Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Kuriozitete »
Psikologėt Amerikan:Sėrbėt populli mė budallenjė nė botė.

Share

avatar

Posted prej 7th January 2014, 16:04

Njė anketė Amerikane,Maqedonasit i shpallė si populli i tretė mė budalla nė botė.Nė mesin e 10,tė popujve mė tė menqur nė botė,janė;Zviceranėt,pastaj Frtancezėt,Amerikanėt,Norvegjezėt,Britanikėt e kėshtu me radhė,,,,
Kėtė konstatim e kanė nxjerrė njė grup Psikologėsh Amerikan nga Uashingrtoni,Nju Jorku dhe Detroiti.Psi kishin bėrė anket nė internet nė mes 190. vendeve.Anketa ėshtė bėrė nga muaji Majė deri nė Tetor.tė kėtij viti(2013).
Si popull mė budalla nė botė,Amerikanėt i shpallėn: Sėrbėt,nė vendin e dytė Turqit,ndėrsa nė tė tretin Maqedonasit.nė mesin e dhjetė vendeve tė para u gjeten edhe Polakėt,Hungarezėt,Bullgarėt,Kenianėt dhe popullin e Zelandės sė Re.
pėr fatė tė mir ne Shqiptarėt nuk ishmi nė mesin e Budallenjėve.
por pėr fat tė keq as nė mesin e mė tė Mirėve...Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi