Por rrezja ishte pak e shpejt u shua,
por se paku beri te kuptoje
se dashuria dhe plaget mund te sheroje.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 4th February 2008, 20:27

Poezia juaj thesar i ēmuar,pėrgėzime dhe vazhdim tė sukseshėm.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 5th February 2008, 17:29

faleminderit, pergezime gjithashtu edhe juve.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 17:43

ditet e rinisė

mė kujtohet takimi ynė i parė
mė kujtohet ajo ditė vjeshte,
binte shi i qetė hiq pa ndalė
e ti mua ne vendtakim me gjete.

mė kujtohet fytyra jote e rinore
sikur me thoje se mė ke xhan,
mė ledhatove e puthje m'dhurove
u betuam se askush s'na ndanė.

askush... pos mergimi i zi
ti ngele ne atdhe pa mua
e unė vite t'gjata t'kam enderruar
fati kurr nuk na bashkoj
tanimė ditet e rinisė i kujtoj!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 5th February 2008, 18:20

Albin,e bukur shumė kjoShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 18:31

flm i nderuar Shaban,

e perkujtova rininė
meqė tash jam vjetėruar
eh...kujtojmė dashurinė
qė s'duhet harruar...

mbi 30-tė kur jemi
cka te shtoj me teper
ecin verdallė kujtimet
neper tė cilat kemi ecur...


rininė ta kujtojmė
sikur rifreskojmė jetėn
por sot me mirė dashurojmė
po mundohem ta shpreh t'verteten!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 10th February 2008, 01:16

NE SYTE E TU

Nese nje dite do me takosh,
te lutem me lejo vec per nje cast,
te shikoj ne syte e tu.

Ndoshta si atehere dikur,
do mund te shoh nje zjarr,
qe akoma seshte shuar.

Apo ndoshta do shoh,
nje zbrazeti te erret,
nje shpirt qe ska asgje?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 17:16

UNĖ JAM MBUROJA JOTE

Roje i bėhem lotit tėnd
mos tė ta pikoj fytyrėn
dritė i bėhem faqes tėnde
mos pėrdor pasqyrėn.

Tė bėjė vend nė zemrėn time
unė mėrgimtari i vjetėr
pėr ty bėjė sakrifikime
s“dua tė shoh n“krah tjetėr.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 17:19

VLERA E KOHĖS

Krejt qka ėndėrron
krejt qka tė gufon
nė zemėr
ėshtė dashuri e verbėr
Fundja,dashuri s“mund
tė quhet
ajo qka nuk shijohet
dhe nuk preket!...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 17:28

LEJDI


Po flitet
shumė zėra po shtohen
po thonė se do tė martohesh!
Nė mua nuk ka qetėsi
e di Lejdi,nuk ėshtė lehtė as pėr ty
katėr rrota kohe,do shkelin mbi ty.

Megjithatė do tė ikėsh ti
e unė do mbetem korb i zi

mbi njė dru tė thatė
do e bėjė atė natė

kur ti do tė shtrihesh
me tjetrin nė shtrat
por,prap nuk mundet zemra
me tė largua
tė kam thėnė tė dua

nė zemrėn time ndajė njė grimė pėr mua

ndoshta njė ditė,nė atė grimė do hy

Lejdi, Lejdi,Lejdi,unė mendoj pėr ty.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 17:30

NDARJA
Grumbuj kujtimesh
rrjedhin nėpėr mote
prej zemrės sime
deri te zemra jote.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 17:36

MALL PĖR KROIN E FSHATIT

Ngjiten vashat shpatit
pėr te kroi i fshatit
tė buta si delet
i zbukurojnė belet
kur ngjesin kordelet
Qafat me rruzare
kostumet shqiptare
qėndisur me rreze
i hedhin mbi breze
rrjedh kroi i fshatit
ujė teposhtė nga fushat
pėr tė joshur ēupat
pėr tė ēmendur ēunat
Mua mė zgjon etjen
nė kėtė tokė mėrgimi
malli mė djeg shtatit
pėr kroin e fshatit.Shiko profilin e anėtarit


#36

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 2 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi