Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Letėrsia »
Ca Vargje nga Unė,e panjohura!

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th February 2014, 04:40

-----Mė falė----------


Mė falė,pėr shum gjėra qė nuk ti thashė kurr
Por njė dua ta kesh nė dijeni,ti ishe Ai
Shkakėtar i asaj qė e quaja,Dashuri.
Mė falė,pėr ca gjėra qė nuk mund ti bėja dot
Cdo gjė do tė bėja kohėn ta kthej prapa
Mundohem eh sa shum mundohem,por kot!
Mė falė,qė i dashta syt e tu aq shum
Ky ėshtė shkaku i netėve tė mia pa gjumė!
Mė falė,qė shkruaj kaq me dhimbsuri
Por mė duhet zemėr tė shkruaj kėshtu
Se vetėm me kėto shkrime,i fshij lotėt e mij!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 15:40

Nje rrahje teper....


Te lutem zgjohu,
braktise shtratin tend dhe eja tek une
M'i ngroh kembet akull
me ngroh pak me shume
Te lutem zgjohu dhe eja
Ik serish kur te me kesh vene ne gjume!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 15:40

Ti....je pse-ja e nje mengjesi
vazhdimi i nje dite plot pyetje
Je mbremja e zhytur ne mendime
Je shtrati im rremuje

.....

Une jam viktima e nje endrre te frikshme
Jam shpirti i humbur neper dashurite e mia

.....

Deshira per te triumfuarShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 15:40

Kush t'i sheh ty ata sy???
kush t'i puth ty ato buze???

Ku po prehet shpina jote ???
Ke po ve sonte ne gjume???

Kujt ja fale shpirtin sonte ???
ke ke sot nen ate strehe???

Kush valle trupin po ta prek ???
Kush po ndjehet mbretereshe??Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 15:40

E urrej ate avion ,qe nga ty me merr e larg me con

E urrej kur ty te con ne nje vend te pankohur e pertej ndjenjave te mia te largon

Se fundmi vendose te ikesh
t'i braktisesh dhe lotet e mi te shkrete pambarim

Po ti dhe ne fund te botes te shkosh une ne mos me sy.......

me ndjenja ,me mall do te te arrij .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 15:41

Ti fle
enderrat e tua zgjohen...
bashke me gjumin tim te ngopur
e hyjne neper labirinthe deshirash
qe as vete deshira nuk i njeh

Enderrat e tua zgjohen
bashke me gjumin tim te ngopur
por ti fle ....vetem fle!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 15:41

Hej ti, i shtrenjte i larget...
Qe i dhe drite asaj nate te erret
......dhe zgjove yjet!

Hej ti,o diell djeges qe i dhe ngrohtesi trupit tim
dhe nxehtesi deshirave te mia

Jete ndjenjave te mia te vdekura ....afrohu!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 15:41

Te lutem me mbaj ne krahe
mos me lesho
naten e erret ku te shkoj pa ndricim
oh i dashur shtrengome
askush s’ka vdekur nga nje perqafim

Te lutem me puth me fort
mos me lesho
pa puthje gjume mund te kem valle ?!
nga puthjet askush s’ka vdekur
as ne s’do vdesim se shuajme mall’

Te lutem me jep duart
me te miat t’i kryqezojme
me thuaj ka tingull me te bukur se ky ,
kur trupat tane dashurojne???

A i degjon tek kumbojnė si kitarre
a e ndjen dhe ti kete magji???
me beso, ne nuk jemi mekatare
per aq kohe sa falim dashuri ...


Te lutem mos me lesho se duhet te iki
pas vetes me shtrėngo kur dua te te le`
Oh i dashur perqafome
nga dashuria e tepert s’te gjen gje !Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 15:41

Oh si nuk kam pak force,
te behem ere e te te pushtoj trupin
ket' mall qe dhemb ta shkri

oh si nuk behem ere e forte ,
te fryj per tek ti
keto lote dhimbjesh, t'i kthej ne lote gezimi
kete mall...ta shkri

Oh sa s'po me dalin krahe
nga mendimet drejt teje
mezi pres te gdhihet.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th November 2015, 21:50

Fund'....Kjo nuk ėshtė jetė pėr mua,

kjo nuk ėshtė njė kohė e mirė,

pa ty jam sikur njė hije,

m'torturon shumė pa mėshirė....Tė gjitha ėndrrat dhe dėshirat....,

nė atė pjesė thell varrosur

dhe gjithė shpresa mė ėshtė tret

ngela e lirė....por e burgosur......


I lutem diellit qė nė lindje,

tė shkėlqejė mbi tėndėn fytyrė,

nuk po dijė s'i tė ofrohem...,

tė t'puth flokėt...s'po gjejė mėnyrė....Tė kėrkojė njė kohė kaq tė gjatė,....

jam e lodhur nga vetja ime

zemra vetėm Ty t'kėrkon.. ,

nuk gjenė asgjė....veq vajton....As shiu, e as ylberi,

gjurmėt e tua nuk i gjetėn...,

nė zemrėn time..dimri mbretėron..,

s'je askund.....tė gjitha u tretėn....


Ende do tė vazhdojė kėrkimin,

gjersa kėmbėt t'mė tradhėtojnė,

nė t'gjitha qoshet bėra vėzhgimin,

deri sa tė vijė nė njė fund....


Vuajtjet atėherė do m'ndalojnė.....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th November 2015, 21:52

Mos mė gjykoni......


Mos mė gjykoni,...pėr sytė qė nuk kan shkėlqim'
ndoshta ju nuk e dini,ata mbajn njė dhembje tė fshehur
qė nė thellėsi tė shpirtit... e mbaj me shumė mundim....

Mos mė gjykoni...madje as pėr ėndrrat e pashpresė,
sepse ju nuk e dini.....sa e dhimbshme ėshtė jeta ime
pėr dashurin e humbur mendoj'..ndėrsa zemra ngadalė vdes,

Mos mė gjykoni...as edhe pėr lotėt e derdhur si burim,
pasi ju nuk e dini...se nė netėt e errėsuara,
e ulur nė njė skaj tė dhomės,qaj pėr fatin tim'.....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th November 2015, 21:54
Kur realiteti bie nė gjumė ...


Ndonjėherė...

Kur realiteti bie pėr tė fjetur
imagjinoj veten nė ditėt tuaja ...
e buzėqeshur zgjohem nga njė ėndėrr,
sikur lundrojė nė sytė e tu
mė duket qė do gjej' ėmbėlsi
realitet i pėrgjumur mbetet
duke pritur tė ringjallen kontaktet nė fshehtėsi
dikur i ruaja nė njė sirtar
lundroja nė problemet e jetės ...

Ndonjėherė.....

Kur realiteti bie pėr tė fjetur
ėndėrroj veten nė netėt pa mbarim
sikur tė mbuloj me psherėtim,
puthje pėrqafim
dhe pėr tė mbajtur pran vedi
tė mos bredhėsh pa mua nė zgjim......Shiko profilin e anėtarit


avatar

Posted prej 13th January 2016, 03:50

Mos mė gjykoni......


Mos mė gjykoni,...pėr sytė qė nuk kan shkėlqim'
ndoshta ju nuk e dini,ata mbajn njė dhembje tė fshehur
qė nė thellėsi tė shpirtit... e mbaj me shumė mundim....

Mos mė gjykoni...madje as pėr ėndrrat e pashpresė,
sepse ju nuk e dini.....sa e dhimbshme ėshtė jeta ime
pėr dashurin e humbur mendoj'..ndėrsa zemra ngadalė vdes,

Mos mė gjykoni...as edhe pėr lotėt e derdhur si burim,
pasi ju nuk e dini...se nė netėt e errėsuara,
e ulur nė njė skaj tė dhomės,qaj pėr fatin tim'.....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th January 2016, 16:37

Nė drithėrimėn e qiriut....Sikur tė mbėshtetėsha mbi supet e tua,
frymė thellė tė marr tė t'them': arrita nė shtėpi;
e zjarri nė oxhak tė kėrcet vetėm pėr ty e mua
dhe muret e dhomės sė zjarrit tė na falnin nxehtėsi!

Tė shikojmė thellė nė perla mėndafshi,
me rrahjet e zemrės tė pėshpėriti ngadal'
mbarti mbi vete lotine kripur nga afshi
sa do qė mundohem,asesi t'i ndal'

Tė t'prek shpirtin me buzėt e tharė,
fryma e mjegullt ofshan: Pėr ty kamė etje;
dashuria jote e pafund ka pėr t'u mbyllur nė sirtar'
nuk kam dy zemra, ėshtė vetėm njė..e lodhur pėr vdekje!

Pėr mua, ngele dashuria ime e shtrenjtė...
ngela duke pėrsėritur me mija herė "Unė tė dua'';
po dridhem s'i qiriu i vetėmuar, tek vendi i shenjtė .....
njė jetė e tėrė si njė qiri digjem,athua digjesh ti pėr mua?!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2016, 16:20

Fundi nuk duket......

Rrugėt e lagura nga lotėt e kripur,
tė derdhura me vite qė ikun ngdalė,
e lagur ėshte edhe bluza nė trup qė mbajė
bujė dhe djersė nė cep tė vetmisė.

Kaloi njė jetė pa engjullin pa djallin,
si njė udhėtar pa njė hartė qarkullimi,
nuk mė lėnė gjurmė;.por vetėm mallin
natėn dhe ditėn mi mbulon trishtimi.

Dhimbje tė forta - e dij edhe fundin
ndėrsa toka ende bėnė rrotullimin
pastaj minutat secili pėr vete mė tundin
dhimbja e pafund ėshtė kur shef mjerimin...

Edhe mė keq se vdekja!
ėshtė tė ikėsh nga vetėvetja...........Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2016, 16:21

Kjo nuk ėshtė ajo

Nė fund tė lojės ėshtė e drejtė tė pranojė
Nuk ishte asnjė kimi e dashurisė
Te dyt' kemi humbur nė kėtė lojė
Ngelėm tė mbyllur nė burgun e vetėmisė.

Oh, mos mė thirr, sepse nuk ka mė shpresė
Mos kėrko bisedat e gjata me orė....
Me pak fjalė, ēdo gjė mund tė vdes'..
Ne dashuri ligjet....nuk i kemi nė dorė

Nuk ėshtė se kjo zemėr nuk ėshtė e lodhur
Pret qė dikush vėrtet tė lumturohet.
Ēfarė ėshtė tik-taku i saj i njohur...
Eh...ndoshta ėshtė organi qė vetėflijohet....

Nuk ėshtė se nuk ėshtė kjo zemėr pėr fund
E pra,dashuria nuk do aktrim,
Por duhet sinqeritet e besim......dhe....
Pak mund!.........Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2016, 16:24

Pushojė sė ekzistuari....

Mė derdhe nė shpirtin tim,
Pikė pėr pikė pikėllimin
Fjalėt tuaja mė dogjėn shpirtin,
tė hidhura ishin... pelim
hidhėrimi shkėlqeu nė sytė e mi
nė netėt shumė tė gjata pa mbarim'.
Rrugė e gjatė e dhimbjes ngele Ti
nė mendime ishe,gjithė gėzimi im...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2016, 16:27

Nėse mė takoni......

Ndoshta do tė takohemi nė fund tė njė piste.
Ku bredhėsit kėrkojnė lumturin ,,me ndrrime''
Lodhur nga bota, pėr t'u ulur nė heshtje.
Ndėrsa tė gjithė shkelin pėrmbi kėngėn time.

Ndoshta do takohemi nė perėndim tė diellit.
Duke mbledhur lule tashmė qė janė vyshkur.
Sytė e fundosur, goja e tharė nga malli.
Veshur vello trishtimi, rreth zemrės dryshkur...

Nė qoftė se mė takoni, kudo dhe kurdo.
Nė heshtje kaloni, mos m'i prishni mendimet...
Le tė jetė zemra ime,qė i kėndon lules sė tharė.
Mė lejoni edhe njėherė..t'i jetojė kujtimet....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2016, 16:29

Ti nė lotin tim'.....

Mungesėn e mbyti nė mendimet qė kam pėr Ty,
nė ėndrrat e mia jam duke kėrkuar ngushėllim
gjurmėn e ekzistencės tėnde gjurmojė
ndėrsa ngrohtėsia e duarėve tuaja-imagjinim'....

Nė ėndėrrat e mija zhytem e pėrlotur
poshtė qepallave loti pikon'..
fytyra e lagur me lotin e hidhur....
ēdo ditė e mė shumė,zemra rėnkon...

Hapėsirė e qiellit tė natės nė syrin tim
breshėri lotėsh mė lagun fytyrėn
butėsisht prekun skajin e buzėve-pelim
at lot me gjuhe dua ta preku,.....

Mė duket qė Ti je loti imė......Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 4th February 2016, 23:56

*
POPULAR

Do iku....

Nėpėrmjet erėrave e stuhisė sė zemrės
fiken dritat kudo,tani ėshtė  errėsirė
pika tė mėdha tė shiut si vesa e ftohtė
por unė nuk mund tė qaj,qėndrojė sikur e ngrirė...

Nuk ktheja  kokėn t'mi shohėsh lotėt si shkojnė
rrugėtojė ngadalė poshtė  rrugės pa mbarim
imagjinoja sytė e tu blu pėrgjumur qė m'shikojnė
krijonin nė shpirtin tim edhe mė shumė trishtim...

Kamė ardhur nė fund....ēdo gjė thuase ndalon
nuk kamė kohė mė shumė,vėshtirė e pėrballoj
ēdo gjė qė kishim ndėrtuar...mbi ujėra noton
edhe penda ndalon shkrimin..thuase n'vend numroj'..Shiko profilin e anėtarit


#121

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 6 e 9)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi