Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Rrėzimi i bustit Enver Hoxha, Basha: 20 shkurti njė marshim-proteste

Share

avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 20th February 2014, 01:05Kryetari i Partisė Demokratike Lulzim Basha u shpreh sot se 23-vjetori i rrėzimit tė bustit tė diktatorit Enver Hoxha do tė jetė njė marshim-protestė. “Do tė jetė njė protestė popullore, kundėr pasigurisė, paligjshmėrisė qė ka ngritur nė sistem qeveria e sotme, do tė jetė njė marshim i thirrur nga PD dhe opozita, nė tė cilėn janė tė ftuar tė marrin pjesė njerėz qė kanė nė mendje e zemėr flakėn e idealeve demokratike”- u shpreh Basha sot nė mbledhjen e grupit tė Partisė Demokratike.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi