Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Huawei do tė prezantojė modelin Ascend G6

Share

avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 24th February 2014, 15:58Sė fundmi, Huawei i ka publikuar disa tė dhėna tė pjesėrishme pėr modelin e ri tė teleofonit tė menēur tė cilin do ta lansojė nė Kongresin Botėror Mobil, gjatė javės sė ardhshme.
Ndėrsa tani, llogaria e famshme nė Twitter, @evleaks i ka publikuar pamjet e modelit Huawei Ascend G6, i cili mund tė mos jetė modeli kryesor i prodhuesit korean, por pėrsėri duket shumė mirė.

Edhe pse nuk ka shumė detaje pėr Huawei Ascend G6, raportohet se ky model do ta sjell ekranin e ndjeshėm nė prekje me diagonalen prej 4.5-inē, dhe procesorin quad-core MediaTek MT6582 me 1.3GHz, 1GB RAM, kartelėn MicroSD pėr memorie tė zgjeruar.

Pėr mė shumė, kamera e pasme e Ascend G6 thuhet se ėshtė 8MP pėr foto dhe video, si dhe kamerėn e pėrparme me 5MP pėr video komunikim. Ascend G6 bazohet nė Android 4.2.2 Jelly Bean.

Pėrveē Ascend G6, prodhuesi kinez thuhet se do tė prezantojė edhe modelet si Huawei Ascend P7, Ascend D7 dhe tabletin MediaPad X1. / Telegrafi /Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi