Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Letėrsia »
Nje rrahje teper....

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 15:50

Nje rrahje teper....


Te lutem zgjohu,
braktise shtratin tend dhe eja tek une
M'i ngroh kembet akull
me ngroh pak me shume
Te lutem zgjohu dhe eja
Ik serish kur te me kesh vene ne gjume!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 15:51

Kush t'i sheh ty ata sy???
kush t'i puth ty ato buze???

Ku po prehet shpina jote ???
Ke po ve sonte ne gjume???

Kujt ja fale shpirtin sonte ???
ke ke sot nen ate strehe???

Kush valle trupin po ta prek ???
Kush po ndjehet mbretereshe??Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 15:51

Ti....je pse-ja e nje mengjesi
vazhdimi i nje dite plot pyetje
Je mbremja e zhytur ne mendime
Je shtrati im rremuje

.....

Une jam viktima e nje endrre te frikshme
Jam shpirti i humbur neper dashurite e mia

.....

Deshira per te triumfuarShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 15:51

E urrej ate avion ,qe nga ty me merr e larg me con

E urrej kur ty te con ne nje vend te pankohur e pertej ndjenjave te mia te largon

Se fundmi vendose te ikesh
t'i braktisesh dhe lotet e mi te shkrete pambarim

Po ti dhe ne fund te botes te shkosh une ne mos me sy.......

me ndjenja ,me mall do te te arrij .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 15:51

Ti fle
enderrat e tua zgjohen...
bashke me gjumin tim te ngopur
e hyjne neper labirinthe deshirash
qe as vete deshira nuk i njeh

Enderrat e tua zgjohen
bashke me gjumin tim te ngopur
por ti fle ....vetem fle!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 15:52

Hej ti, i shtrenjte i larget...
Qe i dhe drite asaj nate te erret
......dhe zgjove yjet!

Hej ti,o diell djeges qe i dhe ngrohtesi trupit tim
dhe nxehtesi deshirave te mia

Jete ndjenjave te mia te vdekura ....afrohu!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 15:52

Te lutem me mbaj ne krahe
mos me lesho
naten e erret ku te shkoj pa ndricim
oh i dashur shtrengome
askush s’ka vdekur nga nje perqafim

Te lutem me puth me fort
mos me lesho
pa puthje gjume mund te kem valle ?!
nga puthjet askush s’ka vdekur
as ne s’do vdesim se shuajme mall’

Te lutem me jep duart
me te miat t’i kryqezojme
me thuaj ka tingull me te bukur se ky ,
kur trupat tane dashurojne???

A i degjon tek kumbojnė si kitarre
a e ndjen dhe ti kete magji???
me beso, ne nuk jemi mekatare
per aq kohe sa falim dashuri ...


Te lutem mos me lesho se duhet te iki
pas vetes me shtrėngo kur dua te te le`
Oh i dashur perqafome
nga dashuria e tepert s’te gjen gje !Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2014, 15:52

Oh si nuk kam pak force,
te behem ere e te te pushtoj trupin
ket' mall qe dhemb ta shkri

oh si nuk behem ere e forte ,
te fryj per tek ti
keto lote dhimbjesh, t'i kthej ne lote gezimi
kete mall...ta shkri

Oh sa s'po me dalin krahe
nga mendimet drejt teje
mezi pres te gdhihet.Shiko profilin e anėtarit


#9

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi