Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Almeda Abazi nė lidhje me Paton?

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 15th January 2014, 19:30Bukuroshja shqiptare e famshme tashmė nė Turqi po shijon njė dashuri tė re, krahas suksesit qė po pėrjeton atje. Sipas asaj qė shkruhet nė mediat turke, Almeda Abazi ka filluar lidhje me futbollistin e famshėm Alexandre Pato, dhe kėtė lidhje ajo nuk e fsheh, ndėrsa dashurinė e shpreh nėpėrmjet rrjeteve sociale, mė saktėsisht nė Instagram, shkruan Panorama Plus.

“Tani po, tė dua edhe mė shumė Pato”, ka qenė komenti i shoqėruar me njė fotografi tėPatos, postuar nė profilin e saj personal. 24-vjeēari i pashėm i ka rikthyer komentin asaj me njė buzėqeshje, ndėrsa Almedame disa puthje ka rikomentuar.

Pato, i cili ka bėrė njė transferim nga ekipi i Milanit nė Corinthians, pėr njė kohė ka qenė nė lidhje dashurie me Barbarėn, vajzėn e ish-kryeministrit italian, Silvio Berluskoni, por janė ndarė vitin e shkuar. Shenjat e para tė njė dashurie mes Patos dhe Almedės kanė filluar pas takimit nė Itali, pėrpara se Almeda tė shpėrngulet pėr tė jetuar nė Turqi.

Alexandre Rodrigues da Silva ka lindur nė vitin 1989, ka nėnshkruar kontrata milionėshe dhe para se tė lidhej me Barbarėn ai ka pasur njė romancė edhe me Miss Brazilin 2010, Debora Lyra. Mė anė tjetėr, roli i bukuroshes shqiptareAlmeda Abazi nė serialin “Muhtesem Yuzyil” ka pėrfunduar. Ajo ka aktruar rolin e Naze Hatun, me njė fund tragjik, pasi hidhet nga ballkoni i pallatit dhe vdes.

Angazhimi i saj nė 12 episode, aq sa ka qenė dhe kontrata e nėnshkruar, ka pėrfunduar bashkė me rolin e Nazes ku mbytet nga Nurbanu Sultan (Merve Bolugur), e cila e shtyn nga ballkoni.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi