Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionMoti i acartë në SHBA, temperaturat më ulta në 20 vjet

more_horiz
Shërbimi Kombëtar i Motit në Shtetet e Bashkuara ka dhënë paralajmërim për një front atmosferik me temperaturat më të ulëta në 20 vjet që pritet të mbërthejë vendin këtë javë. Shërbimi meteorologjik thotë se moti i acartë është rezultat i kombinimit të fronteve të ndryshme atmosferike, një fenomen i rrallë kur i ftohti arktik lëviz drejt zonave të thella jugore.
Fronti atmosferik polar është një vorbull ajri të ftohtë që lëviz në drejtim të kundërt të akrepave të orës dhe që do të përfshijë më shumë se gjysmën e kontinentit amerikan që nga e hëna dhe e marta, me erëra të acarta që do të ulin temperaturat që nga Montana e deri në Alabama në jug.
Nga e mërkura afro gjysma e vendit do të jetë mbërthyer nga temperatura deri në -17 gradë celcius

descriptionRe: Moti i acartë në SHBA, temperaturat më ulta në 20 vjet

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi