Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Hej zemer

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:35

Dashuria nuk eshte e kote
Fillon me nje puthje dhe mbaron me nje lot.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:35

1+1=2 Te dua vetem ty
5+5=10 Te dua per jeteShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:36

Dua te jem nje lot qe lind ne syte e tu,jeton ne fytyren tende dhe vdes ne buzen tende.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:36

C'do dite kur te kthehesh do te gjesh te njejtin shkrim
eshte mesazhi i zemres te dua pa mbarim.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:37

Leximi lexohet
tregimi tregohet
vetem dashuria nuk harrohet.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:37

E kam nje kuti
e kam nje helm te zi
ne qofte se do te maresh ndonje tjeter
ate une do ta pi.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:38

ME TUTJE SE ATY...

Me tutje se dashuria,
me tutje se misteri,
me tutje se aty je ti.

Me tutje se puthjet,
me tutje se koha,.
me tutje se aty je ti.

Shkoj ne takimin tend
te perndjek neper shtigje
ku ti shkel une e puth
dhe ti je me tutje

Me tutje se koha
perjetesisht adoleshente,bjonde e ndjeshme
gjithmone e gezuar
Me tutje se aty je ti

Je mbreteresha e deshirave te mia
hena e mistereve
je me tutje se puthjet
ne ate kohe te humbur neper fletore
Me tutje se dashuria
me tutje se misteri
me tutje fletores tende
Me tutje se aty je tiNje femer ne fletore
e pushuar ne kohe.
Aty je ti.....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:38

Ti s'mendove per mua

Naten zhytem ne mendime
erresira me mundon
nen jastek,
ne gushen time,lotet,
nje nga nje pikojne..
Pse s'mendove dhe per mua
qe ne zemer me lendove
Kur te dhashe puthjen e pare
z'do te iki me premtove.
Nga magji e syve te tu
dashurova si e marre
nen pisha,ne mesnate
yjet bashke na kishin pare
Dhe tani me thuaj
Kete plage si ta sheroj?
Me ne endrra mos te shohdhe nga mendja te largoj?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:38

Asnjehere z'do te harroj diten qe u takuam
por dhe ti se besoj se kaq shpejt e ke harruar
edhe pse fjalet e fundit u thane
zemrat nga njera-tjetra u ndane
shpirti nje kujtim do ta mbaje perjete
ti ke qene i pari qeune kam dashtur me te vertete.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:39

Gjithmone e njejta pyetje
Gjithmone te njejten pergjigjje kerkon
zemer une te dua
ti sa fort me don?
Cuno per ty qenka e veshtire te kuptosh dashurine timeprandaj futu dhe me thelle ne zemer,dhe shiko...mos e le veten ne mendime.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:39

Trishtime,hidherime,grindje,keqkuptime
ehhh dashuria i paska dhe keto
por ti zemra mos u frikso
sa te jemi gjalle ne bashke do te jemi dhe kete kurre mos e harro.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:39

Dashuria nuk eshte nje petale qe hapet brenda nje nate,ajo eshte nje shtylle betoni qe kur e prek te ze tensioni.lShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:39

TE VDESESH DUKE JETUAR
I gjalle jam, mgjse po vdes,
per dashurine e saj,
qe pa dashur me vret
Dhe ashtu duke vdekur e dua ,
sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,
dhe nuk ka rendesi plagosja
qe me denon me vdekje
jua them vertete,
Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! ...
E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:40

ME MUNGON TI

Nuk eshte se mendimet me jane mbyllur.
Nuk eshte se nuk dua te shoh drite perseri .
Eshte thjesht, me mungon kjo ,
Kjo qe adhuroj! me mungon ti !

Nuk eshte se femijet, nuk me pelqejne,
por vdes morali ,para syve te mi,
edhe iluzionet e mia vdesin,
perpara trishtimit! me mungon ti !

Nuk eshte se kam harruar qe per burrat ,
te mos tregosh qe dashuron quhet trimeri . Nuk eshte asnje nga keto por, nuk me pergjigjesh ,
kur te therras !me mungon ti!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:40

Poshte hijes se pishave shekullore
Kujtoj fytyren tende engjellore
Dhe sa here qe bie ne mendime
Kujtoj fytyren e vajzes sime.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:40

Ajo eshte ne qepallat e mia
Dhe floket e saj ne te mite,
Ajo ka formen e duarve te mia,
Ajo ka ngjyren e syve te mi,
Ajo perpihet ne hijen time
Si nje gur ne qiell

Ajo i ka gjithmone syte e hapur
Dhe nuk me le te fle.
Endrrat e saj ne drite te plote
Bejne qe te avullojne diejt,
Me bejne per te qeshur,per te qare e per te qeshur,
te flas pa pasur asgje per te thene.

E pamundur ta kerkosh duke u
menduar,e pamundur ta gjesh pa uShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:41

perse un per ty po vuaj
se di ne e beson
un diellin per ty e shuaj
po qe se ma kerkon

nje gje te dish mir
do te pres !
dhe sikur te mos vijsh
se te dua te dua perjet !!!!!!!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:41

Nuk po te shkruaj per te then te dua shum, jo as per te then se per ty derdhi lot ne keto momente .
Ajo qe sod po me shtyen te shkruaj esht malli qe kam per ty .
Vertet ne keto momente po ndjej mall , mallin e rrespektoj , rrespekti per ty esht e vetmja ndjenje qe me ka mbetur dhe nuk po dua ta zhduk, sepse malli ne keto momente vertet nuk po me le te qet.
Sod me erdhen ne mendje ato kujtime qe dikur ikam varrosur thell ne mendjen time , ato miljona endrra qe vertet kan filluar te treten eshtrat e tyre.
Por sod malli qe me ban te shkruaj me shtyen qe te bashkoj edhe nje here eshtrat e tyre , per te kujtuar ty si nje mike te vjeter qe kurr nuk arrita te ta hapi zemeren.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:41

Te them

Te te them je yll,
jo se larg me qendron.
Te te them je molle,
jo se dikush te kafshon.,
Te te them je lule,
kam frike se te kepusin.

Te te them je drite,
jo se shuhesh shpejt.
Te te them je flutur,
iken nga une.
Te te them je bota,
s'e di a me degjon.
Te te them te dua

Ndoshta me kupton.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 08:42

Me fal qe i kam
hapat e vegjel,
dhe nuk mund
te te mberrij.
Me fal qe i kam
duart e vogla,
dhe nuk mund
te te prek.
Me fal qe e kam
syrin e vogel,
e nuk mund
te te shoh.
Me fal qe e kem
zemren e dashur,
e nuk mund
nga kjo te te heq.Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi