Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Michael Schumacher ne gjendje kritike

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 30th December 2013, 01:09

Michael Schumacher eshte ne gjendje kritike. Pas lajmeve kontradiktore te oreve te fundit, konfirmimi ka mberritur ne mbremje vone, nga nje komunikate zyrtare e qendres spitalore te Grenobles. 

Shtate here kampioni i Formula 1 u aksidentua paraditen e sotme ndersa ishte duke bere ski gjate pushimeve dimerore me familjen e tij. 

Sipas komunikates zyrtare, ai ka mberritur ne spital ne gjendje kome dhe i eshte nenshtruar me urgjence nje nderhyrjeje kirurgjikale ne tru, por gjendja e tij mbetet kritike. Nuk eshte e qarte nese ai vazhdon te jete ne gjendje kome. Sipas mediave franceze, ai ka pesuar nje hemorragji cerebrale si pasoje e nje traume kranike. 

Ne spital me te gjendet bashkeshorjta Corina dhe dy femijet, nderkohe qe tifoze te shumte jane mbledhur prane spitalit ku ai po kurohet, duke pritur per informacione. / Top ChannelShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi