Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Acer prezanton modelet e reja, Liquid Z3 dhe Liquid E2

Share

avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 24th February 2014, 15:44Acer i ka prezantuar dy modele tė reja tė telefonave tė lirė Android, pėrkatėsisht modelet Liquid Z3 dhe Liquid E2, tė cilėt do tė vijnė nė Evropė nė muajt nė vijim.
Liquid E3 sjell ekranin e ndjeshėm nė prekje me diagonalen prej 4.7 inē nė IPS, ndėrsa telefoni ėshtė i hollė vetėm 8.9mm, edhe pse nė pjesėn e pėrparme e posedon kamerėn me 2MP pėr video thirrje, dhe ndriēuesin LED.

Nė anėn tjetėr, Liquid Z4 ka ekranin pak mė tė vogėl, me diagonale prej 4 inē, ndėrsa tė dyja modelet janė tė pajisura me butonin e quajtur AcerRapid, i cili i lejon pėrdoruesit tė bėjnė fotografi, edhe kur ekrani ėshtė i fikur.

Liquid E3 sjell procesorin quad-core 1.2GHz me 1GB RAM, 4GB memorie e cila mund tė zgjerohet, Wi-Fi, GPS, DTS Sound, si dhe kamerėn me 13 mega-piksel pėr tė lehtėsuar shkrepjen e fotografive “selfie”, dhe Android 4.2.2.

Pėr mė shumė, Acer ofron edhe shėrbimet si SnapNote pėr prezantime, AcerFloat pėr hapjen e mė shumė dritareve, dhe Float Caller, pėr lajmėrimin e thirrjeve, pa e ndėrprerė punėn nė njė aplikacion tė caktuar. / Telegrafi /Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi