Lara ka ardhur në jetë para disa orëve, ndërsa lajmin për lindjen e saj e ka bërë vetë nëna e saj, përmes një statusi në profilin e saj në Facebook.

Aktorja e njohur turke, Meryem Uzerli, e njohur në opinion si Sulltanesha Hyrem nga seriali "Sulejmani i Madhërishëm", është bërë nënë, duke e sjellë në jetë vajzën Lara.

Lara ka ardhur në jetë para disa orëve, ndërsa lajmin për lindjen e saj e ka bërë vetë nëna e saj, përmes një statusi në profilin e saj në Facebook.


Me këtë foto, aktorja Meryem Uzerli i ka njoftuar fansat e vetë n[ facebook për sjelljen në jetë të LarësAktorja e njohur pati një aferë dashurie me Can Ates me të cilin është ndarë për shkak të disa mosmarrëveshjeve që kishte më herët dhe vendosi të largohet nga Truqia drejt Gjermanisë që e vetme të lind dhe të rrisë vajzën, duke i dhënë fund edhe rolit të saj të popullarizuar si Hyrem.

Disa herë sëhtë përfolur që pas lidnjes, Meryem do të rikthehet përsëri në Turqi me një tjetër rol, atë te Kosem Sulltan. /KultPlus.com