Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Viti i Ri, dhjetėra tė plagosur

Share

avatar

Posted prej 5th January 2014, 00:36

Tre persona janė plagosur nga plumbat “qorr” qė janė qėlluar pėr tė festuar ndėrrimin e viteve. Mes tė plagosurve ėshtė dhe njė fėmijė 12 vjeē banues nė Sukth, 11 km larg Durrėsit. Ndėrkohė qė rreth 17 persona raportohen tė jenė plagosur nga fishekzjarrėt. Incidentet u shėnuan nė Tiranė, Gjirokastėr, Durrės dhe Fier.

Tiranė

Pas mesnate dhe pas atmosferės sė fishekzjarrėve janė shėnuar dhe incidente. Kėshtu sipas burimve tė para njė grua rezulton ėshtė plagosur si pasojė e njė fishekzjarri qė e ka goditur nė nė kokė. Sipas burimeve tė para rezulton se gruaja ndodhet jashtė rrezikut pėr jetėn. Ndėrsa po nė kryeqytet njė 30-vjeēar me iniciale ZH.K., dyshohet se ėshtė plagosur si pasojė e njė plumbi nė qafė. I plagosuri ėshtė dėrguar nė sallėn e operacionit nė spitalin Ushtarak.

Gjirokastėr

Edhe nė Gjirokastėr njė grua 55 vjeēare ka mbetur e plagosur me armė zjarri, ndėrsa njė 44-vjeēar ėshtė plagosur si pasojė e shpėrthimi nė mėnyrė tė pakujdesshme tė fishekzjarrėve. Sipas policisė sė Gjirokastrės, gruaja me iniciale D.B., ėshtė plagosur nė pulpėn e kėmbės dhe dyshohet se ėshtė qėlluar me armė zjarri nga shkreja nė mėnyrė tė pakontrolluar gjatė natės sė ndėrrimit tė viteve. Megjithatė, 55-vjeēarja ndodhet jashtė rrezikut pėr jetėn, ashtu si edhe 44 vjecari nga fshati Labovė me inicialet V.S.,

Durrės

Njė fėmijė nga Sukthi ėshtė plagosur aksidentalisht nga njė plumb “qorr”, tė mėrkurėn rreth orės 01.00. Ky ėshtė i vetmi incident i festės mė tė madhe tė vitit nė rajonin me 420 mijė banorė tė qarkut, qė pėrfshin Durrėsin dhe Krujėn. Zėdhėnėsja e drejtorisė sė policisė sė qarkut, Ornela Ēako, tha pėr ATSH-nė se 12-vjeēari R. B., banues nė Sukth, 11 km larg Durrėsit, ėshtė plagosur nė kėmbė dhe po mjekohet jashtė rrezikut pėr jetėn nė spitalin rajonal tė Durrėsit. Ndėrkaq gjatė natės nė Krujė ėshtė arrestuar njė person pėr armėmbajtje pa leje. Kjo ėshtė festa nė tė cilėn janė shėnuar mė pak incidente nga armėt e zjarrit si dhe nga fishekzjarrėt – pėrfundoi zėdhėnėsja e policisė sė qarkut, Ornela Ēako.

Fier

Nė spitalin e Fierit gjatė momenteve tė ndėrrimit tė viteve 15 tė plagosur nga fishekzjarrėt kanė marrė mjekimin nė spital.
ShekulliShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi